ΕΚΘΕΣΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
jimaras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 05, 2008 3:29 pm

ΕΚΘΕΣΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό jimaras » Πέμ Απρ 29, 2010 10:29 pm

Έχω συμπληρώσει διετία με βάση το ΦΕΚ του διορισμού μου και έχω περάσει και το εισαγωγικό σεμινάριο. Δεν μπορώ όμως να αξιολογηθώ για το 2008 και για το 2009 καθώς έλειπα από την εργασία μου με άδειες μητρότητας. Από το τμήμα διοικητικού προσωπικού της υπηρεσίας μου με ενημέρωσαν ότι για να προχωρήσει η διαδικασία της μονιμοποίησής μου ο διευθυντής πρέπει να κάνει ειδικό σημείωμα στο οποίο να γράφει τη γνώμη που έχει σχηματίσει για εμένα 4 μήνες που βρίσκομαι στην εργασία μου κι αυτός αρνείται να το κάνει. Γνωρίζω ότι πρέπει να περάσουν πέντε μήνες, τους οποίους συμπληρώνω το Μάιο 2010.Παράλληλα εκκρεμεί και η αίτηση που έχω κάνει για μετάθεση και συνυπηρέτηση με το σύζυγό μου.Μπορώ να μετατεθώ ακόμη κι αν δεν είμαι μόνιμη; Μήπως για το πρώτο θέμα πρέπει να απευθυνθώ σε δικηγόρο; Γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω σε αυτές τις παραπάνω περιπτώσεις;

jimaras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 05, 2008 3:29 pm

Re: ΕΚΘΕΣΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό jimaras » Πέμ Απρ 29, 2010 10:34 pm

Το παραπάνω το γράφω μέσα απο το λογαριασμό του συζύγου.


ΕΙΡΗΝΗ .

Ελενη Παρασκευα
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2007 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό Ελενη Παρασκευα » Παρ Απρ 30, 2010 10:09 pm

Καλησπερα. Δες ΠΔ318/1992, αρθρο 18 παραγραφος 4. Κατω απο 5 μήνες δεν ειναι υποχρεωτική η συνταξη εκθεσης αξιολογησης. Καπου μεσα στο ΠΔ γραφει και για την υποχρεωση του αξιολογητη να συνταξει την έκθεση αξιολογησης του υπαλληλου.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης