Συμβάσεις στα ΕΛΤΑ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
xristina4444
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2010 11:05 pm

Δημοσίευσηαπό xristina4444 » Τρί Ιούλ 06, 2010 3:39 pm

kyklos έγραψε:rwtaw gia na dw an exoun kalesei kai epilaxontes


den mou eipan tin thesi mou k den tous rwtisa kiolas.pantws ta moria mou einai girw sta 1150.

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Τρί Ιούλ 06, 2010 3:44 pm

den eisai stous epilaxontes

xristina4444
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2010 11:05 pm

Δημοσίευσηαπό xristina4444 » Τρί Ιούλ 06, 2010 4:00 pm

kyklos έγραψε:den eisai stous epilaxontes


stous epitixontes eimai..etsi mou eipe autos sto tilefwno

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Δημοσίευσηαπό marykit » Τετ Ιούλ 07, 2010 1:46 am

lenaki_pan έγραψε:Σήμερα βγήκανε για κέντρο διαλογής Θεσσαλονίκης..Θα περάσει ο άντρας μου μετά να τα δεί και θα ενημερώσω.Πολύ γρήγορα δε βγήκανε???21 Ιουνίου τελείωσαν οι αιτήσεις.Τεσπα!Θα δούμε!!!!


Αχ τελικά lenaki_pan?? Τα μόρια του τελευταίου τα ξέρουμε;

jonb
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 06, 2010 3:00 pm

Δημοσίευσηαπό jonb » Τετ Ιούλ 07, 2010 1:41 pm

Για Κρυονέρι τα αποτελέσματα είναι αναρτημένα στην Απελλού 1;

penni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 1:28 pm

Δημοσίευσηαπό penni » Τετ Ιούλ 07, 2010 2:34 pm

xristina 4444. Δεν υπάρχει πρόβλημα , μπορείς να υπογράψεις την σύμβαση στα ΕΛΤΑ και άμα με το καλό σε πάρουν τηλέφωνο από την ΔΕΗ κάνεις μια παραίτηση και πέρνει τη θέση σου ο επόμενος στη σειρά. Δεν έχεις κόλλημα οχταμήνου από τη στιγμή που όταν είχες κάνει την αίτηση στη ΔΕΗ δεν δούλευες στα ΕΛΤΑ. Στο λέω γιατί το έχω κάνει ,ρώτα και στην υπηρεσία σου όμως για περισσότερη ασφάλεια. Καλή αρχή σε όλους !!Εμένα δεν με έχουν πάρει έχω λιγότερα από 1000 μόρια για Κρυονέρι.Μια φίλη μου που δούλευε εκεί πέρυσι μου έλεγε ότι έχει πολύ ορθοστασία, κουβάλημα και πρέπει να μάθεις να χειρίζεσαι τις μηχανές σωστά και να είσαι και γρήγορη στη δουλειά σου . Σου δείχνουν τη δουλειά έμπειρα άτομα που στην πληοψηφία τους είναι καλά άτομα και συνεργάσιμα .Υπομονή γιατί δεν υπάρχουν δουλειές ,μην αφήσεις την ευκαιρία να σου φύγει από τα χέρια , μόνο άν έχεις κάτι άλλο σίγουρο .

penni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 1:28 pm

Δημοσίευσηαπό penni » Τετ Ιούλ 07, 2010 2:57 pm

jonb Τα αποτελέσματα για Κρυονέρι δεν είναι αναρτημένα στον πίνακα ανακοινώσεων στην Απελλού μην μπερδευτής , αυτά που είναι στον πίνακα είναι τα παλιά για ΑΘΗΝΑ - ΠΕΙΡΑΙΑ .Ρώτα τον θυρωρό , θα σου δώσει έναν ντοσιέ που έχει πάνω στο γραφείο του εκεί θα τα δεις μέσα στην είσοδο . Πήγα σήμερα το πρωί και τα είδα .

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Τετ Ιούλ 07, 2010 3:06 pm

penni έγραψε:
xristina 4444. Δεν υπάρχει πρόβλημα , μπορείς να υπογράψεις την σύμβαση στα ΕΛΤΑ και άμα με το καλό σε πάρουν τηλέφωνο από την ΔΕΗ κάνεις μια παραίτηση και πέρνει τη θέση σου ο επόμενος στη σειρά. Δεν έχεις κόλλημα οχταμήνου από τη στιγμή που όταν είχες κάνει την αίτηση στη ΔΕΗ δεν δούλευες στα ΕΛΤΑ. Στο λέω γιατί το έχω κάνει ,ρώτα και στην υπηρεσία σου όμως για περισσότερη ασφάλεια. Καλή αρχή σε όλους !!Εμένα δεν με έχουν πάρει έχω λιγότερα από 1000 μόρια για Κρυονέρι.Μια φίλη μου που δούλευε εκεί πέρυσι μου έλεγε ότι έχει πολύ ορθοστασία, κουβάλημα και πρέπει να μάθεις να χειρίζεσαι τις μηχανές σωστά και να είσαι και γρήγορη στη δουλειά σου . Σου δείχνουν τη δουλειά έμπειρα άτομα που στην πληοψηφία τους είναι καλά άτομα και συνεργάσιμα .Υπομονή γιατί δεν υπάρχουν δουλειές ,μην αφήσεις την ευκαιρία να σου φύγει από τα χέρια , μόνο άν έχεις κάτι άλλο σίγουρο .


κωλυμα 8μηνου σημαινει οτι δεν μπορεις να δουλεψεις πανω απο 8 μηνες μεσα σε 1 ετος με το αρθρο 21
αρα αν δουλεψεις 20 μερες σε ενα φορεα και μετα παραιτηθεις για να κανεις αλλο 8μηνο αυτο σημαινει οτι υπερβαινεις τους 8μηνες
ρωτα και στο ασεπ ,το ξερω σιγουρα, αν υπαρξει ενσταση απο καποιον χανεις και τη δευτερη συμβαση, το οτι καποιοι το εχουν κανει δεν σημαινει οτι ειναι νομιμο

xristina4444
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2010 11:05 pm

Δημοσίευσηαπό xristina4444 » Τετ Ιούλ 07, 2010 7:02 pm

telika apofasisa oti den tin thelw tin douleia k den piga kan simera paidia.
kali tixi se osous perimenoun k kali arxi se osous ksekinisan

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Τετ Ιούλ 07, 2010 8:32 pm

den phges toulaxiston na deis ti ginetai apo konta?ta apotelesmata gia th deh tha bgoun th deytera mou eipan, gia tis 41 theseis, einai poly ligoteres apo tis 139 twn elta kai fantazomai ekei tha exoun ginei kai pio polles aithseis, toulaxiston na ta ebgazan ki aytoi na kserame ti mas ginetai..

MAROULITAAA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό MAROULITAAA » Κυρ Ιούλ 11, 2010 11:28 am

ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΩ ΑΥΡΙΟ..ΘΑ ΠΑΩ ΠΡΩΙ ΑΥΡΙΟ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΕ 10 ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ,ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ;;ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΑΥΞΗΣΗ ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΑΕΙ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ ΞΕΝΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΣΗ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ;;ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ..ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΟΥΝ,ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟΥΣ 139..

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Κυρ Ιούλ 11, 2010 12:49 pm

kalesan ki emena, aurio tha paw ki egw prwi alla den rwthsa tpt gia to wrario,ki egw eimai pe alla nomizw den metraei to ptyxio

MAROULITAAA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό MAROULITAAA » Κυρ Ιούλ 11, 2010 2:00 pm

ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΑΥΡΙΟ..ΠΑΝΤΩΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΔΩ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ 7% ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΟ ΜΙΣΘΟ,ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ.ΑΠΟ 740 ΔΗΛΑΔΗ..688!!ΤΕΣΠΑ,ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ..

Olgaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:32 am

Δημοσίευσηαπό Olgaki » Κυρ Ιούλ 11, 2010 10:42 pm

MAROULITAAA έγραψε:ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΑΥΡΙΟ..ΠΑΝΤΩΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΔΩ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ 7% ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΟ ΜΙΣΘΟ,ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ.ΑΠΟ 740 ΔΗΛΑΔΗ..688!!ΤΕΣΠΑ,ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ..


Καλή αρχή Μαρουλίτα!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!
Για τον μισθό δεν ξέρω δεν έχω ακόμα πληρωθεί............... αλλά και οι προηγούμενοι συμβασιούχοι ( που τελειώνουν αυτη την βδομάδα το 8μηνό τους) δεν γνωρίζουν γιατί κανέναν μήνα δεν πήραν το ίδιο ποσό ( για τους τελευταίους 4 μήνες μιλάω).
Όταν μάθω κάτι θα σας το γράψω................

penni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 1:28 pm

Δημοσίευσηαπό penni » Δευ Ιούλ 12, 2010 1:54 am

MAROULITAAA Καλή αρχή και από εμένα και καλό κουράγιο .Μπορείς να μας πείς σε ποια σειρά ήσουνα στους επιλαχόντες ? Έχω μια φίλη που περιμένει , είναι διακόσια και κάτι στην σειρά, περίπου χίλια μόρια έχει συγκεντρώσει .


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες