ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΡΕΦΟΚΟΜΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Pikachou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 1:36 pm

Δημοσίευσηαπό Pikachou » Τρί Απρ 08, 2008 1:01 pm

Συμφωνώ CHRISTI....για να δούμε, θα έχουμε καμία τύχη?

ΜΥΡΩΝΑΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 02, 2005 7:17 pm

Δημοσίευσηαπό ΜΥΡΩΝΑΣ » Τρί Απρ 15, 2008 3:05 pm

CRISTI έγραψε:
Pikachou έγραψε:Για να δούμε....η δική μου κατηγορία είναι ΔΕ Διοικητικού. Υπάρχουν συμβασιούχοι σ'αυτή την κατηγορία?


Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να πάρουν επιπλέον μόρια που δεν δικαιούνται νόμιμα. Αλλωστε τα αποτελέσματα θα ελεγχθούν απο το ΑΣΕΠ.Εμαθα επίσης, και δεν ξέρω αν ισχύει, ότι υπάλληλοι του ίδιου φορέα που είναι αορίστου χρόνου και εργάζονται πάνω απο 5ετία, ήθελαν να κάνουν πάλι αίτηση σ αυτήν την προκήρυξη για να γίνουν μόνιμοι!!

Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλα τα παιδιά

Οποιος επιμένει, παλεύει αξιοπρεπώς και το αξίζει , αργά ή γρήγορα, δικαιώνεται


αν πιστεύεις ότι δεν γίνονται λοβιτούρες ειδικά στους φορείς συγγνώμη κιόλας αλλα είσαι μακριά νυχτωμένη.....
είναι αμέτρητα τα παραδείγματα από που να αρχίσω από τον δήμο πειραιά ? (δεν ξέρω κι εγώ τι καμπάνες έπεσαν από το ασεπ μετά από πολύχρονο αγώνα τον επιλαχόντων)

είναι τυχαίο ότι σε δήμους της αττικής που δεν μετράει η εντοπιότητα δουλεύουν σε ένα ποσοστό 75% σε κάθε δήμο οι αντίστοιχοι δημότες???

είναι τυχαίο ότι τα μόρια μου εμενα ενώ στο ασεπ είναι πάντα τα ίδια στους δήμους ποτε δεν είναι ???
και να σου πω ότι σε ένα ποσοστό 60% σε αποτελέσματα δήμων ενώ κάνω αίτηση για θέση ΔΕ το πτυχίο μου το ονομάζουν ΤΕΙ και με πετάνε έξω και το κακό δεν μονο ότι με πετάνε αλλα ότι όταν το βλέπω είναι αργά για ένσταση !!

είναι τυχαίο ότι κανένας φορέας (εκτος μερικών)δεν δημοσιεύει τα αποτελέσματα στο διαδίκτυο ???
σήμερα δεν υπάρχει φορέας που δεν έχει ιστοσελίδα !!!

είναι τυχαίο ότι στον δήμο μου έχω δει την τελευταία 7ετια πολλά καινούρια άτομα ακόμα και μονιμους αλλα προκήρυξη δεν έχω δει σχεδόν ποτε ?? πως γίνετε αυτό ??

το ασεπ ελέγξει μονο αυτό που θέλουν οι φορείς και τίποτα παραπάνω ο μονος τρόπος να ελέγξει παραπάνω είναι οι ενστάσεις και οι αιτήσεις θεραπείας !!

αυτό που δεν ξέρω είναι αν για να κάνουν χρήση της προϋπηρεσίας τους(για να πάρουν το 50%) οι συμβασιούχοι πρέπει να είναι μέχρι τον 2/2005.....στην προκήρυξη δεν το διευκρινίζει !!!

pouropipina
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2007 3:37 pm

Δημοσίευσηαπό pouropipina » Τρί Απρ 15, 2008 4:40 pm

Thlefonhsa x8es kai me enhmerosan oti exoun para polles aithseis (anefere pano apo 10.000) kai exoyn parei paratash apo to ASEP giati akoma protokoloun. Moy eipe na paro telos Apriliou kai dieukrinhse oti ayto den shmenei oti tote 8a exoun apotelesmata apla gia na enhmero8o gia thn e3elh3h kai isos tote na mporoun na mou poun gia pote na perimeno.
Mallon 8a arghsoun..

CRISTI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Τρί Απρ 01, 2008 12:13 pm

Δημοσίευσηαπό CRISTI » Πέμ Απρ 17, 2008 8:20 am

Απάντηση προς ΜΥΡΩΝΑ

Εχεις χίλια δίκια ΜΥΡΩΝΑ να είσαι αγανακτισμένος με τα όσα βλέπεις να γίνονται δίπλα μας. Δεν θα μπορούσα να αμφισβητήσω ότι γίνονται τόσα κι άλλα τόσα καθημερινά χωρίς τις περισσότερες φορές να μπορεί κάποιος να αντιδράσει. Δυστυχώς δεν ζούμε στην ιδανική χώρα. Λυπάμαι που το λέω αλλά δεν βλέπω να διορθώνονται πράγματα. Το αντίθετο μάλιστα...
Οτι έγραψα παραπάνω ήταν προσωπική μου αισιόδοξη εκτίμηση για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό και για κάποιους άλλους που έκανα αιτήσεις για φίλους και γνωστούς. Εγώ ευτυχώς ήμουν τυχερή και έχω καλή δουλειά εδώ και 21 χρόνια - όταν τα πράγματα ήταν πιο απλά-.
Επιτρέψτε μου να πω σε όλα τα παιδιά που παλεύουν και αγωνιούν για μια θέση εργασίας στο δημόσιο, να διαθέτουν αρκετή ώρα να διαβάζουν μια προκήρυξη, να επικοινωνούν με το ΑΣΕΠ ή το φορέα για οποιαδήποτε διευκρίνηση όσο απλή κι αν είναι, να κρατούν πάντα αντίγραφο της αίτησής τους, των δικαιολογητικών και του παραβόλου και να ελέγχουν συχνά την πορεία ενός διαγωνισμού - ειδικά το 10ήμερο των ενστάσεων - .
Σχετικά με το ερώτημα για την προσαύξηση της εμπειρίας, αυτή πλέον ισχύει απο 1.1.1990 μέχρι και την ημερομηνία έκδοσης κάθε προκήρυξης με την προυπόθεση του 24μηνου (νόμος 3613/2007)

Καλή σας μέρα και καλή επιτυχία

ΜΥΡΩΝΑΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 02, 2005 7:17 pm

Δημοσίευσηαπό ΜΥΡΩΝΑΣ » Παρ Απρ 18, 2008 2:15 pm

CRISTI έγραψε:Απάντηση προς ΜΥΡΩΝΑ

Εχεις χίλια δίκια ΜΥΡΩΝΑ να είσαι αγανακτισμένος με τα όσα βλέπεις να γίνονται δίπλα μας. Δεν θα μπορούσα να αμφισβητήσω ότι γίνονται τόσα κι άλλα τόσα καθημερινά χωρίς τις περισσότερες φορές να μπορεί κάποιος να αντιδράσει. Δυστυχώς δεν ζούμε στην ιδανική χώρα. Λυπάμαι που το λέω αλλά δεν βλέπω να διορθώνονται πράγματα. Το αντίθετο μάλιστα...
Οτι έγραψα παραπάνω ήταν προσωπική μου αισιόδοξη εκτίμηση για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό και για κάποιους άλλους που έκανα αιτήσεις για φίλους και γνωστούς. Εγώ ευτυχώς ήμουν τυχερή και έχω καλή δουλειά εδώ και 21 χρόνια - όταν τα πράγματα ήταν πιο απλά-.
Επιτρέψτε μου να πω σε όλα τα παιδιά που παλεύουν και αγωνιούν για μια θέση εργασίας στο δημόσιο, να διαθέτουν αρκετή ώρα να διαβάζουν μια προκήρυξη, να επικοινωνούν με το ΑΣΕΠ ή το φορέα για οποιαδήποτε διευκρίνηση όσο απλή κι αν είναι, να κρατούν πάντα αντίγραφο της αίτησής τους, των δικαιολογητικών και του παραβόλου και να ελέγχουν συχνά την πορεία ενός διαγωνισμού - ειδικά το 10ήμερο των ενστάσεων - .
Σχετικά με το ερώτημα για την προσαύξηση της εμπειρίας, αυτή πλέον ισχύει απο 1.1.1990 μέχρι και την ημερομηνία έκδοσης κάθε προκήρυξης με την προυπόθεση του 24μηνου (νόμος 3613/2007)

Καλή σας μέρα και καλή επιτυχία


από αυτό και μονο καταλαβαίνεις τι γίνετε !!!
δηλαδή το κάθε τσουτσέκι επειδή έχει μπάρμπα κάνει ένα stage και μετά (πάντα αξιοκρατικά) μονιμοποιείται !!!

που είναι η ισονομία όταν για την ίδια (στα χαρτιά γιατί στην πραγματικότητα δεν έχει καμια σχέση ένας stage με έναν ιδιωτικό υπάλληλο) εργασία ο ένας να παίρνει 50% παραπάνω μόρια??

να επικοινωνήσεις με τον φορέα και ειδικά με δήμο για ημερομηνίες ?? στον δήμο μου έκανα ένα πείραμα ήξερα ότι είχε βγει προκήρυξη για εποχικό προσωπικό και επειδή έχω φίλο που δουλεύει εκεί μου είπε τις ημερομηνίες και πήρα τηλέφωνο έτσι για να δω τι θα μου πουν !!! ήταν μάλιστα η προτελευταία μέρα υποβολής αιτήσεων (φυσικά αναρτημένη προκήρυξη δεν υπήρχε) ξέρεις τι μου απάντησαν ??
ακόμα δεν έχει ξεκινήσει η υποβολή αιτήσεων !!!

φαντάσου τι γίνετε !!!

από την στιγμή που δεν τους υποχρεώνουν να λένε τις ημερομηνίες στο ασεπ και αυτό με την σειρά του να τις βγάζει στην ιστοσελίδα του τότε κάτι βρωμάει !!!

και καλά να είσαι κοντά στον δήμο άντε να είσαι σε κάνα χωριο και να κανεις αιτήσεις σε δήμους της αθηνας !!!

τώρα να δεις πόσες προκηρύξεις δήμων θα ενεργοποιηθούν που έρχεται το πάσχα !!!
πως και πως περιμένουν να φύγει ο κόσμος για να δώσουν ημερομηνίες !!!

KAT7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 9:45 am

Δημοσίευσηαπό KAT7 » Δευ Απρ 21, 2008 1:22 pm

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΠΟΥ ΖΗΤΑΓΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ ΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΠΡΟΣΟΝ?

ΕΤΣΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΡΩΤΑΩ

KAT7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 9:45 am

Δημοσίευσηαπό KAT7 » Δευ Μάιος 05, 2008 2:54 pm

EXOYME KANENA NEO ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?

kakavia
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 07, 2006 12:24 pm

Δημοσίευσηαπό kakavia » Τρί Μάιος 06, 2008 10:19 am

KAT7 έγραψε:EXOYME KANENA NEO ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?


Σε ένα άλλο τόπικ κάποιος έγραψε για τέλος Μαϊου.
Είναι το κλασικό πρόβλημα εδώ μέσα όπου ανοίγουν θέματα χωρίς να ψάξουν αν υπάρχει ήδη και γίνεται μπέρδεμα.

CRISTI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Τρί Απρ 01, 2008 12:13 pm

Δημοσίευσηαπό CRISTI » Δευ Μάιος 12, 2008 9:40 am

Καλημέρα παιδιά, τηλεφώνησα την Παρασκευή και μου είπαν ότι μέχρι τώρα έχει τελειώσει η διαδικασία του πρωτοκόλλου!!!! Είναι πάνω απο 13.000 αιτήσεις και τα προσωρινά θα αργήσουν! Υπομονή...........

dora555
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 636
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 23, 2006 9:36 am

Δημοσίευσηαπό dora555 » Δευ Μάιος 12, 2008 11:08 am

CRISTI έγραψε:Καλημέρα παιδιά, τηλεφώνησα την Παρασκευή και μου είπαν ότι μέχρι τώρα έχει τελειώσει η διαδικασία του πρωτοκόλλου!!!! Είναι πάνω απο 13.000 αιτήσεις και τα προσωρινά θα αργήσουν! Υπομονή...........



:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

pouropipina
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2007 3:37 pm

Δημοσίευσηαπό pouropipina » Τρί Μάιος 13, 2008 6:06 pm

Thlefonisa kai ego shmera kai mou eipane oti exoun 13.000 aithseis kai 8a arghsoun. Na paro pali pros to telos tou mhna gia na 3anarothso -oxi oti 8a vgoun telos tou mhna. H ypallhlos tonise to oti 8a arghsoun! :(

dora555
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 636
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 23, 2006 9:36 am

Δημοσίευσηαπό dora555 » Τετ Μάιος 14, 2008 10:56 am

ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ.................

dora555
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 636
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 23, 2006 9:36 am

Δημοσίευσηαπό dora555 » Παρ Μάιος 23, 2008 12:41 pm

ακομη τιποτα?
με εφαγε η αγωνια.......

BGPVirus
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2008 9:48 am

Δημοσίευσηαπό BGPVirus » Παρ Μάιος 23, 2008 1:50 pm

Είναι απαράδεκτοι... Σκέτη ταλαιπωρία αυτή η αναμονή... Και είναι πολλές οι προκυρήξεις που καθυστερούν...

mariatip
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 25, 2008 10:26 pm

ΒΡΕΦΟΚΟΜΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ-ΔΕ ΒΡΕΦΟΚΟΜΩΝ

Δημοσίευσηαπό mariatip » Κυρ Μάιος 25, 2008 10:38 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΔΕ ΒΡΕΦΟΚΟΜΩΝ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 32 επισκέπτες