αιτηση προκυρηξης

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
dekker
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 5:05 pm

αιτηση προκυρηξης

Δημοσίευσηαπό dekker » Πέμ Νοέμ 20, 2008 5:38 pm

καλησπερα.θελω να κανω μια αιτηση στε δημο.δεν ξερω ομως να την συμπληρωσω σωστα σε μερικα σημεια.που μπωρω να την δωσω ωστε να την φτιαξουν σωστα??

diliger
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 05, 2008 10:47 pm

Re: αιτηση προκυρηξης

Δημοσίευσηαπό diliger » Πέμ Νοέμ 20, 2008 6:28 pm

Σε ποια σημεία δυσκολεύεσαι μήπως μπορούμε να σε βοηθήσουμε? :lol:

dekker
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό dekker » Τρί Νοέμ 25, 2008 8:46 pm

καλησπερα.λοιπον επανερχωμαι .βγηκαν οι προκυρηξεις που θελω να κανω.συγκεκριμενα στους ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ ΒΕΝΙΖΕΛΟ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΦΗΜΟ ΓΟΥΒΩΝ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ και ΔΕΥΑ αρκαλοχωριου ηρακλειου.
δηλωνω για κλαδο ειδικοτητα ΔΕ30 ΤΕΧΝΙΤΕΣ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΙ.
οποιος μπωρεσει να με βοηθησει θα του ειμαι ευγνωμων.ολες οι προκηρυξεις για την ειδικοτητα που ειμαι ζητουν τα ιδια πραματα.
εχω κατεβασει την αιτηση 187Φ.θελω βοηθεια σε μερικες ερωτησεις.
εχω απο την σχολη υδραυλικων το πτυχιο μου.αυτο θα βαλω σαν τιτλο σπουδων.αν βαλω και το πτυχιο απο κατο που πηρα απο το ΤΕΛ μηχανολογικου τομεα υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα??
εχω στηλει επιστολη στο παιδιας και μου ειπαν οτι το δευτερο πτυχιο του ΤΕΛ δεν ειναι ομονυμος τιτλος ωστε να παρω 150 μορια επιπλεον ,ΟΜΩΣ δεν ξερουν αν ειναι συναφης οποτε θα εχω απαντηση απο το παιδαγωγικο σε 6 μηνες !!! τι να κανω ?? πηρα τηλ.ΑΣΕΠ και δεν μπωρεσα να βρω μια συγκεκριμενη να την ρωτησω.το πτυχιο του ΤΕΛ αν το βαλω ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΙΤΛΟ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΥΝΑΦΗΣ ΜΕ ΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΚΥΡΩΘΩ???

dekker
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό dekker » Τρί Νοέμ 25, 2008 8:52 pm

στον τιτλο σπουδων γραφω απο που το πηρα το πτυχιο δηλ.σιβιτανειδιος σχολη θερμικων και υδραυλικων εγκαταστασεων μηχανολογικου Α τομεα η γραφω μονο αυτο το οποιο φοιτησα θερμικων και υδραυλικ......
??????????????????

dekker
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό dekker » Τρί Νοέμ 25, 2008 9:13 pm

τα χαρτια ολα τα βαζω μεσα σε φακελο απλο τυπου Α4 χρωματος κιτρινου η λευκου?τα παραβολα τα βαζω και αυτα μεσα το αποκομμα το συμπληρωνω εγω?το κραταω τι γινεται γιατι δεν ξερω και δεν εχω και κανεναν να με βοηθησει

diliger
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 05, 2008 10:47 pm

Δημοσίευσηαπό diliger » Τρί Νοέμ 25, 2008 9:39 pm

Κοίτα όσον αφορά τους τίτλους σπουδών δεν μπορώ να σου απαντήσω και θεωρώ ότι πρέπει να επιμείνεις στον ΑΣΕΠ...
Τα δικαιολογητικά τα στέλνεις κανονικα σε φάκελο Α4 με συστημένη επιστολή στη διεύθυνση που σου αναφέρει η προκήρυξη..
Το παράβολο το συμπληρώνεις εσύ, δηλ. γράφεις πάνω τα στοιχεία σου, το φορέα στον οποίο στέλνεις τα δικαιολογητικά και στην αιτιολογία αναφέρεις τη θέση (ΔΕ Υδραυλικών) και το φορέα ή τον αριθμό της προκήρυξης. Ελπίζω να βοήθησα... Δες και στο φόρουμ αναφέρονται αναλυτικά στο πως μπορείς να συμπληρώσεις το παράβολο.

sa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:48 am

Δημοσίευσηαπό sa » Τετ Νοέμ 26, 2008 10:24 am

loipon diliger,
ston titlo spoudon, grafeis mono auto pou foithses oxi th sxolh.
ta xartia sou ta bazeis se aspro A4 fakelo (ektos an h prokiriksi zhtaei fakelo tou ASEP), sunithos omos gia dhmouds kai nomarxies prepei na ta steileis se aspro A4.
sto parabollo sumplhroneis mono th deksia pleura kai xoris na kopseis tipote to bazeis kai auto sto fakelo.
an thes antigrafa, apla ta kaneis photocopy

sa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:48 am

Δημοσίευσηαπό sa » Τετ Νοέμ 26, 2008 10:26 am

dekker έγραψε:καλησπερα.λοιπον επανερχωμαι .βγηκαν οι προκυρηξεις που θελω να κανω.συγκεκριμενα στους ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ ΒΕΝΙΖΕΛΟ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΦΗΜΟ ΓΟΥΒΩΝ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ και ΔΕΥΑ αρκαλοχωριου ηρακλειου.
δηλωνω για κλαδο ειδικοτητα ΔΕ30 ΤΕΧΝΙΤΕΣ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΙ.
οποιος μπωρεσει να με βοηθησει θα του ειμαι ευγνωμων.ολες οι προκηρυξεις για την ειδικοτητα που ειμαι ζητουν τα ιδια πραματα.
εχω κατεβασει την αιτηση 187Φ.θελω βοηθεια σε μερικες ερωτησεις.
εχω απο την σχολη υδραυλικων το πτυχιο μου.αυτο θα βαλω σαν τιτλο σπουδων.αν βαλω και το πτυχιο απο κατο που πηρα απο το ΤΕΛ μηχανολογικου τομεα υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα??
εχω στηλει επιστολη στο παιδιας και μου ειπαν οτι το δευτερο πτυχιο του ΤΕΛ δεν ειναι ομονυμος τιτλος ωστε να παρω 150 μορια επιπλεον ,ΟΜΩΣ δεν ξερουν αν ειναι συναφης οποτε θα εχω απαντηση απο το παιδαγωγικο σε 6 μηνες !!! τι να κανω ?? πηρα τηλ.ΑΣΕΠ και δεν μπωρεσα να βρω μια συγκεκριμενη να την ρωτησω.το πτυχιο του ΤΕΛ αν το βαλω ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΙΤΛΟ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΥΝΑΦΗΣ ΜΕ ΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΚΥΡΩΘΩ???



na se aporipsoun giauto apokleiete to polu polu na mhn sto metrhsoun. esu balto kai autoi tha krinoun.

dekker
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό dekker » Τετ Νοέμ 26, 2008 11:32 pm

με λιγη προσπαθεια και βοηθεια θα τις εχω ετοιμες τις αιτησεις για να τις στειλω.εχω μερικες ερωτησεις ακομα.
στην κατηγορια μου που ΑΠΑΙΤΕΙ αδεια ασκησης επαγγελματος και ΔΕΝ ΖΗΤΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ θα καταθεσω επικυρωμενη φωτοτυπια την αδεια και βεβαιωση του ασφαλιστικου φορεα που να γραφει την διαρκεια της ασφαλισης.στον ασφαλιστικο φορεα τους ζητω βεβαιωση για διαγωνισμο του ΑΣΕΠ?????ΟΤΙ ΤΟ θελω για αιτηση?
επισης εγω εχω ενσημα ΙΚΑ απο το 2000 μεχρι 2007 και υστερα γραφτηκα στο ΤΕΒΕ.ποσο προυπηρεσια μου μετρανε?
στον φακελο της αιτησης βαζω την υπευθυνη δηλωση και τον αναλυτικο πινακα αποδειξης εμπειριας ???

dekker
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό dekker » Πέμ Νοέμ 27, 2008 12:10 am

ποσα μορια βγαινω με 15 4/6 εμπειρια 60 μηνες αδεια αυτοκινητου.?

senekas
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 12:44 am

Δημοσίευσηαπό senekas » Πέμ Νοέμ 27, 2008 9:10 am

dekker έγραψε:με λιγη προσπαθεια και βοηθεια θα τις εχω ετοιμες τις αιτησεις για να τις στειλω.εχω μερικες ερωτησεις ακομα.
στην κατηγορια μου που ΑΠΑΙΤΕΙ αδεια ασκησης επαγγελματος και ΔΕΝ ΖΗΤΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ θα καταθεσω επικυρωμενη φωτοτυπια την αδεια και βεβαιωση του ασφαλιστικου φορεα που να γραφει την διαρκεια της ασφαλισης.στον ασφαλιστικο φορεα τους ζητω βεβαιωση για διαγωνισμο του ΑΣΕΠ?????ΟΤΙ ΤΟ θελω για αιτηση?
επισης εγω εχω ενσημα ΙΚΑ απο το 2000 μεχρι 2007 και υστερα γραφτηκα στο ΤΕΒΕ.ποσο προυπηρεσια μου μετρανε?
στον φακελο της αιτησης βαζω την υπευθυνη δηλωση και τον αναλυτικο πινακα αποδειξης εμπειριας ???


Ακριβώς ,στο ΙΚΑ θα ζητήσεις βεβαίωση ενσήμων για ΑΣΕΠ, όσα ημερομίθια γράφει θα τα διαιρέσεις με το 25 και το πηλίκο της διαίρεσης θα είναι οι μήνες και το υπόλοιπο οι ημέρες. Μόλις πάρεις τη βεβαίωση γράψε εδώ τον ακριβή αριθμό των ημερομισθίων να δεις πως συμπληρώνεται η Υπεύθυνη Δήλωση Προϋπηρεσίας.
Εργασιακή εμπειρία μέχρι 5 χρόνια αναγνωρίζει το ΑΣΕΠ, δηλαδή 60 μήνες και δίνουν 420 μόρια-χωρίς προσαύξηση. Αν έχεις προύπηρεσία από δημόσιο 24μήνες και πάνω δικαιούσαι και προσαύξηση 50% επί των μορίων του δημοσίου.
Στο φάκελο θα βάλεις την Υπεύθυνη Δήλωση και τον Αναλυτικό Πίνακα Απόδειξης εμπειρίας που είναι ένα και ενιαίο έντυπο,αυτό που είναι στο τέλος της προκήρυξης. Θα το ζητήσεις από ΚΕΠ ή θα το κατεβάσεις από το σάιτ του ΑΣΕΠ ή θα το φωτοτυπήσεις από την προκήρυξη αλλά θα επισυνάψεις με συρραπτικό τις δύο σελίδες ή θα το φωτοτυπήσεις μπρος-πίσω γιατί όπως σου είπα είναι ένα έντυπο.

senekas
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 12:44 am

Δημοσίευσηαπό senekas » Πέμ Νοέμ 27, 2008 9:14 am

dekker έγραψε:ποσα μορια βγαινω με 15 4/6 εμπειρια 60 μηνες αδεια αυτοκινητου.?

Η άδεια αυτοκινήτου είναι απαραίτητο πρόσθετο προσόν δε μοριοδοτείται, συγκεντρώνεις 1190 μόρια

Δες το και μόνος σου στο σάιτ του ΑΣΕΠ
http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Fu ... &lcmenuId#

dekker
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό dekker » Πέμ Νοέμ 27, 2008 6:04 pm

μια παρενθεση.η αιτηση για ΔΕ που θελω εγω ειναι το εντυπο 187 Φ σωστα?γιατι ενας μου ειπε οτι κατεβαζεις το εντυπο του ΑΣΕΠ ,ΔΕ που ειναι στο σαιτ..συμπληρωνω την ΑΙΤΗΣΗ-ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΕ ΟΤΑ-ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ-ΛΟΙΠΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ κτλ κτλ σωστα???
λοιπων σημερα πηρα την βεβαιωση απο το ΙΚΑ .πηρα τηλ.στον ΑΣΕΠ και μου ειπαν οτι η εμπειρια μετραει απο την ημερα που πηρα την αδεια,οποτε απο 6/2/2006 μεχρι απριλιο του 2007 στο ΙΚΑ εχω
το 2006 εχω 312 ημερες
και το 2007 51 ημερες
συνολο =363 ημερες(αφαιρω ομως τον ιανουαριο του 2006 ,26 ημερομησθια γιατι την αδεια την πηρα 6/2/2006 οποτε 337 ¨δια του 25 οπως μου ειπατε βγαζω 13,48. δηλαδη 13 μηνες και 48 μερες σωστα?
αυριο θα παρω βεβαιωση απο το ΤΕΒΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ να δω ποσο εχω και απο κει

sa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 18, 2008 9:48 am

Δημοσίευσηαπό sa » Παρ Νοέμ 28, 2008 9:48 am

dekker έγραψε:λοιπων σημερα πηρα την βεβαιωση απο το ΙΚΑ .πηρα τηλ.στον ΑΣΕΠ και μου ειπαν οτι η εμπειρια μετραει απο την ημερα που πηρα την αδεια,οποτε απο 6/2/2006 μεχρι απριλιο του 2007 στο ΙΚΑ εχω
το 2006 εχω 312 ημερες
και το 2007 51 ημερες
συνολο =363 ημερες(αφαιρω ομως τον ιανουαριο του 2006 ,26 ημερομησθια γιατι την αδεια την πηρα 6/2/2006 οποτε 337 ¨δια του 25 οπως μου ειπατε βγαζω 13,48. δηλαδη 13 μηνες και 48 μερες σωστα?
αυριο θα παρω βεβαιωση απο το ΤΕΒΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ να δω ποσο εχω και απο κει


den katalabaino giati afaireis 26 hmeromisthia. alla telospanton. apo ta noumera pou les 337 meres bgainoun 13 mhnes kai 12 meres oxi 48. (13*25+12=337)

senekas
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 12:44 am

Δημοσίευσηαπό senekas » Παρ Νοέμ 28, 2008 12:00 pm

sa έγραψε:
dekker έγραψε:λοιπων σημερα πηρα την βεβαιωση απο το ΙΚΑ .πηρα τηλ.στον ΑΣΕΠ και μου ειπαν οτι η εμπειρια μετραει απο την ημερα που πηρα την αδεια,οποτε απο 6/2/2006 μεχρι απριλιο του 2007 στο ΙΚΑ εχω
το 2006 εχω 312 ημερες
και το 2007 51 ημερες
συνολο =363 ημερες(αφαιρω ομως τον ιανουαριο του 2006 ,26 ημερομησθια γιατι την αδεια την πηρα 6/2/2006 οποτε 337 ¨δια του 25 οπως μου ειπατε βγαζω 13,48. δηλαδη 13 μηνες και 48 μερες σωστα?
αυριο θα παρω βεβαιωση απο το ΤΕΒΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ να δω ποσο εχω και απο κει


den katalabaino giati afaireis 26 hmeromisthia. alla telospanton. apo ta noumera pou les 337 meres bgainoun 13 mhnes kai 12 meres oxi 48. (13*25+12=337)


Έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο sa είναι.
13 μήνες και 12 ημέρες. Είχα γράψει και πιο πάνω ότι διαρείς το σύνολο των ημερών με το 25 και το πηλικό είναι οι μήνες και το υπόλοιπο οι ημέρες αν το κάνεις χειρόγραφα.
Αν θες με το κομπιουτεράκι από το 13,48 που βγαίνει οι 13 είναι οι μήνες και το 0,48 που περισσεύει το πολλαπλασιάζεις με το 25 και βγαίνει 12


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες