1Κ/2013

Απορίες και ερωτήσεις για θέματα που αφορούν διαγωνισμούς με σειρά προτεραιότητας που είτε βρίσκονται σε εξέλιξη είτε όχι.

astag1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: fek

Δημοσίευσηαπό astag1987 » Δευ Αύγ 24, 2015 10:08 pm

mpoukitsa έγραψε:http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wE4q6ggiv8WTXdtvSoClrL8bosJUVk07kJ5MXD0LzQTLaM8BZk1sbae8knBzLCmTXKaO6fpVZ6Lx3UnKl3nP8NxdnJ5r9cmWyJWelDvWS_18kAEhATUkJb0x1LIdQ163nV9K--td6SIuZxCUgRP5dpChPiPAkBCREdRrYgPELxRqNbmlfuxQVnH

ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΦΕΚ ΜΑΣ!

Πολύ ευχάριστο νέο! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Συγχαρητήρια σε όλους μας, χρειάστηκε πολλή υπομονή για να φτάσουμε στο σημείο αυτό αν αναλογιστούμε ότι πέρασε σχεδόν ένας χρόνος από τότε που δημοσιεύτηκαν οι αποφάσεις αναπληρώσεων.

Δε νομίζω να προλαβαίνει το Υπουργείο να δρομολογήσει την τοποθέτηση μας πριν τις εκλογές, αλλά το βασικότερο βήμα έγινε!

DIKHGOROS1982
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό DIKHGOROS1982 » Τρί Αύγ 25, 2015 9:15 am

astag1987 έγραψε:
mpoukitsa έγραψε:http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wE4q6ggiv8WTXdtvSoClrL8bosJUVk07kJ5MXD0LzQTLaM8BZk1sbae8knBzLCmTXKaO6fpVZ6Lx3UnKl3nP8NxdnJ5r9cmWyJWelDvWS_18kAEhATUkJb0x1LIdQ163nV9K--td6SIuZxCUgRP5dpChPiPAkBCREdRrYgPELxRqNbmlfuxQVnH

ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΦΕΚ ΜΑΣ!

Συγχαρητήρια σε όλους μας, χρειάστηκε πολλή υπομονή για να φτάσουμε στο σημείο αυτό αν αναλογιστούμε ότι πέρασε σχεδόν ένας χρόνος από τότε που δημοσιεύτηκαν οι αποφάσεις αναπληρώσεων.

Δε νομίζω να προλαβαίνει το Υπουργείο να δρομολογήσει την τοποθέτηση μας πριν τις εκλογές, αλλά το βασικότερο βήμα έγινε!

Όσον αφορά τις πράξεις που έχουν εκδοθεί πριν από την προκήρυξη των εκλογών, δηλαδή έχουν υπογραφεί από το αρμόδιο όργανο ή όπου απαιτείται δημοσίευση, έχουν δημοσιευθεί σε Φ.Ε.Κ., δεν απαγορεύεται να εκτελεσθούν, π.χ.: δεν απαγορεύεται η ορκωμοσία και η ανάληψη υπηρεσίας, στην περίπτωση που έχει δημοσιευθεί η ατομική πράξη διορισμού/πρόσληψης/μετάταξης σε Φ.Ε.Κ. πριν την προκήρυξη των εκλογών.
Οπότε παιδιά συγχαρητήρια και καλή αρχή σε όλους σας!
Μόνο εμείς από την 1Γ/2008 μείναμε με το παράπονο... :cry:

astag1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό astag1987 » Τρί Αύγ 25, 2015 10:05 pm

DIKHGOROS1982 έγραψε:
astag1987 έγραψε:

ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΦΕΚ ΜΑΣ!

Όσον αφορά τις πράξεις που έχουν εκδοθεί πριν από την προκήρυξη των εκλογών, δηλαδή έχουν υπογραφεί από το αρμόδιο όργανο ή όπου απαιτείται δημοσίευση, έχουν δημοσιευθεί σε Φ.Ε.Κ., δεν απαγορεύεται να εκτελεσθούν, π.χ.: δεν απαγορεύεται η ορκωμοσία και η ανάληψη υπηρεσίας, στην περίπτωση που έχει δημοσιευθεί η ατομική πράξη διορισμού/πρόσληψης/μετάταξης σε Φ.Ε.Κ. πριν την προκήρυξη των εκλογών.
Οπότε παιδιά συγχαρητήρια και καλή αρχή σε όλους σας!
Μόνο εμείς από την 1Γ/2008 μείναμε με το παράπονο... :cry:

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνηση.
Τι να πω για σας της 1Γ/2008 βρε παιδιά, δικαιούστε αυτό το διορισμό όσο κανένας άλλος.
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ολοκληρωθούν άμεσα οι διαδικασίες που σας αφορούν, παρακολουθώ τη συζήτησή σας καιρό τώρα και πιστεύω ότι έρχεται σύντομα και η δική σας ώρα. :)

mpoukitsa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό mpoukitsa » Παρ Αύγ 28, 2015 3:07 pm

http://poe-doy.gr/index.php/arxeio-delt ... ---2682015

Συγχαρητήρια σε όλους!

markellako
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re:

Δημοσίευσηαπό markellako » Κυρ Ιαν 15, 2017 8:02 pm

gasgeo έγραψε:
natassoula έγραψε:Η προυπηρεσία σε τράπεζα μετράει κανονικότατα. Αν δεν σας την μέτρησαν κάντε ενστάσεις. Και τώρα το δύσκολο και κρίσιμο ερώτημα. Τι καθαρό μισθό παίρνει ένας με μάστερ και πόσο καιρό έχει ν αποδεχτεί μία θέση? Βεβαια καταλαβαίνω ότι ρωτάω δύσκολα πράγματα αλλά αν υπάρχει κάποιος από Οικονομικών. Και επίσης ξέρει κανένας αν πρέπει αναγκαστικά να ελέγχεις και εκτός Αθηνας?

Η προυπηρεσία σε τράπεζα δυστυχώς στην περίπτωση μου δεν μέτρησε διότι δεν έγινε σωστή περιγραφή αντικειμένου εργασίας.. Έβαλα τον όρο τραπεζικές εργασίες στην περιγραφή που ήταν μάλιστα και σαν παράδειγμα του τι βάζεις στο συγκεκριμένο πεδίο στην άιτηση και σε επικοινωνια με τον ΑΣΕΠ μου είπαν οτι μπορω να κανω ένσταση αλλα πρέπει να στοιχειοθετησω λογιστικό ή χρηματοοικονομικό αντικείμενο.. χωρίς βέβαια να μπορώ να προσκομίσω βεβαίωση εργοδοτη που να το αποδεικνύει..Τι με συμβουλεύετε να κάνω? Εννοείται πως θα κάνω ένσταση αλλά τι να αποδείξω και πως..τα αυτονόητα??
Σημειωτέον εργαζόμουν ως ταμίας στην τράπεζα.

Καλησπέρα, είμαι νέα στο forum και χρειάζομαι τη βοήθειά σου γιατί και εγώ είχα αναγράψει "τραπεζικές εργασίες" στην αίτηση του ΑΣΕΠ για την εν λόγω προκύρηξη και δε μου την αναγνώρισαν σαν προϋπηρεσία... προσπαθώ να σου στείλω pm αλλά δε με αφήνει το site.... είναι εύκολο να μου πεις τι έγινε με τη δική σου υπόθεση; έκανες ένσταση; πήγες δικαστικά; εγώ έκανα αίτηση θεραπείας, την απέρριψαν και τώρα κινήθηκα δικαστικά...

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες