Προκηρυξη 2κ/2015

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ELI82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2016 3:05 pm

Προκηρυξη 2κ/2015

Δημοσίευσηαπό ELI82 » Σάβ Φεβ 20, 2016 1:04 pm

Να σε ρωτησω το πτυχιο σου στη διοικηση επιχειρησεων ειναι το βασικο πτυχιο ή μεταπτυχιακο σου; σε ρωταω επειδη εγω που ημουν κατοχος MBA μετσπτυχιακου δεν προσκομισα καποια εξτρα βεβαιωση συναφειας στον ασεπ αλλα το αναγνωρισαν. Ευχαριστω για την απαντηση.[quote][/quote]

distos81
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Σεπ 25, 2015 1:03 pm

Re: Προκηρυξη 2κ/2015

Δημοσίευσηαπό distos81 » Κυρ Φεβ 21, 2016 1:38 am

ELI82 έγραψε:Να σε ρωτησω το πτυχιο σου στη διοικηση επιχειρησεων ειναι το βασικο πτυχιο ή μεταπτυχιακο σου; σε ρωταω επειδη εγω που ημουν κατοχος MBA μετσπτυχιακου δεν προσκομισα καποια εξτρα βεβαιωση συναφειας στον ασεπ αλλα το αναγνωρισαν. Ευχαριστω για την απαντηση.


Δεν αναγνώρισαν ότι ήταν στα χηματοοικονομικα ή στη λογιστική γιατί δεν προσκόμισες βεβαίωση, που ναι θα μπορούσες θεωρητικά.

Όμως μην ανησυχείς....λογικά είχες εμπειρία σε λογιστική ή χρηματοοικονικά κτλ και κάλυψες το απαιτούμενο πρόσθετο προσόν. Στη συνέχεια αφού κάλυψες τα απαιτούμενα μοριοδοτήθηκες για τα μεταπτυχιακά σου ως συναφή με τη θέση και ορθώς.....

Συμπέρασμα....κανένα θέμα δεν υπάρχει.....οκ καταλαβαίνω όλοι μας με΄σα στο αχχος μας ασχολούμαστε με τη λεπτομέρεια της λεπτομέρειας

ELI82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2016 3:05 pm

Re: Προκηρυξη 2κ/2015

Δημοσίευσηαπό ELI82 » Κυρ Φεβ 21, 2016 8:09 pm

[quote="distos81"][quote="ELI82"]Να σε ρωτησω το πτυχιο σου στη διοικηση επιχειρησεων ειναι το βασικο πτυχιο ή μεταπτυχιακο σου; σε ρωταω επειδη εγω που ημουν κατοχος MBA μετσπτυχιακου δεν προσκομισα καποια εξτρα βεβαιωση συναφειας στον ασεπ αλλα το αναγνωρισαν. Ευχαριστω για την απαντηση.[quote][/quote][/quote]

Δεν αναγνώρισαν ότι ήταν στα χηματοοικονομικα ή στη λογιστική γιατί δεν προσκόμισες βεβαίωση, που ναι θα μπορούσες θεωρητικά.

Όμως μην ανησυχείς....λογικά είχες εμπειρία σε λογιστική ή χρηματοοικονικά κτλ και κάλυψες το απαιτούμενο πρόσθετο προσόν. Στη συνέχεια αφού κάλυψες τα απαιτούμενα μοριοδοτήθηκες για τα μεταπτυχιακά σου ως συναφή με τη θέση και ορθώς.....

Συμπέρασμα....κανένα θέμα δεν υπάρχει.....οκ καταλαβαίνω όλοι μας με΄σα στο αχχος μας ασχολούμαστε με τη λεπτομέρεια της λεπτομέρειας[/quote]


Η αληθεια ειναι οτι ειχα τουλαχιστον 2 χρονια λογιστικη προυπηρεσια.οποτε λογικο μου ακουγεται αυτο που λες.μακαρι να ισχυει οντως κ να μην εκανε καποιο λαθος το ασεπ γιατι καποιοι θελουν να κινηθουν δικαστικα εναντιον μου γιαυτο το λογο χρησιμοποιωντας αυτο που λεει η προκηρυξη:: Οι υποψήφιοι που είναι κάτοχοι διδακτορικού ή μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών ετήσιας τουλάχιστον φοίτησης προσκομίζουν ευκρινή φωτοτυπία του διδακτορικού ή μεταπτυχιακού διπλώματος, καθώς και βεβαίωση από το Πανεπιστήμιο που να καθορίζει το γνωστικό αντικείμενο αυτών, εφόσον τούτο δεν προκύπτει σαφώς από τους προσκομιζόμενους τίτλους.

ELI82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2016 3:05 pm

Re: Προκηρυξη 2κ/2015

Δημοσίευσηαπό ELI82 » Τρί Φεβ 23, 2016 11:20 pm

[quote="ELI82"][quote="distos81"][quote="ELI82"]Να σε ρωτησω το πτυχιο σου στη διοικηση επιχειρησεων ειναι το βασικο πτυχιο ή μεταπτυχιακο σου; σε ρωταω επειδη εγω που ημουν κατοχος MBA μετσπτυχιακου δεν προσκομισα καποια εξτρα βεβαιωση συναφειας στον ασεπ αλλα το αναγνωρισαν. Ευχαριστω για την απαντηση.[quote][/quote][/quote]

Δεν αναγνώρισαν ότι ήταν στα χηματοοικονομικα ή στη λογιστική γιατί δεν προσκόμισες βεβαίωση, που ναι θα μπορούσες θεωρητικά.

Όμως μην ανησυχείς....λογικά είχες εμπειρία σε λογιστική ή χρηματοοικονικά κτλ και κάλυψες το απαιτούμενο πρόσθετο προσόν. Στη συνέχεια αφού κάλυψες τα απαιτούμενα μοριοδοτήθηκες για τα μεταπτυχιακά σου ως συναφή με τη θέση και ορθώς.....

Συμπέρασμα....κανένα θέμα δεν υπάρχει.....οκ καταλαβαίνω όλοι μας με΄σα στο αχχος μας ασχολούμαστε με τη λεπτομέρεια της λεπτομέρειας[/quote]


Η αληθεια ειναι οτι ειχα τουλαχιστον 2 χρονια λογιστικη προυπηρεσια.οποτε λογικο μου ακουγεται αυτο που λες.μακαρι να ισχυει οντως κ να μην εκανε καποιο λαθος το ασεπ γιατι καποιοι θελουν να κινηθουν δικαστικα εναντιον μου γιαυτο το λογο χρησιμοποιωντας αυτο που λεει η προκηρυξη:: Οι υποψήφιοι που είναι κάτοχοι διδακτορικού ή μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών ετήσιας τουλάχιστον φοίτησης προσκομίζουν ευκρινή φωτοτυπία του διδακτορικού ή μεταπτυχιακού διπλώματος, καθώς και βεβαίωση από το Πανεπιστήμιο που να καθορίζει το γνωστικό αντικείμενο αυτών, εφόσον τούτο δεν προκύπτει σαφώς από τους προσκομιζόμενους τίτλους.[/quote]


[code][quote]καλησπερα κ παλι...εισαι σιγουρος οτι ειμαι καλυμμενη ακομα κ χωρις την βεβαιωση.υποτιθεται πτυχια τυπου οργανωσης κ διοικησης ηταν εκτος προκηρυξης αρα και του γνωστικου αντικειμενου κ φοβαμαι μηπως κ για το μεταπτυχιακο θεωρησουν το ιδιο.συγνωμη που σε σκαω αλλα αγχωθηκα μηπως με τον επανελεγχο μου το βαθμολογησουν με 100 μορια[/quote][/code]

roular
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:20 pm

Re: Προκηρυξη 2κ/2015

Δημοσίευσηαπό roular » Παρ Φεβ 26, 2016 3:57 pm

ELI82 έγραψε:Να σε ρωτησω το πτυχιο σου στη διοικηση επιχειρησεων ειναι το βασικο πτυχιο ή μεταπτυχιακο σου; σε ρωταω επειδη εγω που ημουν κατοχος MBA μετσπτυχιακου δεν προσκομισα καποια εξτρα βεβαιωση συναφειας στον ασεπ αλλα το αναγνωρισαν. Ευχαριστω για την απαντηση.


ELI82 σου δώσαν τα 200 μόρια για το MBA χωρίς να προσκομίσεις κάτι επιπλέον;

distos81
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Σεπ 25, 2015 1:03 pm

Re: Προκηρυξη 2κ/2015

Δημοσίευσηαπό distos81 » Παρ Φεβ 26, 2016 6:31 pm

ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕ ΤΟ ΑΣΕΠ.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΛΥΨΕΣ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ.

ΘΑ ΕΛΕΛΞΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΤΙΤΛΩΝ...

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΑΓΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΥΠΟΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ

roular
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:20 pm

Re: Προκηρυξη 2κ/2015

Δημοσίευσηαπό roular » Παρ Φεβ 26, 2016 7:00 pm

distos81 έγραψε:ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕ ΤΟ ΑΣΕΠ.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΛΥΨΕΣ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ.

ΘΑ ΕΛΕΛΞΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΤΙΤΛΩΝ...

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΑΓΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΥΠΟΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ


distos81 εγώ θα πάω δικαστικά γι'αυτο θέλω να είμαι 100% σίγουρη ότι το mba παίρνει 200 μόρια.

eln3na
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2015 9:30 am

Re: Προκηρυξη 2κ/2015

Δημοσίευσηαπό eln3na » Δευ Φεβ 29, 2016 8:48 pm

roular έγραψε:
distos81 έγραψε:ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕ ΤΟ ΑΣΕΠ.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΛΥΨΕΣ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ.

ΘΑ ΕΛΕΛΞΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΤΙΤΛΩΝ...

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΑΓΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΥΠΟΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ


distos81 εγώ θα πάω δικαστικά γι'αυτο θέλω να είμαι 100% σίγουρη ότι το mba παίρνει 200 μόρια.


roular με μια απλή αναζήτηση βρήκα τουλάχιστον 3 άτομα με mba που έχουν μοριοδοτηθεί με 200 και 1 με διδακτορικό στη διοίκηση που έχει πάρει 400 μόρια.
και πολλούς με πτυχία ΟΔΕ, ΔΕΤ που είναι στους διοριστέους... τεσπα, μου ζήτησαν 1000+ μόνο για την κατάθεση της αγωγής στο διοικητικό εφετείο και το σκέφτομαι αν αξίζει τελικά...

roular
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:20 pm

Re: Προκηρυξη 2κ/2015

Δημοσίευσηαπό roular » Τρί Μαρ 01, 2016 9:15 am

eln3na έγραψε:
roular έγραψε:
distos81 έγραψε:ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕ ΤΟ ΑΣΕΠ.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΛΥΨΕΣ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ.

ΘΑ ΕΛΕΛΞΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΤΙΤΛΩΝ...

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΑΓΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΥΠΟΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ


distos81 εγώ θα πάω δικαστικά γι'αυτο θέλω να είμαι 100% σίγουρη ότι το mba παίρνει 200 μόρια.


roular με μια απλή αναζήτηση βρήκα τουλάχιστον 3 άτομα με mba που έχουν μοριοδοτηθεί με 200 και 1 με διδακτορικό στη διοίκηση που έχει πάρει 400 μόρια.
και πολλούς με πτυχία ΟΔΕ, ΔΕΤ που είναι στους διοριστέους... τεσπα, μου ζήτησαν 1000+ μόνο για την κατάθεση της αγωγής στο διοικητικό εφετείο και το σκέφτομαι αν αξίζει τελικά...


eln3na κι εγώ έχω εντοπίσει τέτοιους στους διοριστέους. Αλλά διαβάζω που για βεβαίωση συνάφειας κ.λπ. Το ερώτημα είναι αν τα πήραν αυτά τα μόρια μόνο με προσκόμιση του μεταπτυχιακού τίτλου ή αν προσκόμισαν και βεβαίωση συνάφειας, αναλυτική κ.λπ.

epilaxousa2k2015
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 22, 2015 10:33 am

Re: Προκηρυξη 2κ/2015

Δημοσίευσηαπό epilaxousa2k2015 » Τρί Μαρ 01, 2016 4:10 pm

roular έγραψε:
eln3na έγραψε:
roular έγραψε:
distos81 έγραψε:ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕ ΤΟ ΑΣΕΠ.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΛΥΨΕΣ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ.

ΘΑ ΕΛΕΛΞΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΤΙΤΛΩΝ...

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΑΓΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΥΠΟΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ


distos81 εγώ θα πάω δικαστικά γι'αυτο θέλω να είμαι 100% σίγουρη ότι το mba παίρνει 200 μόρια.


roular με μια απλή αναζήτηση βρήκα τουλάχιστον 3 άτομα με mba που έχουν μοριοδοτηθεί με 200 και 1 με διδακτορικό στη διοίκηση που έχει πάρει 400 μόρια.
και πολλούς με πτυχία ΟΔΕ, ΔΕΤ που είναι στους διοριστέους... τεσπα, μου ζήτησαν 1000+ μόνο για την κατάθεση της αγωγής στο διοικητικό εφετείο και το σκέφτομαι αν αξίζει τελικά...


eln3na κι εγώ έχω εντοπίσει τέτοιους στους διοριστέους. Αλλά διαβάζω που για βεβαίωση συνάφειας κ.λπ. Το ερώτημα είναι αν τα πήραν αυτά τα μόρια μόνο με προσκόμιση του μεταπτυχιακού τίτλου ή αν προσκόμισαν και βεβαίωση συνάφειας, αναλυτική κ.λπ.


Καλησπέρα σας!

Εγώ με μεταπτυχιακό MBA προσκόμισα βεβαίωση συνάφειας και πήρα τα 200 μόρια....αλλού την πάτησα!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες