Νέες θέσεις τεχνικών στην oteplus.

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Κυρ Δεκ 30, 2012 3:39 pm

cellarmaster έγραψε:
Δημήτρης7 έγραψε:Καλησπέρα και απο εμένα

Εγώ πήγα στις 20 του μήνα για συνέντευξη στην Αθήνα στο Ote Academy για την θέση του ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΚΤΥΩΝ – ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ – Ρ/Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ (IEK).

Αφού με ρωτήσανε τους ρώτησα για την θέση έδωσα τα δικαιολογητικά κτλπ στο τέλος μου ειπανε αν ενδιαφέρομαι ακομα για την συγκεκριμένη θέση και αν θα με ενδιέφερε, αφου τους λεω ναι μου λένε αν θα μπορώ να ειμαι διαθέσιμος απο 2 γενάρη κιολας.

Τώρα δεν ξέρω για αυτο που λέγεται οτι κάποιους θα τους πέρνανε πιο νωρίς τηλέφωνο 27/28 του μήνα για να πανε 2 του μηνα, η για 2η συνέντευξη.

Αν ξέρει κανένας τιποτα η εχουν παρει κάποιον τηλέφωνο ας ενημερώσει, να δουμε τι γίνεται αν και γενικά το βλέπω πολύ δύσκολο.

Αν και ειναι ηδη γνωστό και εμενα μου ειπαν για 680 euro μικτα (ιεκ χωρίς πιστοποίηση), ωράριο 8 με 3 και αν υπάρχουν σκ θα ειναι εξτρά χρήματα, επίσης η σύμβαση ειναι 2μηνη - 4μηνη - αξιολόγηση μετα 6μηνη και μπορεί να ανανεώνεται συνέχεια.


Δηλαδή... 680 μικτά σου είπαν εσένα για τους ΙΕΚ, τα ίδια ακριβώς είπαν και σε μένα ότι δίνουν για τους ΤΕΙ.. Που τους είχαν και ξεχωριστά στην προκήρυξη??? Μπερδεμένα πράγματα.... :?


Συγεκριμένα με ρωτήσανε τι χρήματα θέλετε και τους λεω τα προβλεπόμενα απο τον νόμο και μου ειπαν το παραπάνω που έγραψα ,και μιλάω για ιεκ χωρίς πιστοποίηση

krokos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 30, 2012 8:55 pm

Δημοσίευσηαπό krokos » Δευ Δεκ 31, 2012 9:00 am

Καλημέρα! Έχω περάσει κι εγώ από συνέντευξη και μου είπαν ότι και στους υπόλοιπους, οτι δηλ. 2 Ιανουαρίου θα γίνουν οι προσλήψεις. Εως τώρα δεν εχω καμία ενημέρωση. Αν κάποιος ξέρει κάτι ας μας πει.Δεν αντέχω άλλο αυτή την αγωνία...

ipatiosr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 3:29 pm

Δημοσίευσηαπό ipatiosr » Δευ Δεκ 31, 2012 6:08 pm

Που υπάρχουν οι θέσεις παιδιά να τις δούμε

kkonstan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 3:42 pm

Δημοσίευσηαπό kkonstan » Δευ Δεκ 31, 2012 8:46 pm

krokos έγραψε:Καλημέρα! Έχω περάσει κι εγώ από συνέντευξη και μου είπαν ότι και στους υπόλοιπους, οτι δηλ. 2 Ιανουαρίου θα γίνουν οι προσλήψεις. Εως τώρα δεν εχω καμία ενημέρωση. Αν κάποιος ξέρει κάτι ας μας πει.Δεν αντέχω άλλο αυτή την αγωνία...


Θα σε απογοητεύσω, αλλά οι προσλήψεις έχουν ολοκληρωθεί ήδη από το Σάββατο. Όσοι ειδοποιήθηκαν ξεκινάνε την Τετάρτη στις 2/1! Ούτε καν για συνέντευξη κλήθηκα. Κάτοχος διδακτορικού για τις θέσεις ΙΕΚ-ΤΕΙ. Έμαθα φυσικά για τα κριτήρια επιλογής.. Καλή χρονιά σε όλους!

kkonstan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 3:42 pm

Δημοσίευσηαπό kkonstan » Δευ Δεκ 31, 2012 8:47 pm

ipatiosr έγραψε:Που υπάρχουν οι θέσεις παιδιά να τις δούμε


Δεν υπάρχει περίπτωση να δημοσιευθούν! Προσλήφθηκαν 350, αντί 500. πληροφόρηση εκ των έσω. Καλή χρονιά

ipatiosr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 3:29 pm

Δημοσίευσηαπό ipatiosr » Τρί Ιαν 01, 2013 9:26 am

kkonstan έγραψε:
ipatio. sr έγραψε:Που υπάρχουν οι θέσεις παιδιά να τις δούμε


Δεν υπάρχει περίπτωση να δημοσιευθούν! Προσλήφθηκαν 350, αντί 500. πληροφόρηση εκ των έσω. Καλή χρονιά
είναι δυνατόν !!! Έλεος ρε πια !!!

Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Τρί Ιαν 01, 2013 4:21 pm

Εξαρχής ηταν πολύ δύσκολο απορώ και εμενα πως με πήραν για συνέντευξη.

Αυτο οτι εχουν ειδοποιηθεί ηδη τα άτομια ισχύει η απλα το συμπερένουμε απο καπου ?

Ξέρει κανενας κάποιον γνωστό κτλπ οτι όντως τον εχουν πάρει τηλέφωνο ?

kkonstan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 3:42 pm

Δημοσίευσηαπό kkonstan » Τρί Ιαν 01, 2013 6:31 pm

Δημήτρης7 έγραψε:Εξαρχής ηταν πολύ δύσκολο απορώ και εμενα πως με πήραν για συνέντευξη.

Αυτο οτι εχουν ειδοποιηθεί ηδη τα άτομια ισχύει η απλα το συμπερένουμε απο καπου ?

Ξέρει κανενας κάποιον γνωστό κτλπ οτι όντως τον εχουν πάρει τηλέφωνο ?


Γνωρίζω εγώ διευθυντή τεχνικού διαμερίσματος και είναι οριστικό. Ενδέχεται να ακολουθήσουν συμπληρωματικές προσλήψεις ανάλογα με το πόσο καλά θα καλυφθούν οι ανάγκες του οργανισμού, λόγω και της αποχώρησης έμπειρου προσωπικού με την εθελούσια. Γενικά θέλει πολιτικό δυστυχώς.. Το βύσμα καλά κρατεί..

Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Τρί Ιαν 01, 2013 7:27 pm

kkonstan έγραψε:
Δημήτρης7 έγραψε:Εξαρχής ηταν πολύ δύσκολο απορώ και εμενα πως με πήραν για συνέντευξη.

Αυτο οτι εχουν ειδοποιηθεί ηδη τα άτομια ισχύει η απλα το συμπερένουμε απο καπου ?

Ξέρει κανενας κάποιον γνωστό κτλπ οτι όντως τον εχουν πάρει τηλέφωνο ?


Γνωρίζω εγώ διευθυντή τεχνικού διαμερίσματος και είναι οριστικό. Ενδέχεται να ακολουθήσουν συμπληρωματικές προσλήψεις ανάλογα με το πόσο καλά θα καλυφθούν οι ανάγκες του οργανισμού, λόγω και της αποχώρησης έμπειρου προσωπικού με την εθελούσια. Γενικά θέλει πολιτικό δυστυχώς.. Το βύσμα καλά κρατεί..


Κατάλαβα.

Δεν πειράζει δεν πτοούμαστε παμε για αλλα, καλα να ειμαστε προπάντων

teacher
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2012 4:17 pm

Δημοσίευσηαπό teacher » Τρί Ιαν 01, 2013 8:31 pm

Μπορεί να τελείωσαν στο συγκεκριμένο τεχνικό διαμέρισμα.Καλό θα ήταν αν δεν είμαστε σίγουροι να μην λέμε πράγματα κόβοντας τα φτερά των άλλων.Γιατί εγώ ξέρω ότι προσλήψεις θα γίνουν και από 8/1.

kkonstan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 3:42 pm

Δημοσίευσηαπό kkonstan » Τρί Ιαν 01, 2013 9:44 pm

Στη συνέντευξη τι σας ρώτησαν όσοι πήγατε;

Thanos26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 2:47 pm

Δημοσίευσηαπό Thanos26 » Τετ Ιαν 02, 2013 1:10 am

παιδια τα αποτελεσματα θα ανακοινωθούν κάπου? Επίσης σχετικά με τις θέσεις για ΑΕΙ κλπ έχουν καλέσει κανέναν? Γιατί διαβάζω εδώ μόνο για τις θέσεις σχετικά με ΙΕΚ και ΤΕΙ.

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Τετ Ιαν 02, 2013 10:32 am

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Το εχω ξαναγραψει πως η επιλογη γινεται σιγουρα με αλλα κριτηρια.Ειμαι κατοχος MSc και εχω κανει 3 φορες αιτηση για θεσεις της oteplus κυριως για τηλεφωνητης και δεν εχω ειδοποιηθει ποτε μα ποτε για συνετευξη.Ακριβως το ιδιο και σε μια φιλη μου αλλα και στην αδερφη μου.Ειναι δυνατον να εμφανιζεις ενα βιογραφικο με μαστερ και να μην σε καλουνε καν για συνεντευξη????????Δεν λεω να μου πληρωσουνε ουτε μαστερ αλλα και τιποτα παραπανω.Ζητω απλα να αξιολογηθει το βιογραφικο μου και να κληθω εστω σε μια συνεντευξη.ΟΧΙ προσληψη αλλα ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ!!!!!!!

krokos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 30, 2012 8:55 pm

Δημοσίευσηαπό krokos » Τετ Ιαν 02, 2013 11:59 am

kkonstan έγραψε:Στη συνέντευξη τι σας ρώτησαν όσοι πήγατε;


Εμένα με ρώτησαν αρκετά για την προυπηρεσία μου και μετα μου μίλησαν για το μισθό και ήθελαν να μάθουν αν θα πάω με τόσα λίγα χρήματα και ποιό είναι το κίνητρο που μου δίνει μια τέτοια δουλειά.

htsopelas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2013 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό htsopelas » Τετ Ιαν 02, 2013 12:32 pm

Υπάρχει κάποια ενημέρωση?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες