προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
kryst
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2017 2:39 pm

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό kryst » Πέμ Ιαν 19, 2017 4:17 pm

στις θεσεις με εντοποιοτητα κ ειδικη κατηγορια πχ 3τεκνος φανταζομαι προτεραιοτητα εχει αυτος με εντοποιτητα κ ας ειναι στις γενικες θεσεις ετσι?η μπορει να παει η θεση σε αλλον τριτεκνο απο αλλη περιοχη?

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Πέμ Ιαν 19, 2017 7:35 pm

[quote="maria101980"][quote="BILLY.T"][quote="maria101980"]βγαινει και η 2κ/2017 για ΠΕ και ΤΕ πληροφορικης.
Για διοικητικους τίποτα ρε παιδιά?????[/quote]

θα βγενουν οι προκηρυξης οταν θα περνουν εγκριση οι θεσεις οποτε περιμενουμε.....μεχρι τωρα εχουν βγει
1) 404 δικαστικοί υπάλληλοι του κλάδου ΠΕ Γραμματέων
2) 125 δικαστικοί υπάλληλοι του κλάδου ΠΕ Πληροφορικής + 10 δικαστικοί υπάλληλοι του κλάδου ΤΕ Πληροφορικής=135
περιμενουμε τις επομενες ελπιζω να μην αργησουν

42 δικαστικοί υπάλληλοι του κλάδου ΤΕ Γραμματέων
123 δικαστικοί υπάλληλοι του κλάδου ΔΕ Γραμματέων

21 δικαστικοί υπάλληλοι του κλάδου ΥΕ Επιμελητών Δικαστηρίων[/quote]

Εχεις δηλαδη καποια ενημερωση οτι θα βγει νεα προκηρυξη? Στο ειπαν απο το ΑΣΕΠ?[/quote]

δεν εχω ακομα καποια ενημερωση απο τον ασεπ αν και του εχω στειλει μηνυμα ομως το παρακολουθω το θεμα απο την ωρα που ειπαν οτι εχουν κατατεθει για εγκριση στον ασεπ οι θεσεις και σημφωνα με παλεοτερους διαγωνισμους ετσι γινοταν και ελπιζω να εγκριθουν και οι υποληπες θεσεις μολις μου απαντησουν απο τον ασεπ θα σας πω τι μου ειπαν.

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Σάβ Ιαν 21, 2017 8:39 pm

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΩΤΗΝΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕ ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΤΙ ΕΓΗΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝΕ ΕΣΑΣ

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Κυρ Ιαν 22, 2017 2:04 am

BILLY.T έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΩΤΗΝΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕ ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΤΙ ΕΓΗΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝΕ ΕΣΑΣ


Εσενα σου απαντησαν? Παντως πουθενα δεν ακουγεται γθα ΔΕ κατηγορια. Εγω δεν ελπιζω πια

Competitor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 30, 2016 10:42 am

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Competitor » Κυρ Ιαν 22, 2017 8:53 am

maria101980 έγραψε:
BILLY.T έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΩΤΗΝΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕ ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΤΙ ΕΓΗΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝΕ ΕΣΑΣ


Εσενα σου απαντησαν? Παντως πουθενα δεν ακουγεται γθα ΔΕ κατηγορια. Εγω δεν ελπιζω πια




Καλημερα

Ψυχραιμια !!!! Εβγαλαν τους ΠΕ , εβγαλαν τους ΤΕ , θα βγαλουν και τους ΔΕ . Δεν ξερω γιατι αλλα υπολογιζω και εντος εβδομαδος.
Τωρα τι υπολογιζω και τι βγαινει ας μην το συζητησουμε :lol:

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Κυρ Ιαν 22, 2017 11:35 am

δεν μου εχουν απαντηση ακομα μολις μου απαντησουν θα σας ενημερωσω, ,και εγω ελπιζω οτι θα τις βγαλουν,
να σε ρωτησω κατι προσπαθεις πολλα χρονια με τις προκηρυξεις εγω μαζεψα ολα τα μορια το 2009 ομως προσπαθω απο το 2004
και ακομα τιποτα ελπιζω ομως

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Κυρ Ιαν 22, 2017 1:38 pm

18- 9 - 2016
Προσλαμβάνονται 680 δικαστικοί υπάλληλοι διάφορων ειδικοτήτων με σκοπό να καλυφθούν οργανικές θέσεις.

ελεγαν 22-11-2016
Προκήρυξη 725 μονίμων υπαλλήλων ετοιμάζει το ΑΣΕΠ. Πριν από λίγες μέρες το ΑΣΕΠ πήρε αίτημα από το υπουργείο Δικαιοσύνης για την έγκριση 632 θέσεων τακτικού προσωπικού όλων των εκπαιδευτικών κατηγοριών. Στο μεταξύ, στον προς έγκριση αριθμό θα προστεθούν 93 ακόμα θέσεις στην ειδικότητα ΠΕ Πληροφορικής από παλαιότερο αίτημα.

ελεγαν 23-11-2016
Προκήρυξη 725 μονίμων υπαλλήλων ετοιμάζει το ΑΣΕΠ, το οποίο και έλαβε το σχετικό αίτημα 632 θέσεων τακτικού προσωπικού όλων των εκπαιδευτικών κατηγοριών, από το υπουργείο Δικαιοσύνης για κάλυψη των αναγκών των δικαστηρίων και αναμένονται επίσης να προστεθούν 93 θέσεις στην ειδικότητα ΠΕ Πληροφορικής.

ελεγαν 13-12-2016
Προσλήψεις 1.347 δικαστικών υπαλλήλων μέσα στο 2017 προανήγγειλε ο Σταύρος Κοντονής. Οι προσλήψεις θα γίνουν σε δύο φάσεις.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Κυρ Ιαν 22, 2017 4:15 pm

BILLY.T έγραψε:δεν μου εχουν απαντηση ακομα μολις μου απαντησουν θα σας ενημερωσω, ,και εγω ελπιζω οτι θα τις βγαλουν,
να σε ρωτησω κατι προσπαθεις πολλα χρονια με τις προκηρυξεις εγω μαζεψα ολα τα μορια το 2009 ομως προσπαθω απο το 2004
και ακομα τιποτα ελπιζω ομως


Οταν λες μαζαψα ολα τα μορια τι εννοεις? Στην 5κ/2015 τι θεση ειχες??

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Κυρ Ιαν 22, 2017 7:41 pm

[quote="maria101980"][quote="BILLY.T"]δεν μου εχουν απαντηση ακομα μολις μου απαντησουν θα σας ενημερωσω, ,και εγω ελπιζω οτι θα τις βγαλουν,
να σε ρωτησω κατι προσπαθεις πολλα χρονια με τις προκηρυξεις εγω μαζεψα ολα τα μορια το 2009 ομως προσπαθω απο το 2004
και ακομα τιποτα ελπιζω ομως[/quote]

Οταν λες μαζαψα ολα τα μορια τι εννοεις? Στην 5κ/2015 τι θεση ειχες??[/quote]

εννοω οτι μαζεψα ολη την προιπηρεσια ολα τα αλλα τα ειχα δεν εχω δει τι θεση ειμαι γιατι βγαζουν μονο τη γενικη καταταξη και οχι σε καθε μια θεση ξεχωριστα εσυ?

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Κυρ Ιαν 22, 2017 10:55 pm

Billy είχες αναφέρει οτι είσαι γύρω στην 250 θέση στην 5κ τι σε κάνει να ελπίζεις χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω βέβαια και με όλο το θάρρος :D

reinvent
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Τρί Μάιος 12, 2015 6:50 pm

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό reinvent » Τρί Ιαν 24, 2017 3:25 pm

Ποια μεταπτυχιακά θεωρούνται στο γνωστικό αντικείμενο της θέσης;
Εκτός από τους τίτλους που προέρχονται από ΠΜΣ Νομικών Σχολών, ποια ακόμα μπορεί να θεωρηθούν στο γνωστικό αντικείμενο του κλάδου ΠΕ Γραμματέων;

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Τρί Ιαν 24, 2017 4:21 pm

[quote="MATILDA"]Billy είχες αναφέρει οτι είσαι γύρω στην 250 θέση στην 5κ τι σε κάνει να ελπίζεις χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω βέβαια και με όλο το θάρρος :D[/quote]

δεν ξερω τωρα που ξαναβγαλανε πινακες σε τι θεση ειμαι....ελπιζω γιατι δεν θελουν να πανε ολη λογο οικονομικων θεματων και ποτε δεν ξερεις....η απαντηση απο τον ασεπ ειναι η παρακατω

<<Για οποιαδήποτε σχετική πληροφορία παρακαλούμε να ενημερώνεσθε από την ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ (www.asep.gr).>>

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Τρί Ιαν 24, 2017 4:45 pm

BILLY.T έγραψε:
MATILDA έγραψε:Billy είχες αναφέρει οτι είσαι γύρω στην 250 θέση στην 5κ τι σε κάνει να ελπίζεις χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω βέβαια και με όλο το θάρρος :D


δεν ξερω τωρα που ξαναβγαλανε πινακες σε τι θεση ειμαι....ελπιζω γιατι δεν θελουν να πανε ολη λογο οικονομικων θεματων και ποτε δεν ξερεις....η απαντηση απο τον ασεπ ειναι η παρακατω

<<Για οποιαδήποτε σχετική πληροφορία παρακαλούμε να ενημερώνεσθε από την ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ (http://www.asep.gr).>>



Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία δεν έχεις άδικο κάπως έτσι κινούμαι και εγώ και ας είμαι στην 80αδα !!. Τώρα όσον αφορά την πληροφόρηση εκ των έσω στο ΑΣΕΠ μην περιμένεις να σου απαντήσουν όχι γιατί δεν ξέρουν τα αιτήματα, όντως ειναι γνωστά σε αυτούς, απλά κατάλαβε πια οτι δεν ειναι στην δικαιοδοσία του ΑΣΕΠ. Το ΑΣΕΠ είναι ένα πιόνι πλέον, πόσοι, ποιοι (κατηγορια, ειδικότητες, πτυχία) και πού το καθορίζουν οι Φορείς και οι Υπουργοί. Το ΑΣΕΠ εκτελει εντολές δεν επιλέγει αυτό ποια προκήρυξη θα βγάλει πρώτη.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Ιαν 24, 2017 8:08 pm

MATILDA έγραψε:
BILLY.T έγραψε:
MATILDA έγραψε:Billy είχες αναφέρει οτι είσαι γύρω στην 250 θέση στην 5κ τι σε κάνει να ελπίζεις χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω βέβαια και με όλο το θάρρος :D


δεν ξερω τωρα που ξαναβγαλανε πινακες σε τι θεση ειμαι....ελπιζω γιατι δεν θελουν να πανε ολη λογο οικονομικων θεματων και ποτε δεν ξερεις....η απαντηση απο τον ασεπ ειναι η παρακατω

<<Για οποιαδήποτε σχετική πληροφορία παρακαλούμε να ενημερώνεσθε από την ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ (http://www.asep.gr).>>



Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία δεν έχεις άδικο κάπως έτσι κινούμαι και εγώ και ας είμαι στην 80αδα !!. Τώρα όσον αφορά την πληροφόρηση εκ των έσω στο ΑΣΕΠ μην περιμένεις να σου απαντήσουν όχι γιατί δεν ξέρουν τα αιτήματα, όντως ειναι γνωστά σε αυτούς, απλά κατάλαβε πια οτι δεν ειναι στην δικαιοδοσία του ΑΣΕΠ. Το ΑΣΕΠ είναι ένα πιόνι πλέον, πόσοι, ποιοι (κατηγορια, ειδικότητες, πτυχία) και πού το καθορίζουν οι Φορείς και οι Υπουργοί. Το ΑΣΕΠ εκτελει εντολές δεν επιλέγει αυτό ποια προκήρυξη θα βγάλει πρώτη.



Εγω με τις αναπληρωσεις στην 5κ εχασα διορισμο για 10 μορια. Ελπιζα για τα140 ατομα στα δικαστηρια κ για τους διοικητικους που υποτιθεται να επερναν στη νεα προκηρυξη για την υγεια. Ουτε το ενα εγινε ουτε το αλλο. Δεν βγαζουν για ΔΕ δοικητικου πλεον. Οποτε παλι στα αζητητα εμεις

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Re: προκήρυξη ΑΣΕΠ για 690 προσλήψεις στα δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Τρί Ιαν 24, 2017 9:26 pm

Maria101980 επιμένω οτι θα σε καλέσουν απο τις αναπληρώσεις και δεν θα χρειαστεί να πας στα δικαστήρια!! :lol:


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες