1K/2014 Δημόσια Τηλεόραση

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Κυρ Φεβ 16, 2014 1:38 pm

Κάποιος με απολυτήριο λυκείου και ιεκ, ποιο δηλώνει με τη βαθμολογία του και ποιο ως δεύτερο πτυχίο; Μπορεί να δηλώσει ως δεύτερο πτυχίο αυτό με το χαμηλότερο βαθμό ώστε να πάρει πιο πολλά μόρια από το άλλο με τον καλύτερο βαθμό στο x110;

Η προϋπηρεσία μετράει μετά τη λήψη του τίτλου, άρα αν δηλώσεις σαν πρώτο το νεότερο πτυχίο, χάνεις κάποιους μήνες προϋπηρεσία.
Αν δεν υπάρχει θέμα με την προϋπηρεσία, δήλωσε πρώτο αυτό με το μεγαλύτερο βαθμό.

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Κυρ Φεβ 16, 2014 1:43 pm

john2110 έγραψε:γνωρίζει κανείς αν θα κάνουμε αρίθμηση στα δικαιολογητικά? αν ναι σύμφωνα με ποιον πίνακα?πχ αυτόν που δηλώνουμε τα επισυναπτόμενα δικαιολογητικά.
επίσης, όταν τον τίτλο σπουδών τον χρησιμοποιούμε σαν πιστοποιητικό χρήσης υπολογιστών, τον σημειώνουμε 2 φορές στα δικαιολογητικά?

για αυτό το θέμα γνωρίζει κανείς?

pavlospeb
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Δευ Φεβ 10, 2014 11:16 pm

Δημοσίευσηαπό pavlospeb » Κυρ Φεβ 16, 2014 1:56 pm

1. Στο τέλος του άρθρου 15 του ν. 2190/1994 (Α΄ 28)
προστίθεται παράγραφος 9, ως εξής:
«9. Η κάλυψη θέσεων τακτικού προσωπικού των υπηρε−
σιών και των νομικών προσώπων της παρ. 1 του άρθρου
1 του ν. 3812/2009 είναι δυνατόν να πραγματοποιείται
μετά από σύμφωνη γνώμη του Α.Σ.Ε.Π. και τη σύμφωνη
γνώμη του οικείου φορέα, χωρίς νέα προκήρυξη από
πίνακα επιλαχόντων προηγούμενου διαγωνισμού του
Α.Σ.Ε.Π., υπό την προϋπόθεση ότι οι νέες προς κάλυψη
θέσεις αφορούν όμοιους κλάδους−ειδικότητες και πρό−
σθετα προσόντα, και ότι δεν έχουν παρέλθει εννέα (9)
μήνες από τη δημοσίευση των αντίστοιχων πινάκων διο−
ριστέων στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, με την επι−
φύλαξη των διατάξεων του άρθρου 11 του ν. 3833/2010
(Α΄40), όπως εκάστοτε ισχύει.
Η επιλογή των διοριστέων στις νέες θέσεις από τους
επιλαχόντες, γίνεται με απόφαση του Α.Σ.Ε.Π. με βάση
τους πίνακες κατάταξης των αντίστοιχων κλάδων−ειδι−
κοτήτων και επί πλειόνων πινάκων εκείνων που προη−
γούνται χρονικά και με τη σειρά που έχουν οι υποψήφιοι
σε αυτούς και μετά τον έλεγχο των προσόντων τους.
Οι υποψήφιοι καλούμενοι από το Α.Σ.Ε.Π. να καταλάβουν
την προτεινόμενη σε αυτούς νέα θέση, οφείλουν να
δηλώσουν με γραπτή δήλωσή τους, εντός προθεσμίας
πέντε (5) ημερών από τότε που θα περιέλθει σε αυτούς
η έγγραφη ειδοποίηση του Α.Σ.Ε.Π., αν αποδέχονται τη
νέα θέση. Η δήλωση κατατίθεται στο Α.Σ.Ε.Π. ή αποστέλ−
λεται σε αυτό μέσω τηλεομοιοτυπίας. Αν δεν υποβληθεί
η ως άνω δήλωση, τεκμαίρεται αμαχήτως η μη αποδοχή
της προτεινόμενης νέας θέσης, χωρίς ο υποψήφιος να
διαγράφεται από τους οικείους πίνακες κατάταξης.»
2. Στο άρθρο 17 του ν. 2190/1994, όπως ισχύει, προστί−
θεται εδάφιο β΄ στην παράγραφο 16, ως εξής:
«Μετά την έκδοση πράξης διορισμού, ο οικείος φορέας
υποχρεούται να αποστείλει στο Α.Σ.Ε.Π. αντίγραφο της
σχετικής πράξης ανάληψης υπηρεσίας.»

εδω σας παραθετω το αρθρο !

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Κυρ Φεβ 16, 2014 2:28 pm

Προσληψη επιλαχοντων συμφωνα με το νεο νομο γινεται μονον εφοσον τα τυπικα προσοντα που ζητουνται καλυπτουν την αναγκη του φορεα που θα ζητησει ΔΕ Διοικητικου για παραδειγμα. Εαν πχ καποια δημοσια υπηρεσια ζητησει ΔΕ Διοικητικου με γνωση Η/Υ τοτε λογικα το ΑΣΕΠ θα μπορει να καλεσει επιλαχοντες απο την 1κ της νεριτ γιατι η 1κ/2014 ζηταγε για τις θεσεις ΔΕ Διοικητικου οτι ζητανε παντα οι δημοσιες υπηρεσιες. Σε καποιες αλλες θεσεις ομως οπως πχ ΤΕ Διοικητικου, η 1κ/2014 ζητα ολα τα πτυχια ΤΕΙ (ανεξαρτητως σχολων) και απαραιτητη 2ετη προυπηρεσια σε μαρκετινγκ ραδιοτηλεοπτικου φορεα. Ειναι πασιφανες οτι εαν ζητησει ΤΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ το ΙΚΑ, ΔΟΥ, Δικαστηρια κλπ δεν θα ζητησει ΤΕ Διοικητικου με τα παραπανω χαρακτηριστικα της ΝΕΡΙΤ, οποτε και θα χρειαστει να προκηρυχθει νεα διαδικασια που μεχρι τα τωρα δεδομενα για ΤΕ Διοικητικου θα ζηταει ΤΕΙ Διοικησης και Οικονομιας, γνωση Η/Υ και ενδεχομενως και γνωση ξενης γλωσσας.
Νομιζω ομως πως στους προγραμματισμους προσληψεων δεν εχει τοσες θεσεις για ΔΕ και αυτο φαινεται και απο την επικαιροποιηση των στοιχειων διοριστεων στο ΑΣΕΠ που καλεσε μονον πτυχιουχους ΤΕΙ και ΑΕΙ.Δεν ειδα να καλεσε ΔΕ..

thanasis m
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 10:50 pm

Δημοσίευσηαπό thanasis m » Κυρ Φεβ 16, 2014 3:29 pm

Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με τους μισθους; Θα ισχύει το Ενιαίο Μισθολόγιο; Ενδιαφέρομαι για τη θέση ΤΕ Πληροφορικής.

eu_traveller
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2014 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό eu_traveller » Κυρ Φεβ 16, 2014 7:13 pm

abck122 έγραψε:Προσληψη επιλαχοντων συμφωνα με το νεο νομο γινεται μονον εφοσον τα τυπικα προσοντα που ζητουνται καλυπτουν την αναγκη του φορεα που θα ζητησει ΔΕ Διοικητικου για παραδειγμα. Εαν πχ καποια δημοσια υπηρεσια ζητησει ΔΕ Διοικητικου με γνωση Η/Υ τοτε λογικα το ΑΣΕΠ θα μπορει να καλεσει επιλαχοντες απο την 1κ της νεριτ γιατι η 1κ/2014 ζηταγε για τις θεσεις ΔΕ Διοικητικου οτι ζητανε παντα οι δημοσιες υπηρεσιες. Σε καποιες αλλες θεσεις ομως οπως πχ ΤΕ Διοικητικου, η 1κ/2014 ζητα ολα τα πτυχια ΤΕΙ (ανεξαρτητως σχολων) και απαραιτητη 2ετη προυπηρεσια σε μαρκετινγκ ραδιοτηλεοπτικου φορεα. Ειναι πασιφανες οτι εαν ζητησει ΤΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ το ΙΚΑ, ΔΟΥ, Δικαστηρια κλπ δεν θα ζητησει ΤΕ Διοικητικου με τα παραπανω χαρακτηριστικα της ΝΕΡΙΤ, οποτε και θα χρειαστει να προκηρυχθει νεα διαδικασια που μεχρι τα τωρα δεδομενα για ΤΕ Διοικητικου θα ζηταει ΤΕΙ Διοικησης και Οικονομιας, γνωση Η/Υ και ενδεχομενως και γνωση ξενης γλωσσας.
Νομιζω ομως πως στους προγραμματισμους προσληψεων δεν εχει τοσες θεσεις για ΔΕ και αυτο φαινεται και απο την επικαιροποιηση των στοιχειων διοριστεων στο ΑΣΕΠ που καλεσε μονον πτυχιουχους ΤΕΙ και ΑΕΙ.Δεν ειδα να καλεσε ΔΕ..


Θα καλέσει!!!Είναι απλά πιο πολλοί οι ΔΕ που αναμένουν διορισμό!!!Επίσης ΝΕΡΙΤ είναι αορίστου μην το συγχέετε με τακτικό προσωπικό.

portokali
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 16, 2014 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό portokali » Κυρ Φεβ 16, 2014 7:22 pm

Έχει λιώσει το μυαλό μου με τη συμπλήρωση της αίτησης...
Για ΔΕ Διοικητικου
α) γνωριζει κάποιος αν τον δευτερο τίτλο σπουδών τον αναφέρουμε αναλυτικά στους τίτλους σπουδών ή απλά αρκεί να τικάρουμε το πεδίο στις επιδιωκόμενες θέσεις?
β) στην εργασιακη εμπειρία το χαρτι που πήρα από το ικα μου αναφέρει μόνο μηνα/ετος και οχι ακριβως την ημερομηνια που εργαστηκα σε κάθε εργοδοτη. πχ οταν γραφει 10/2009 και δε θυμαμαι ακριβως ποια μέρα ξεκίνησε η ασφάλιση πειράζει να βάλω την αρχή του μήνα για να ειμαι μέσα ή θα υπάρξει πρόβλημα?

Είμαι υπόχρεη αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει..
Καλή επιτυχία σε όλους!

zygina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 12:36 am

Δημοσίευσηαπό zygina » Δευ Φεβ 17, 2014 2:48 am

john2110 έγραψε:
john2110 έγραψε:γνωρίζει κανείς αν θα κάνουμε αρίθμηση στα δικαιολογητικά? αν ναι σύμφωνα με ποιον πίνακα?πχ αυτόν που δηλώνουμε τα επισυναπτόμενα δικαιολογητικά.
επίσης, όταν τον τίτλο σπουδών τον χρησιμοποιούμε σαν πιστοποιητικό χρήσης υπολογιστών, τον σημειώνουμε 2 φορές στα δικαιολογητικά?

για αυτό το θέμα γνωρίζει κανείς?


Αν και είναι η πρώτη φορά που κάνω αίτηση, προσωπικά εγώ θα καταθέσω 2 φορές τον τίτλο σπουδών για ευνόητους λόγους. Θα πρέπει για κάθε τι που ζητείται να υπάρχει και η αντίστοιχη βεβαίωση. Όσο για την αρίθμηση έχω και εγώ την ίδια απορία.
Προσπάθησα να επικοινωνήσω, αλλά δεν μου έκατσε...Και η απορία μου ήταν το αν θα στείλουμε και την γραπτή αίτηση (183, έντυπο 021 κα δε συμμαζεύεται). Αν στο μεταξύ δεν έχει απαντήσει κάποιος και πιάσω γραμμή στον ΑΣΕΠ, θα μπω αμέσως να σας ενημρώσω. Αλλά ακόμα και αν δε στείλουμε την γραπτή αίτηση κλπ κλπ νομίζω πως φρόνιμο θα ήταν να γίνει η αρίθμηση. Ακόμα και λάθος να είναι δεν νομίζω πως θα πετάξουν έξω υποψήφιο γιατί έχει αριθμήσει τα πιστοποιητικά του.

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Δευ Φεβ 17, 2014 7:47 am

@zygina δε θα συμπληρώσεις νέα αίτηση , μόνο οι ΥΕ θα συμπληρώσουν έντυπη.
οι υπόλοιποι θα εκτυπώσουν την ηλεκτρονική και θα τη στείλουν. Πρέπει να υπογράψεις την εκτυπωμένη αίτηση, διαφορετικά θα είναι άκυρη.

Fellow09
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:24 pm

Δημοσίευσηαπό Fellow09 » Δευ Φεβ 17, 2014 3:51 pm

Ξέρει κανείς τι γίνεται με παράβολο, το καταθέτεις μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά? έχω βγάλει ηλεκτρονικό παράβολο (e-παράβολο) το οποίο έχω πληρώσει μέσω web, έχω τον αριθμό παραβόλου και την εντολή πληρωμής αλλά για την εξόφληση δεν έχω άλλο στοιχείο πλην ενός e-mail με επιβεβαιώνει την αγορά, υπάρχει κανείς που έχει καταθέσει e-παράβολο? μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσω με ΑΣΕΠ...

zygina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 12:36 am

Δημοσίευσηαπό zygina » Δευ Φεβ 17, 2014 4:55 pm

john2110 έγραψε:@zygina δε θα συμπληρώσεις νέα αίτηση , μόνο οι ΥΕ θα συμπληρώσουν έντυπη.
οι υπόλοιποι θα εκτυπώσουν την ηλεκτρονική και θα τη στείλουν. Πρέπει να υπογράψεις την εκτυπωμένη αίτηση, διαφορετικά θα είναι άκυρη.


Σε ευχαριστώ john2110 για άλλη μια φορά για την πολύτιμη βοήθεια!!! Λαμπάδα θα σου ανάψω στο τέλος!!! Γιατί ούτε σήμερα κατάφερα να πάρω τον ΑΣΕΠ αφού είχα στηθεί στο ΙΚΑ από τις 9 εως τις 2 και 25 για την βεβαίωση εργασιακής εμπειρίας :evil:
Ούτε αύριο το βλέπω γιατί θα κατέβω ΟΑΕΔ να πάρω βεβαίωση για τον χρόνο ανεργίας για την προκύρηξη ΣΟΧ της ΔΕΗ, οπότε με γλύτωσες από πολύ μεγάλο άγχος! Αλλά θα πάρω σίγουρα και ότι μου πουν θα το περάσω εδώ μέσα.

Εδώ θα ήθελα να αναφέρω μια εξαιρετική υπάλληλο στο ΙΚΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ στο μητρώο συγκεκριμένα, η οποία παρά του ότι ήταν ήδη 2 και ένα λεπτό όταν της είπα τι ακριβώ θέλω τσακίστηκε κυριολεκτικά για να με εξυπηρετήσει!!!! Έμεινε η κοπέλα μέχρι τις 2 και 30!!!! Το πιστεύετε???? ΜΠΡΑΒΟ και στις δυο κοπελιές του μητρώου στο ΙΚΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ!!!!!!!!!!!!!!

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Δευ Φεβ 17, 2014 5:19 pm

eu_traveller έγραψε:
abck122 έγραψε:Προσληψη επιλαχοντων συμφωνα με το νεο νομο γινεται μονον εφοσον τα τυπικα προσοντα που ζητουνται καλυπτουν την αναγκη του φορεα που θα ζητησει ΔΕ Διοικητικου για παραδειγμα. Εαν πχ καποια δημοσια υπηρεσια ζητησει ΔΕ Διοικητικου με γνωση Η/Υ τοτε λογικα το ΑΣΕΠ θα μπορει να καλεσει επιλαχοντες απο την 1κ της νεριτ γιατι η 1κ/2014 ζηταγε για τις θεσεις ΔΕ Διοικητικου οτι ζητανε παντα οι δημοσιες υπηρεσιες. Σε καποιες αλλες θεσεις ομως οπως πχ ΤΕ Διοικητικου, η 1κ/2014 ζητα ολα τα πτυχια ΤΕΙ (ανεξαρτητως σχολων) και απαραιτητη 2ετη προυπηρεσια σε μαρκετινγκ ραδιοτηλεοπτικου φορεα. Ειναι πασιφανες οτι εαν ζητησει ΤΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ το ΙΚΑ, ΔΟΥ, Δικαστηρια κλπ δεν θα ζητησει ΤΕ Διοικητικου με τα παραπανω χαρακτηριστικα της ΝΕΡΙΤ, οποτε και θα χρειαστει να προκηρυχθει νεα διαδικασια που μεχρι τα τωρα δεδομενα για ΤΕ Διοικητικου θα ζηταει ΤΕΙ Διοικησης και Οικονομιας, γνωση Η/Υ και ενδεχομενως και γνωση ξενης γλωσσας.
Νομιζω ομως πως στους προγραμματισμους προσληψεων δεν εχει τοσες θεσεις για ΔΕ και αυτο φαινεται και απο την επικαιροποιηση των στοιχειων διοριστεων στο ΑΣΕΠ που καλεσε μονον πτυχιουχους ΤΕΙ και ΑΕΙ.Δεν ειδα να καλεσε ΔΕ..


Θα καλέσει!!!Είναι απλά πιο πολλοί οι ΔΕ που αναμένουν διορισμό!!!Επίσης ΝΕΡΙΤ είναι αορίστου μην το συγχέετε με τακτικό προσωπικό.


Σιγα η διαφορα του αοριστου με το μονιμο!Κανενας δεν ειναι μονιμος σημερα.Επισης εαν υπηρχε τετοια μεγαλη διαφορα μεταξυ αοριστου και μονιμου δεν θα μπαιναμε με την ιδια ακριβως διαδικασια οπως οι μονιμοι αλλα με διαδικασια μοριοδοτησης ορισμενου χρονου κλπ. Ολες οι συμβασεις λυνονται.Δεν προστατευομαστε πλεον απο τιποτα.Μηπως να σου θυμισω τι συμβασεις ειχαν οι εργαζομενοι στην πρωην ερτ?Αν θελει το κρατος να απολυσει υπαλληλο το κανει. Οσον αφορα αυτο που λες για τους ΔΕ οτι θα καλεστουν για επικαιροποιηση δεν το εχω διαβασει πουθενα σε ολα τα εργασιακα μπλογκς που διαβαζω.Κανε το κοπο να μας αναφερεις την πηγη σου για να το διαβασω γιατι ενδιαφερεται ενας φιλους μου.
Αριθμο πρωτοκολλου εχεις κανενας να δουμε σε τι αριθμο αιτησεων βρισκομαστε???????????????

eu_traveller
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2014 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό eu_traveller » Δευ Φεβ 17, 2014 7:27 pm

zygina έγραψε:
john2110 έγραψε:@zygina δε θα συμπληρώσεις νέα αίτηση , μόνο οι ΥΕ θα συμπληρώσουν έντυπη.
οι υπόλοιποι θα εκτυπώσουν την ηλεκτρονική και θα τη στείλουν. Πρέπει να υπογράψεις την εκτυπωμένη αίτηση, διαφορετικά θα είναι άκυρη.


Σε ευχαριστώ john2110 για άλλη μια φορά για την πολύτιμη βοήθεια!!! Λαμπάδα θα σου ανάψω στο τέλος!!! Γιατί ούτε σήμερα κατάφερα να πάρω τον ΑΣΕΠ αφού είχα στηθεί στο ΙΚΑ από τις 9 εως τις 2 και 25 για την βεβαίωση εργασιακής εμπειρίας :evil:
Ούτε αύριο το βλέπω γιατί θα κατέβω ΟΑΕΔ να πάρω βεβαίωση για τον χρόνο ανεργίας για την προκύρηξη ΣΟΧ της ΔΕΗ, οπότε με γλύτωσες από πολύ μεγάλο άγχος! Αλλά θα πάρω σίγουρα και ότι μου πουν θα το περάσω εδώ μέσα.

Εδώ θα ήθελα να αναφέρω μια εξαιρετική υπάλληλο στο ΙΚΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ στο μητρώο συγκεκριμένα, η οποία παρά του ότι ήταν ήδη 2 και ένα λεπτό όταν της είπα τι ακριβώ θέλω τσακίστηκε κυριολεκτικά για να με εξυπηρετήσει!!!! Έμεινε η κοπέλα μέχρι τις 2 και 30!!!! Το πιστεύετε???? ΜΠΡΑΒΟ και στις δυο κοπελιές του μητρώου στο ΙΚΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ!!!!!!!!!!!!!!


Θα έπεσες η σε 5μηνο ή σε 9Κ/8Κ που μέτα απο τόσα δικαστήρια που χασαν μια περιουσία, τα 500 ευρω μισθό και το μητρώο τους φαίνεται ιδανικό!χαχα αστειευομαι.Είναι στον άνθρωπο .Μπραβο!

portokali
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 16, 2014 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό portokali » Δευ Φεβ 17, 2014 8:29 pm

portokali έγραψε:Έχει λιώσει το μυαλό μου με τη συμπλήρωση της αίτησης...
Για ΔΕ Διοικητικου
α) γνωριζει κάποιος αν τον δευτερο τίτλο σπουδών τον αναφέρουμε αναλυτικά στους τίτλους σπουδών ή απλά αρκεί να τικάρουμε το πεδίο στις επιδιωκόμενες θέσεις?
β) στην εργασιακη εμπειρία το χαρτι που πήρα από το ικα μου αναφέρει μόνο μηνα/ετος και οχι ακριβως την ημερομηνια που εργαστηκα σε κάθε εργοδοτη. πχ οταν γραφει 10/2009 και δε θυμαμαι ακριβως ποια μέρα ξεκίνησε η ασφάλιση πειράζει να βάλω την αρχή του μήνα για να ειμαι μέσα ή θα υπάρξει πρόβλημα?

Είμαι υπόχρεη αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει..
Καλή επιτυχία σε όλους!


Πραγματικά παιδιά μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Τον δευτερο τίτλο σπουδών σε ποιο ή σε ποια πεδία τον αναφέρουμε; Φοβάμαι μην κάνω βλακεία! Άντε πείτε κάτι να τη στείλω να σας πω αρ.πρωτοκολλου.. ;)

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Δευ Φεβ 17, 2014 8:32 pm

@zygina για βεβαίωση ανεργίας, ζήτησε τους κωδικούς από τον οαεδ για να τη βγάζεις από το ιντερνετ.
δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις το ίδιο για το ικα, τα ένσημα μπορείς να τα δεις, αλλά δε μπορεις να τα χρησιμοποιήσεις σε διαγωνισμούς.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες