Προκήρυξη 2Κ/2015

Απορίες και ερωτήσεις για θέματα που αφορούν διαγωνισμούς με σειρά προτεραιότητας που είτε βρίσκονται σε εξέλιξη είτε όχι.

eva84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Κυρ Ιαν 29, 2017 8:45 pm

Καλησπερα σε ολους,
Εχει παραλαβει κανεις τα δικαιολογητικα διορισμου?
Κ αν ναι ειστε απο επαρχια ή απο αθηνα κ τα παραλαβατε κατευθειαν απο το τμημα που μας ενημερωσαν τηλεφωνικα?

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Δευ Ιαν 30, 2017 12:33 pm

eva84 έγραψε:Καλησπερα σε ολους,
Κ αν ναι ειστε απο επαρχια ή απο αθηνα κ τα παραλαβατε κατευθειαν απο το τμημα που μας ενημερωσαν τηλεφωνικα?

Εμένα μου είπαν οτι τα έχουν ετοιμασει, θα τα στείλουν και θα τα παραλάβω λογικά την άλλη εβδομάδα(επαρχία).

klkl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό klkl » Τρί Ιαν 31, 2017 12:51 pm

Καλημέρα,

με πήραν και εμένα τηλέφωνο από το υπουργείο για επιβεβαίωση στοιχείων επικοινωνίας. Θα παραλάβω το φάκελο από την ΔΟΥ που ανήκω. Συνολικά μου είπαν 4 μήνες να υπολογίζω για τον διορισμό.

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Τρί Ιαν 31, 2017 1:09 pm

nop2005 έγραψε:

Εμένα μου είπαν οτι τα έχουν ετοιμασει, θα τα στείλουν και θα τα παραλάβω λογικά την άλλη εβδομάδα(επαρχία).[/quote

Καλημέρα, τρομερή ταχύτητα! Μόλις παρέλαβα!

mitsakiiiii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Τρί Ιαν 31, 2017 10:35 pm

Dee
nop2005 έγραψε:
nop2005 έγραψε:

Εμένα μου είπαν οτι τα έχουν ετοιμασει, θα τα στείλουν και θα τα παραλάβω λογικά την άλλη εβδομάδα(επαρχία).[/quote

. αλήθεια;;;μπράβο τους!!!Εγω ειμαι από θεσνικη ακομα δεν μ ενημέρωσαν για παραλαβή.Σου ειναι εύκολο να μας πεις ποια είναι τ δικαιολογητικά;;

eva84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό eva84 » Τρί Ιαν 31, 2017 10:35 pm

nop2005 έγραψε:
nop2005 έγραψε:

Καλησπερα κ γω σημερα τα παρελαβα απο τη Δου μου!

MARYB1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό MARYB1 » Πέμ Φεβ 02, 2017 11:18 am

Βρε παιδιά πείτε μου ΠΩΣ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΥΓΕΙΑ; όσο κι αν εχω προσπαθησει μου βάζει είτε παρα πολλά άσχετα είτε μόνο 2 αποτελέσματα.. τα οριστικά αποτελέσματα και την εκδοση προκήρυξης!! Είμαι σε αγωνία διότι ειμαι 2η επιλαχούσα! Πείτε μου σας παρακαλώ πως θα βλέπω τις τελευταιες αναπληρώσεις από το διαύγεια!!!

Επίσης ας μου πει καποιος πως γίνεται να εχουν σβησει το ονομα μου από τον πίνακα καταταξης (αυτον που βγήκε τωρα τον 01/2017 μετά τις θεσεις επιλαχόντων)... !! έστειλα καταγγελία φυσικά!

MARYB1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό MARYB1 » Πέμ Φεβ 02, 2017 11:29 am

ΔΙΟΡΘΩΣΗ: ΕΣΒΗΣΑΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΤΗΣ 2Κ/2014... ΟΧΙ ΤΗΣ 2Κ/2015

eva84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό eva84 » Τρί Φεβ 07, 2017 5:33 pm

Θεωρειτε οτι ενα ενδεχομενο εκλογων θα καθυστερησει την προσληψη μας?

eva84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό eva84 » Τετ Φεβ 08, 2017 12:33 am

Επισης γνωριζει κανεις πουε θα δημοσιευτει το φεκ στο εθνικο τυπογραφειο?

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό katia30 » Τετ Φεβ 08, 2017 8:01 am

Kαλημέρα,

Κι εγώ θα ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κανείς ποια είναι τα στάδια από δω και πέρα, μέχρι το ΦΕΚ??

mitsakiiiii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Τετ Φεβ 08, 2017 5:15 pm

Καλησπέρα σε όλους σας!!!Πως πάτε με τα δικαιολογητικα??Να ρωτησω κάτι, ειναι καποιος διοριστεος χωρις εμπειρια???Επειδη ειμαι εγω και πηρα τηλ μου ειπαν να στειλω μονο τ χαρτια για τα οποια μοριοδοτούμαι, συνεπώς μόνο τα πτυχία μας. Αν εχει και κάποιος άλλος ενημέρωση ας μας πει. Επιπλέον, όσον αφορά το ενδεχόμενο εκλογών, δυστυχώς ναι αν γίνουν σίγουρα θα μας καθυστερήσει γαιτί έτσι έγινε και στην 2κ/2014 στ τελωνείο. Μακάρι να μην έχουμε τέτοιες εξελίξεις. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Τετ Φεβ 08, 2017 8:30 pm

Οι χωρίς εμπειρία δεν καταθέτουν τώρα δικαιολογητικά για εμπειρία. Θα τα καταθέσεις μετά στην υπηρεσία σου και θα αιτηθείς και την αναγνώρισή της για βαθμολογική εξέλιξη.
Το διευκρίνησα και εγώ!

Έχετέ στείλει δικαιολογητικά; Εγώ τα έστειλά την προηγούμενη εβδομάδα και ακόμα δεν τα έχουν παραλάβει. Είναι στο πρωτοκ.!

Ας ελπίσουμε οτι δεν θα γίνουν εκλογές. Σε αυτή την περίπτωση καθόλη την προεκλογική περίοδο και μέχρι να ορκιστεί νέα κυβέρνηση είναι νεκρός χρόνος!

Μου είπαν τελος ΜΑΙΟΥ με αρχές ΙΟΥΝΙΟΥ να περιμένουμε.

Για τα δικαιολογητικά μην περιμένετε την 20η μέρα της προθεσμίας καθώς να υπολογίζετε και κανά 20ήμερο να τα παραλάβουν!

Όσο αναφορά την επιλογή τοποθέτησης, με τι κριτήριο επιλέξατε; Εμένα αυτό με δυσκόλεψε!

Τέλος, έχουμε καμιά πληροφορία για την 9μηνη φοίτηση στη φορολογική ακαδημία;

eva84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό eva84 » Τετ Φεβ 08, 2017 10:47 pm

nop2005 έγραψε:Οι χωρίς εμπειρία δεν καταθέτουν τώρα δικαιολογητικά για εμπειρία. Θα τα καταθέσεις μετά στην υπηρεσία σου και θα αιτηθείς και την αναγνώρισή της για βαθμολογική εξέλιξη.
Το διευκρίνησα και εγώ!

Έχετέ στείλει δικαιολογητικά; Εγώ τα έστειλά την προηγούμενη εβδομάδα και ακόμα δεν τα έχουν παραλάβει. Είναι στο πρωτοκ.!

Ας ελπίσουμε οτι δεν θα γίνουν εκλογές. Σε αυτή την περίπτωση καθόλη την προεκλογική περίοδο και μέχρι να ορκιστεί νέα κυβέρνηση είναι νεκρός χρόνος!

Για τα δικαιολογητικά μην περιμένετε την 20η μέρα της προθεσμίας καθώς να υπολογίζετε και κανά 20ήμερο να τα παραλάβουν!

Όσο αναφορά την επιλογή τοποθέτησης, με τι κριτήριο επιλέξατε; Εμένα αυτό με δυσκόλεψε!

Το ιδιο κ εγω, τα εστειλα την προηγουμενη παρασκευη κ ακομη δεν τα παρελαβαν...Εντωμεταξυ σημερα τους ρωτησα για το ενδεχομενο εκλογων κ μου ειπαν οτι σταματαει η διαδικασια ενα μηνα πριν κ μια εβδομαδα μετα εως οτου ορκιστει νεα κυβερνηση.ας ελπισουμε οτι δεν θα εχουμε τετοιες εξελιξεις στο επομενο διαστημα.....
Να ρωτησω κατι αλλο θελει κανεις να παραιτηθει απο την τωρινη του εργασια λογω του διορισμου?γιατι λογικα πρεπει να ενημερωσουμε τουλαχιστον ενα μηνα πριν....οποτε κατα τον μαρτιο πρεπει να μαθουμε το ποτε θα μας διορισουν....αλλα θα το ξερουν απο τα κεντρικα να μας ενημερωσουν σιγουρα?

mitsakiiiii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Τετ Φεβ 08, 2017 11:02 pm

nop2005 έγραψε:Οι χωρίς εμπειρία δεν καταθέτουν τώρα δικαιολογητικά για εμπειρία. Θα τα καταθέσεις μετά στην υπηρεσία σου και θα αιτηθείς και την αναγνώρισή της για βαθμολογική εξέλιξη.
Το διευκρίνησα και εγώ!

nop2005 δεν τα εχω στειλει ακομα καθως παρελαβα στις 03-02 και εχω ραντεβου στον ψυχιατρο Παρασκευή. Επίσης, επειδή είμαι δικηγόρος και ειχα μεταφρασει και επικυρωσει εγω τα χαρτια μου ρωτησα σημερα και μου είπαν οτι καλό είναι ν έχει σφραγίδα άλλου. όχι ότι δεν θα μου τα δεχθούν, επομένως θα τα ολοκληρωσω ελπιζω μεχρι Παρασκευη και θα τα στειλω από βδομάδα. Επιπλέον περιμένω το χαρτί πολυτεκνίας και το μεγαλύτερο μου ζόρι είναι πως να επιλέξω της ΔΟΥ. Εσύ πως αποφάσισες??Επίσης έστειλες τα χαρτια έτσι όπως μας τα έστειλαν πίσω, εννοώ με συραφή, όσον αφορά την αίτηση προτίμησης και την αιτηση με τα επισυναπτόμενα. Επιπλέον έστειλες απλό αντίγραφο των πτυχίων σου έτσι??Εγώ έχω να στείλω: 1) αντίγραφο σπουδών 2) πτυχιο υπολογιστών και 3) μετάφραση ξενόγλωσσων. Το μεταπτυχιακό επειδή το πήρα αργότερα μου είπαν θα το δώσω μετά στην υπηρεσία. Είχα στο μυαλό μου να τα στείλω από βδομάδα γιατί θεώρησα ότι έχω χρόνο γιατί γράφει 20 ημερολογιακές ημέρες. Δεν θα είμαστε εκπρόθεσμοι απλά το λές για να τα παραλάβουν και έγκαιρα και να γίνει πιο γρήγορα ο έλεγχος σωστά???

Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Είσαι κεντρικός τομέας Αθηνών σωστά???Τι έβαλες πρώτα???Έχει πάρα πολλές επιλογές και έχω μπερδευτεί!!!

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες