Αξιωματικοί Ειδικών καθηκόντων Αστυνομία

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Thanos25
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 4:53 pm

Αξιωματικοί Ειδικών καθηκόντων Αστυνομία

Δημοσίευσηαπό Thanos25 » Τετ Ιαν 20, 2010 4:09 pm

Γνωριζει κανεις που ακριβως θα υπηρετησουν?
Αθηνα?

Με τις μεταθεσεις τι γινεται στην περιπτωση αυτων?
Μισθος?

gabbiano
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 1:57 pm

Re: Αξιωματικοι Ειδικων καθηκοντων Αστυνομια

Δημοσίευσηαπό gabbiano » Πέμ Ιαν 21, 2010 8:33 am

Thanos25 έγραψε:Γνωριζει κανεις που ακριβως θα υπηρετησουν?
Αθηνα?

Με τις μεταθεσεις τι γινεται στην περιπτωση αυτων?
Μισθος?



Η προηγούμενη ανάλογη προκήρυξη που είχε βγει πριν ένα χρόνο, πάλι δεν έδινε ακριβείς θέσεις, έλεγε για κάποιες ειδικότητες μόνο Αθήνα - Θεσσαλονίκη. χωρίς να λέει πολλές λεπτομέρειες, για κάποιες άλλες έλεγε "σε κεντρικές και περιφερειακές υπηρεσίες της χώρας".
Τώρα για που τους προορίζουν, ένας θεός ξέρει!

lolf
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 11:01 pm

Δημοσίευσηαπό lolf » Πέμ Ιαν 21, 2010 1:40 pm

καταλαβαινει κανεις τον παραλογισμο του να μην προσλαμβανουν ατομα που εχουν απαλλαγει για λογους υγειας μιας και δεν ειναι αμεσα μαχιμοι αξιωματικοι αλλα κανουν δουλεια γραφειου?

Thanos25
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 4:53 pm

Δημοσίευσηαπό Thanos25 » Πέμ Ιαν 21, 2010 2:36 pm

lolf έγραψε:καταλαβαινει κανεις τον παραλογισμο του να μην προσλαμβανουν ατομα που εχουν απαλλαγει για λογους υγειας μιας και δεν ειναι αμεσα μαχιμοι αξιωματικοι αλλα κανουν δουλεια γραφειου?


lolf, δεν εισαι Ι1?

lolf
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 11:01 pm

Δημοσίευσηαπό lolf » Πέμ Ιαν 21, 2010 2:40 pm

irrelevant το τι ειμαι εγω.το θεμα ειναι γιατι αν καποιος ειναι παχυσαρκος,η εχει ακμη η δεν ακουει απο το ενα αυτι η ειναι gay αυτοματως καθισταται ανικανος να ειναι στην Αστυνομια.δν καταλαβαινω την λογικη αυτη.θα μου πεις,στην Ελλαδα ζεις..στο μπουρδελο η τσατσα κανει κουμαντο.

αντε Τhanos καλη επιτυχια ευχομαι αν κανεις τα χαρτια σου

chris_I2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2009 11:37 am

Δημοσίευσηαπό chris_I2 » Πέμ Ιαν 21, 2010 3:01 pm

ΕΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ! ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΑΛΙ! ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΜΗ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ! ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΥΦΩΣΗ ΕΠΙΣΗΣ. ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΜΗ ΠΑΛΙ ΕΚΤΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙΣ! ΕΛΕΟΣ! ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ Ι2 ΠΑΛΙ ΕΚΤΟΣ ΕΙΣΑΙ! ΕΛΕΟΣ!!!ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΜΕΤΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΟΨΟΥΝ ΧΑΛΑΡΑ! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ. ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΤΡΕΧΩ ΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ 7-8 ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ!!!
:evil:

Thanos25
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 4:53 pm

Δημοσίευσηαπό Thanos25 » Πέμ Ιαν 21, 2010 3:05 pm

Τα περι κωφωσης, ακμης, κτλ δεν ειναι πρωτοφανη. Τις προδιαγραφες αυτες πρεπει να πληρει και ο υποψηφιος των στρατιωτικων, αστυνομικων σχολων (σωματα ασφαλειας). Δεν τα βαζουν επητηδες να κοψουν.
Συμφωνω με το οτι αυτες οι θεσεις ειναι θεσεις γραφειου.

lolf
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 11:01 pm

Δημοσίευσηαπό lolf » Πέμ Ιαν 21, 2010 3:14 pm

εγω γενικοτερα εθιξα τον παραλογισμο των σωματων ασφαλειας και του ΕΣ.αλλα αυτη ειναι μια μεγαλη κουβεντα που εχει προφανες συμπερασμα.καποιοι εμειναν ενα κλαδι παρακατω στο δεντρο της εξελιξης.μη σου πω και στις ριζες.ειμαστε για λυπηση στην χωρα αυτη.και μετα,οταν μας χλευαζουν οι ευρωπαιοι παραπονιομαστε.ενα λογικο επιχειρημα που να σου δικαιολογει τον αποκλεισμο αυτων των "ομαδων" γιατι σαν ομαδες νοσηματων μας κατηγοριοποιουν, να με χ@#σεις.

laier
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 24, 2009 1:01 am

Δημοσίευσηαπό laier » Παρ Ιαν 22, 2010 12:37 am

εγω παλι δε μπορω να καταλαβω, δηλαδη αναμεσα σε 1.200.000 ΔΥ, δυσκολευονται να βρουν 50 οικονομολογους και 50 μηχανικους Η/Υ, οι οποιοι σιγουρα δε θα πνιγονται και στη δουλεια, ωστε να τους μεταταξουν στην ΕΛΑΣ? αλλα πρεπει να προσλαβουν και αλλους? λες και μας χυνονται τα λεφτα απ τα μπατζακια

αντε μπας και χρεωκοπησουμε, γιατι αλλιως δε βαζουμε μυαλο

npantelis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 03, 2009 5:11 am

Δημοσίευσηαπό npantelis » Παρ Ιαν 22, 2010 1:37 am

laier είσαι δημόσιος υπάλληλος;

npantelis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 03, 2009 5:11 am

Δημοσίευσηαπό npantelis » Παρ Ιαν 22, 2010 1:58 am

Αν κάποιος δε το κατάλαβε στην προκήρυξη αυτή προσλαμβάνεται, αστυνομικό προσωπικό, όχι πολιτικό.

laier
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 24, 2009 1:01 am

Δημοσίευσηαπό laier » Παρ Ιαν 22, 2010 2:13 am

npantelis έγραψε:laier είσαι δημόσιος υπάλληλος;


ιδιωτικος ειμαι, και επειδη απ οτι βλεπω η προκυρηξη απευθυνεται και σε ιδιωτες, αυτο σημαινει οτι θα δημιουργηθουν επιπλεον θεσεις στην αστυνομια, οποτε εχω καθε λογο να ανησυχω για το οτι τα χρηματα που πληρωνω σε φορους, θα πεταχτουν για ακομη μια φορα σε αντιπαραγωγικες θεσεις εργασιας

ggeorge
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2007 11:54 am

Δημοσίευσηαπό ggeorge » Παρ Ιαν 22, 2010 7:54 am

ρε παιδια ελεος...
Αστυνομικούς παιρνουν....
Και παλαιοτερα ιδιες ακριβως προκηρυξεις βγαινανε...
Την προηγουμενη είχα κανει και εγω . Ακριβως ιδια. Δεν εχουν αλλάξει ουτε λέξη....

npantelis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 03, 2009 5:11 am

Δημοσίευσηαπό npantelis » Παρ Ιαν 22, 2010 9:05 am

laier έγραψε:
npantelis έγραψε:laier είσαι δημόσιος υπάλληλος;


ιδιωτικος ειμαι, και επειδη απ οτι βλεπω η προκυρηξη απευθυνεται και σε ιδιωτες, αυτο σημαινει οτι θα δημιουργηθουν επιπλεον θεσεις στην αστυνομια, οποτε εχω καθε λογο να ανησυχω για το οτι τα χρηματα που πληρωνω σε φορους, θα πεταχτουν για ακομη μια φορα σε αντιπαραγωγικες θεσεις εργασιας

Πιθανολογώ πως δεν έχεις τα κατάλληλα δυνατά προσόντα για να διοριστείς στο δημόσιο, και προτιμάς προκειμένου να διοριστούν άλλοι και να τους πληρώνεις εσύ όπως λες εμμέσως, να μείνουν οι θέσεις κενές ή το άλλο κωμικό να μεταταγούν από θέσεις πολιτικών υπαλλήλων κάποιοι επιστήμονες (που εσύ ίσως ονειρεύεσαι πως ξύνονται) σε θέσεις αστυνομικού προσωπικού. Αυτό δεν είναι που συμβαίνει τελικά;

lolf
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 11:01 pm

Δημοσίευσηαπό lolf » Παρ Ιαν 22, 2010 3:04 pm

καταρχας μαθετε να διαβαζετε.παιρνουν και ιδιωτες αλλα και μεταταξεις.

κατα δευτερον,δεν σας προξενησε το ενδιαφερον που ενω ζητανε ΠΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ διαχωριζουν τις θεσεις σε Ηλεκτρολογους,Μηχανικους Η/Υ & Πληροφορικης της Πατρας και Μηχανικους Πληροφορικης και Τηλ/νιων Κοζανης.Οι Ηλεκτρονικοι μηχανικοι της Κρητης και του Βολου δλδ δεν τους κανουν?

ΑΥΤΟ ΔΝ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΤΙ???

αχ καημενε κοσμε.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες