3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ΠΕΤΡΟΣ1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2015 9:59 pm

Δημοσίευσηαπό ΠΕΤΡΟΣ1980 » Σάβ Απρ 02, 2016 11:52 pm

Καλησπέρα παιδιά,εγώ πήγα τήν παρασκευή πρώτη μέρα το κλίμα πολύ καλό ,έχω πολύ θετικές εντυπώσεις..από λεφτά 350 το 15 ήμερο πήραν οι προηγούμενοι μ είπανε αλλά χωρίς γάμο και παιδιά και χωρίς ακόμα άλλα χρονοεπιδόματα και τα οποία θα προσταθούν αργότερα.

john79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2014 9:31 am

Δημοσίευσηαπό john79 » Δευ Απρ 04, 2016 1:40 pm

κανένας Τ3/Α που ξεκίνησε έχει να μας δώσει καμια πληροφορία; πχ αντικείμενο εργασίας, εκπαίδευση, μισθός κτλ;

giwrgoss
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2015 5:57 pm

Δημοσίευσηαπό giwrgoss » Τρί Απρ 05, 2016 9:48 pm

john79 έγραψε:κανένας Τ3/Α που ξεκίνησε έχει να μας δώσει καμια πληροφορία; πχ αντικείμενο εργασίας, εκπαίδευση, μισθός κτλ;


Εμένα δεν με έχουν καλέσει ακόμη...Τ.Ε.

polidoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2015 10:26 am

Δημοσίευσηαπό polidoras » Τρί Απρ 05, 2016 10:44 pm

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΦΟΡΕΩΝ; ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΠΑΙΡΝΕΙ; Ο ΔΕΔΔΗΕ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ;

fakiris
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2015 10:26 pm

Δημοσίευσηαπό fakiris » Τετ Απρ 06, 2016 7:21 am

polidoras έγραψε:ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΦΟΡΕΩΝ; ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΠΑΙΡΝΕΙ; Ο ΔΕΔΔΗΕ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ;


Εμένα τα έστειλε η κοπέλα 23 μαρτιου. Την πηρα 4 απριλιου να δω τι γίνεται και μου είπε όλα οαεε και υποργειο ( για την αδεια) τους έστειλε σε φαξ και δεν απάντησαν ακόμα ενώ ο νόμος λέει να απαντήσουμε το πολύ σε 5 μέρες και μου είπε απλά μπορώ να πάω από εκεί και να τους πω να τα στείλουν.
Πάω εκεί ο οαεε είχε χάσει το φαξ. Το ικα έκανε να το βρει μισή ώρα και η κοπέλα ήθελε να το στείλει με αλληλογραφία και έκανα πέντε λεπτά να την καταφέρω να το στείλει με φαξ γιατί το περιμένει η κοπέλα. Το υπουργείο το βρήκε σε 15 λεπτά και την επισα ποιο εύκολα να στείλει φαξ καιι όχι με κούριερ.
Σήμερα θα κάνω μία γύρα και από τους έ να βεβαιωθω ότι δεν τα ξέχασαν πάλι. Το αστείο είναι ότι και 3 έλεγαν αποκλείεται να μην έχουμε απαντήσει από 23 μαρτιου και δεν πήρε του...

polidoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2015 10:26 am

Δημοσίευσηαπό polidoras » Τετ Απρ 06, 2016 8:44 am

fakiris έγραψε:
polidoras έγραψε:ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΦΟΡΕΩΝ; ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΠΑΙΡΝΕΙ; Ο ΔΕΔΔΗΕ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ;


Εμένα τα έστειλε η κοπέλα 23 μαρτιου. Την πηρα 4 απριλιου να δω τι γίνεται και μου είπε όλα οαεε και υποργειο ( για την αδεια) τους έστειλε σε φαξ και δεν απάντησαν ακόμα ενώ ο νόμος λέει να απαντήσουμε το πολύ σε 5 μέρες και μου είπε απλά μπορώ να πάω από εκεί και να τους πω να τα στείλουν.
Πάω εκεί ο οαεε είχε χάσει το φαξ. Το ικα έκανε να το βρει μισή ώρα και η κοπέλα ήθελε να το στείλει με αλληλογραφία και έκανα πέντε λεπτά να την καταφέρω να το στείλει με φαξ γιατί το περιμένει η κοπέλα. Το υπουργείο το βρήκε σε 15 λεπτά και την επισα ποιο εύκολα να στείλει φαξ καιι όχι με κούριερ.
Σήμερα θα κάνω μία γύρα και από τους έ να βεβαιωθω ότι δεν τα ξέχασαν πάλι. Το αστείο είναι ότι και 3 έλεγαν αποκλείεται να μην έχουμε απαντήσει από 23 μαρτιου και δεν πήρε του...




:) ΦΟΒΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΠΑΘΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ....

john79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2014 9:31 am

Δημοσίευσηαπό john79 » Τετ Απρ 06, 2016 11:56 am

fakiris έγραψε:
polidoras έγραψε:ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΦΟΡΕΩΝ; ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΠΑΙΡΝΕΙ; Ο ΔΕΔΔΗΕ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ;


Εμένα τα έστειλε η κοπέλα 23 μαρτιου. Την πηρα 4 απριλιου να δω τι γίνεται και μου είπε όλα οαεε και υποργειο ( για την αδεια) τους έστειλε σε φαξ και δεν απάντησαν ακόμα ενώ ο νόμος λέει να απαντήσουμε το πολύ σε 5 μέρες και μου είπε απλά μπορώ να πάω από εκεί και να τους πω να τα στείλουν.
Πάω εκεί ο οαεε είχε χάσει το φαξ. Το ικα έκανε να το βρει μισή ώρα και η κοπέλα ήθελε να το στείλει με αλληλογραφία και έκανα πέντε λεπτά να την καταφέρω να το στείλει με φαξ γιατί το περιμένει η κοπέλα. Το υπουργείο το βρήκε σε 15 λεπτά και την επισα ποιο εύκολα να στείλει φαξ καιι όχι με κούριερ.
Σήμερα θα κάνω μία γύρα και από τους έ να βεβαιωθω ότι δεν τα ξέχασαν πάλι. Το αστείο είναι ότι και 3 έλεγαν αποκλείεται να μην έχουμε απαντήσει από 23 μαρτιου και δεν πήρε του...


στην Αθήνα έγιναν όλα αυτά;

κι εγώ πήρα τηλέφωνο σήμερα, δεν είπε λεπτομέρειες αλλά ότι έχει προχωρήσει πολύ ο φάκελλος μου, την ρώτησα αν έχει κολλήσει κάπου και είπε όχι, είπε πολύ πιθανό για 15/4 κι αν όχι τότε σίγουρο για αρχές Μαίου.

Στέλιος_Αλ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Σεπ 02, 2015 11:37 pm

Δημοσίευσηαπό Στέλιος_Αλ » Τετ Απρ 06, 2016 1:52 pm

Φίλε fakiris... σου είπαν ακριβώς τους φορείς που τα εστειλαν για να γνησιοτητες??? Αν είναι να αρχισω να ψαχτω γιατι και εμένα από μήνα σε μηνα με πάνε.. [/img][/list]

Sfinos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 16, 2015 3:57 pm

Δημοσίευσηαπό Sfinos » Τετ Απρ 06, 2016 1:58 pm

καλησπέρα παιδιά!! έμενα με πήραν τηλ την πέμπτη και μου είπαν πως είχα πρόβλημα με την άδεια.. Δεν έστελναν πιστοποίηση.. πήγα από τη νομαρχιακή αυτοδιοίκηση και όλα καλά!! με πήραν χθες και μου είπαν για 18 του μηνα να πάω για υπογραφές..

john79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2014 9:31 am

Δημοσίευσηαπό john79 » Τετ Απρ 06, 2016 3:36 pm

Sfinos έγραψε:καλησπέρα παιδιά!! έμενα με πήραν τηλ την πέμπτη και μου είπαν πως είχα πρόβλημα με την άδεια.. Δεν έστελναν πιστοποίηση.. πήγα από τη νομαρχιακή αυτοδιοίκηση και όλα καλά!! με πήραν χθες και μου είπαν για 18 του μηνα να πάω για υπογραφές..


μια χαρά, αρα 18 θα ξεκινήσουν όσοι είναι

fakiris
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2015 10:26 pm

Δημοσίευσηαπό fakiris » Τετ Απρ 06, 2016 3:48 pm

Λαρισα μένω και στη Λαρισα ήτανε οι υπηρεσίες. Τελικά τελείωσαν σήμερα αντί για χθες που μου είχανε πει και περίμενα στο κάθε γραφείο να δω να στέλνει το χαρτί και μετά επερνα τηλ να μου πει από Αθήνα ότι το παρέλαβε.
Με είχε πάρει η κοπέλα και μου είχε πει να πάω σε αυτες τις τρεις υπηρεσίες καθώς δεν έχουν απαντήσει και πέρασε αρκετός καιρός και να τους το υπενθυμισω. Από ότι μου είπε έστειλε σε ότι υπηρεσία είχαμε χαρτί πτυχεια δικαστήρια κλπ αίτηση γνησιότητας.
Ή κοπέλα είπε μάλλον θα προλάβω για 18/4. Ελπιζω καθώς μετά είναι πασχα πρωτομαγιά ...

polidoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2015 10:26 am

Δημοσίευσηαπό polidoras » Τετ Απρ 06, 2016 4:09 pm

Sfinos έγραψε:καλησπέρα παιδιά!! έμενα με πήραν τηλ την πέμπτη και μου είπαν πως είχα πρόβλημα με την άδεια.. Δεν έστελναν πιστοποίηση.. πήγα από τη νομαρχιακή αυτοδιοίκηση και όλα καλά!! με πήραν χθες και μου είπαν για 18 του μηνα να πάω για υπογρ
αφές..


ΑΡΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΖΗΤΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΚΔΟΘΗΚΑΝ ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ. ΠΧ ΤΟΥ ΙΚΑ ΤΑ ΕΝΣΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΙΚΑ ΠΟΥ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ..

rectifie
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2015 7:37 pm

Δημοσίευσηαπό rectifie » Παρ Απρ 08, 2016 1:21 pm

john79 έγραψε:
Sfinos έγραψε:καλησπέρα παιδιά!! έμενα με πήραν τηλ την πέμπτη και μου είπαν πως είχα πρόβλημα με την άδεια.. Δεν έστελναν πιστοποίηση.. πήγα από τη νομαρχιακή αυτοδιοίκηση και όλα καλά!! με πήραν χθες και μου είπαν για 18 του μηνα να πάω για υπογραφές..


μια χαρά, αρα 18 θα ξεκινήσουν όσοι είναι


Πήρα τηλέφωνο προχτες στην κυρία που έχει το φάκελο μου, την παρακαλεσα να μου πει περίπου ποτέ θα με καλέσουν διότι έχω πρόβλημα με την τωρινή δουλειά μ κ μου απάντησε μασωντας ότι θα "σε καλεσω στο κινητό σου σήμερα, περίμενε τηλέφωνο μου".
Προφανώς ήθελε να με ξεφορτωθεί κ μου είπε ψέματα.
Όταν τη ρώτησα αν έχει πιάσει το φάκελο δε μ απάντησε λεγοντας μου το ίδιο πράγμα.

john79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2014 9:31 am

Δημοσίευσηαπό john79 » Παρ Απρ 08, 2016 3:35 pm

rectifie έγραψε:Πήρα τηλέφωνο προχτες στην κυρία που έχει το φάκελο μου, την παρακαλεσα να μου πει περίπου ποτέ θα με καλέσουν διότι έχω πρόβλημα με την τωρινή δουλειά μ κ μου απάντησε μασωντας ότι θα "σε καλεσω στο κινητό σου σήμερα, περίμενε τηλέφωνο μου".
Προφανώς ήθελε να με ξεφορτωθεί κ μου είπε ψέματα.
Όταν τη ρώτησα αν έχει πιάσει το φάκελο δε μ απάντησε λεγοντας μου το ίδιο πράγμα.


εγώ στην θέση σου θα ξανάπερνα τηλέφωνο την επόμενη μέρα και θα ξαναζητούσα ενημέρωση. Δεν τους καταλαβαίνω, η ενημέρωση είναι το ελάχιστο για να κανονίσουμε την ζωή μας και το πρόγραμμα μας! :?

polidoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2015 10:26 am

Δημοσίευσηαπό polidoras » Παρ Απρ 08, 2016 6:08 pm

john79 έγραψε:
rectifie έγραψε:Πήρα τηλέφωνο προχτες στην κυρία που έχει το φάκελο μου, την παρακαλεσα να μου πει περίπου ποτέ θα με καλέσουν διότι έχω πρόβλημα με την τωρινή δουλειά μ κ μου απάντησε μασωντας ότι θα "σε καλεσω στο κινητό σου σήμερα, περίμενε τηλέφωνο μου".
Προφανώς ήθελε να με ξεφορτωθεί κ μου είπε ψέματα.
Όταν τη ρώτησα αν έχει πιάσει το φάκελο δε μ απάντησε λεγοντας μου το ίδιο πράγμα.


εγώ στην θέση σου θα ξανάπερνα τηλέφωνο την επόμενη μέρα και θα ξαναζητούσα ενημέρωση. Δεν τους καταλαβαίνω, η ενημέρωση είναι το ελάχιστο για να κανονίσουμε την ζωή μας και το πρόγραμμα μας! :?


ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ; ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΜΕ ; ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΝΩΣΗ;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες