Διαγωνισμός Υπουργείου Οικονομικών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
johnypolis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 6:38 pm

Δημοσίευσηαπό johnypolis » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:29 am

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1109986&lngDtrID=251

Μεταξύ άλλων, ζήτησαν «καθαρή» μείωση των εισοδημάτων των δημοσίων υπαλλήλων για το 2010 (δηλαδή να μην δοθεί ούτε η μισθολογική ωρίμασνη) και «πάγωμα» των μισθών, μέχρι το 2012. Για τις περικοπές των επιδομάτων στο Δημόσιο ζήτησαν ταχύτερη και μεγαλύτερη μείωση (έως και 30%).


Από την αύξηση του ΦΠΑ κατά δύο ποσοστιαίες μονάδες, το οικονομικό επιτελείο μπορεί να ελπίζει σε έσοδα 1,5 δισ. ευρώ, εφόσον δεν υπάρξει μεγάλη πτώση της κατανάλωσης και οι φοροελεγκτικοί μηχανισμοί λειτουργούν κανονικά.


ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ Ο ΦΠΑ, ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΚΟ ΟΙ ΦΟΡΟΕΛΕΓΚΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΡΤΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΑΣΧΕΤΟ ΚΑΙ ΤΕΜΠΕΛΙΚΟ.(ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ, STAGE, ΒΥΣΜΑΤΑ)

ΑΣΧΕΤΟΙ , ΑΣΧΕΤΟΙ, ΑΣΧΕΤΟΙ, ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΟΡΑΜΑΤΟΣ.

chas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 1:51 am

Δημοσίευσηαπό chas » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:29 am

SportBilly έγραψε:
pavlos-thess έγραψε:
didani έγραψε:ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ Ο ΑΝΙΦΟΡΕΙΖΟΝ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΑΡ. ΔΟΚΙΜΙΟΥ 128Γ.

ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΕΤ ΕΧΕΙ ΕΚΔΩΣΕΙ ΤΟ 127Γ

ΕΙΜΑΣΤ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Aρα, σχεδον βεβαια, αυριο βγαινει! Αντε να το γιορτασουμε

Γιορτάσαμε στα προσωρινά, γιορτάσαμε στα οριστικά, θα γιορτάσουμε στο ΦΕΚ οριστικών, θα γιορτάσουμε όταν θα έρθει η επιστολή για δικαιολογητικά, κάποιοι έχουν ήδη γιορτάσει και γι' αυτά, θα ξαναγιορτάσουμε κ γω δεν ξέρω γιατι... Στο τέλος τουλάχιστον και να μη μας πάρουν, θα έχουμε ζήσει τόσες γιορτές... :lol:


Είναι καινούριος τρόπος να γιορτάζει κανείς....ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ....

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:30 am

Ενα ακομα παραδειγμα
Ο νομος για τα εργασιακα δε θα εχει αναδρομικη ισχυ, ειναι αδιανοητο λεει.
Πηγη: ΝΕΤ, τωρα
:D

andreas70
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 12, 2009 10:18 pm

Δημοσίευσηαπό andreas70 » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:34 am

Το "σπάσιμο" των τηλεφώνων μου θυμίζει τις διαμαρτυρίες του κοσμάκη στον Ταμεία ενός οργανισμού για κάτι που έχει πάει στραβά...αφού σπάνια αυτό πάει προς τα πάνω. Θυμάμαι μια πτήση μου που ακυρώθηκε και είχαν πέσει όλοι πάνω στην κοπέλα στα εκδοτήρια έτοιμοι σχεδόν να την φάνε λες και αυτή έφταιγε.... Η εταιρία έκανε το καθήκον της με την έκδοση νέου εισιτηρίου για άλλη πτήση και...τέλος..
Το θέμα είναι όμως ότι η πτήση χάθηκε... ή καλύτερα..πάγωσε... τα άκουσε η κοπέλα... ε και....
Το ίδιο συμβαίνει κάθε ΣΚ στα γήπεδα... τα ακούει το κοράκι...ε και;
Αλλάζει κάτι; Μάλλον όχι...
Η πίεση πρέπει να ασκηθεί όσο πιο πάνω γίνεται.
Η επερώτηση που διάβασα ότι θα γίνει είναι κάτι αλλά δεν φτάνει...
Η επιστολή που στάλθηκε (αν στάλθηκε) είναι σωστή κίνηση αλλά πρέπει να επαναληφθεί και μάλιστα το καλύτερο θα ήταν και το μάζεμα υπογραφών ώστε να δείχνει και λαό...και θα πρέπει η επιστολή να παραδοθεί στο ΥπΟικ και να πάρει και αριθμό Πρ.

Και η κίνηση αυτή να επαναληφθεί έως ότου απαντηθούν τα ερωτήματα.

Προσωπικά εγώ αν απαντούσα στα τηλέφωνα θα έλεγα το πιο απλό " δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση, κάντε λίγο υπομονή θα βγει επίσημη ανακοίνωση. Έως τότε η διαδικασία προχωρά κανονικά."
ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ γιατί ακούμε αυτό που θέλουμε και περιμένουμε με μια νότα αισιοδοξίας ότι τυχόν παγώματα δεν θα μας πιάσουν.

ipopsifia2009
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1055
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 17, 2009 10:26 am

Δημοσίευσηαπό ipopsifia2009 » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:36 am

ipopsifia2009 έγραψε:Καλημερα.
εχω μια ερωτηση που απευθεινετε σε ΤΕ και ΔΕ:

Πόσες μερες -περιπου- μετα την έκδοση του ΦΕΚ παραλαβατε το έγγραφο για τα δικαιολογητικα και τις εξετασεις που απαιτουνται ?

Σας ευχαριστω.


κανεις????????καποιος???????

abvhll
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2009 10:24 am

Δημοσίευσηαπό abvhll » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:38 am

[quote="pavlos-thess"][quote="abvhll"][quote="Lurker"][quote="afrikanos"]ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΥΠΟΥΡΓΟΥ:


[b]ΕΜΠΛΕΚΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΚΔΟΘΕΙ ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΡΥΘΜΙΖΕΙ ΤΑ ΤΟΥ 1Γ/2008 ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ. ΠΡΟΣ ΠΟΙΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΘΑ ΚΙΝΗΘΟΥΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΗ. Ο ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ. ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙ ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ. [/b]

[b]ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ (ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΓΡΑΦΕΙΟΥ) 2103332656 - ΕΠΙΣΗΣ, ΣΤΟ 210 3221511[/b]

ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ.[/quote]

Ε τώρα τι του λες :?: :?:

Άντε τσακίστε τους στα τηλέφωνα.[/quote]

Φίλε, δεν σου είπα ότι με 100 τηλεφωνα θα επηρεάσουμε τα κέντρα αποφάσεων. Δείχνει όμως ότι το θέμα απασχολεί κόσμο ο οποίος έχει και τη δύναμη της ψήφου. Μη νομίζεις ότι περνάνε όλα απαρατήρητα
Όταν μένεις απαθής είσαι έρμαιο της μοίρας σου
Έχεις την άποψή σου, κράτα τη για σένα[/quote]

Οι 877 ψηφοι δεν ειναι κατι που μπορει να επηρεασει καθοριστικα τα ζητηματα. Ειναι λανθασμενη αυτη η επικληση. Γιατι δεν εγινε το ιδιο και με τους στειτζερς που ηταν χιλιαδες ?
Συμφωνω 100% οτι οταν μενεις απαθης εισαι ερμαιο αλλων.
Διαφωνω με τον τροπο ενεργους δρασης που προτεινεις, δεν θα καταλαβουν τιποτα απολυτως απο το σπασιμο των τηλεφωνων.
Διαφωνω και με την τελευταια προταση σου. Εχω δικαιωμα να εκφραζω τη γνωμη μου, ΟΣΟ εχεις και εσυ δικαιωμα να εκφραζεις τη δικη σου. Ή θα συνδιαλεγομαστε δημοκρατικα και οι δυο, ή θα βαλουμε φιμωτρο και οι δυο.[/quote
Η κατάργηση των μεσαιωνικών stage ήταν προς τη σωστή κατεύθυνση..
Οι ψήφοι δεν είναι 877 ειναι πολλαπλάσιοι αν λάβεις υπ όψιν τους συγγενεις..
Το δικαίωμα του διορισμού είναι νομοθετικά κατοχυρωμένο, δεν ζητάμε κάτι συζητήσιμο
Το δικαίωμα να λέει ο καθένας τη γνώμη του το υποστηρίζω, είμαι αντίθετος στο να θέλει να την επιβάλλει

ad71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 10:58 am

Δημοσίευσηαπό ad71 » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:40 am

ipopsifia2009 έγραψε:
ipopsifia2009 έγραψε:Καλημερα.
εχω μια ερωτηση που απευθεινετε σε ΤΕ και ΔΕ:

Πόσες μερες -περιπου- μετα την έκδοση του ΦΕΚ παραλαβατε το έγγραφο για τα δικαιολογητικα και τις εξετασεις που απαιτουνται ?

Σας ευχαριστω.


κανεις????????καποιος???????

Καλημέρα,

εμένα μου ήρθε ένα μήνα μετά (ΤΕ Εφοριακών, μένω Θεσ/νικη)

poph
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2007 7:30 am

Δημοσίευσηαπό poph » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:41 am

Με κάλεσαν 13/01/2010

chas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 1:51 am

Δημοσίευσηαπό chas » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:48 am

pavlos-thess έγραψε:Ενα ακομα παραδειγμα
Ο νομος για τα εργασιακα δε θα εχει αναδρομικη ισχυ, ειναι αδιανοητο λεει.
Πηγη: ΝΕΤ, τωρα
:D


Από αυτά που διάβασα (αν κάνεις μια αναζήτηση υπάρχει πολύ υλικό) ο δικός μας (τυχόν) νόμος ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗ ΙΣΧΥ με την έννοια ότι δεν θα μεταβάλει έννομες σχέσεις και δικαιώματα που έχουν κτηθεί με το προηγούμενο καθεστώς (δλδ. θα παραμείνουμε διοριστέοι, δε μας αφαιρείται αυτό) ΑΛΛΑ ΘΑ ΟΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ , δλδ θα αλλάξει τις έννομες συνέπειες που προκύπτουν από τις ήδη κατοχυρωμένες διοικητικές πράξεις (δλδ. οι οριστικοί πίνακες δεν αναιρούνται, αλλά δεν επιφέρουν τη συνέπεια του διορισμού στο 4 μηνο , αλλά στο 14 μηνο για παράδειγμα)

Η ουσία παραμένει, ότι παραβιάζει την αρχή της δικαιολογημένης εμπιστοσύνης , είτε είναι αναδρομικός είτε όχι.

katerina kotsabasi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2010 9:14 am

Δημοσίευσηαπό katerina kotsabasi » Πέμ Φεβ 25, 2010 11:50 am

SPORT BILLY den paizesai gelasa polu!!!

abvhll
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2009 10:24 am

Δημοσίευσηαπό abvhll » Πέμ Φεβ 25, 2010 12:02 pm

[quote="SportBilly"][quote="pavlos-thess"][quote="didani"]ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ Ο ΑΝΙΦΟΡΕΙΖΟΝ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΑΡ. ΔΟΚΙΜΙΟΥ 128Γ.

ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΕΤ ΕΧΕΙ ΕΚΔΩΣΕΙ ΤΟ 127Γ

ΕΙΜΑΣΤ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Aρα, σχεδον βεβαια, αυριο βγαινει! Αντε να το γιορτασουμε[/quote]
Γιορτάσαμε στα προσωρινά, γιορτάσαμε στα οριστικά, θα γιορτάσουμε στο ΦΕΚ οριστικών, θα γιορτάσουμε όταν θα έρθει η επιστολή για δικαιολογητικά, κάποιοι έχουν ήδη γιορτάσει και γι' αυτά, θα ξαναγιορτάσουμε κ γω δεν ξέρω γιατι... Στο τέλος τουλάχιστον και να μη μας πάρουν, θα έχουμε ζήσει τόσες γιορτές... :lol
[quote]για φαντάσου να μας έπαιρναν με τη μια τι ξενέρα θα τρώγαμε[/quote]

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Πέμ Φεβ 25, 2010 12:15 pm

chas έγραψε:
pavlos-thess έγραψε:Ενα ακομα παραδειγμα
Ο νομος για τα εργασιακα δε θα εχει αναδρομικη ισχυ, ειναι αδιανοητο λεει.
Πηγη: ΝΕΤ, τωρα
:D


Από αυτά που διάβασα (αν κάνεις μια αναζήτηση υπάρχει πολύ υλικό) ο δικός μας (τυχόν) νόμος ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗ ΙΣΧΥ με την έννοια ότι δεν θα μεταβάλει έννομες σχέσεις και δικαιώματα που έχουν κτηθεί με το προηγούμενο καθεστώς (δλδ. θα παραμείνουμε διοριστέοι, δε μας αφαιρείται αυτό) ΑΛΛΑ ΘΑ ΟΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ , δλδ θα αλλάξει τις έννομες συνέπειες που προκύπτουν από τις ήδη κατοχυρωμένες διοικητικές πράξεις (δλδ. οι οριστικοί πίνακες δεν αναιρούνται, αλλά δεν επιφέρουν τη συνέπεια του διορισμού στο 4 μηνο , αλλά στο 14 μηνο για παράδειγμα)

Η ουσία παραμένει, ότι παραβιάζει την αρχή της δικαιολογημένης εμπιστοσύνης , είτε είναι αναδρομικός είτε όχι.


Ευχαριστω για την απαντηση.

SAVRAKI
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 481
Εγγραφή: Τετ Δεκ 03, 2008 8:40 pm

Δημοσίευσηαπό SAVRAKI » Πέμ Φεβ 25, 2010 12:20 pm

SportBilly έγραψε:
pavlos-thess έγραψε:
didani έγραψε:ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ Ο ΑΝΙΦΟΡΕΙΖΟΝ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΑΡ. ΔΟΚΙΜΙΟΥ 128Γ.

ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΕΤ ΕΧΕΙ ΕΚΔΩΣΕΙ ΤΟ 127Γ

ΕΙΜΑΣΤ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Aρα, σχεδον βεβαια, αυριο βγαινει! Αντε να το γιορτασουμε

Γιορτάσαμε στα προσωρινά, γιορτάσαμε στα οριστικά, θα γιορτάσουμε στο ΦΕΚ οριστικών, θα γιορτάσουμε όταν θα έρθει η επιστολή για δικαιολογητικά, κάποιοι έχουν ήδη γιορτάσει και γι' αυτά, θα ξαναγιορτάσουμε κ γω δεν ξέρω γιατι... Στο τέλος τουλάχιστον και να μη μας πάρουν, θα έχουμε ζήσει τόσες γιορτές... :lol:


Καλό πολύ καλό μου θύμισες ένα ανέκδοτο:

"Συναντιούνται δυο φίλοι που ήταν παλιοί συμμαθητές.
Μετά από τις χαιρετούρες ο Νίκος ρωτάει τον Γιάννη αν έκανε παιδιά. Τότε ο Γιάννης του λέει ότι έκανε μια κόρη όπως και ο Νίκος.
Αμέσως μετά άρχισε ο Γιάννης να λέει ότι η κόρη του γνώρισε έναν Ζακυνθινό με πολλά λεφτά και πήγαμε στην Ζάκυνθο για τους αρραβώνες, γλεντήσαμε, αλλά τα παιδιά τα χάλασαν.
Μετά βρήκε έναν Πατρινό με πολλά λεφτά, πήγαμε στην Πάτρα για τους αρραβώνες, γλεντήσαμε, αλλά τα παιδιά δεν στέριωσαν.
Μετά γνωρίζει έναν Κυκλαδίτη πήγαμε στις Κυκλάδες για τους αρραβώνες, γλεντήσαμε, αλλά και πάλι δεν στέριωσαν.
Αλλά τώρα μη σε κουράζω με τα δικά μου για πες μου και για τη δική σου κόρη.
Και ο Νίκος λέει:
- Και εμάς πουτάνα είναι, αλλά δεν το γλεντάμε."

kate-christina
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 10:58 am

Δημοσίευσηαπό kate-christina » Πέμ Φεβ 25, 2010 12:34 pm

Lurker έγραψε:
abvhll έγραψε:sou to ksanalew gia na to empedwseis k esy an perimeneis tis ypiresies na kanoun ti douleia tous tha pigaineis sti dikia sou me Π


Οι υπάλληλοι των υπηρεσιών σε πληροφορώ κάνουν τη δουλειά τους πολύ καλά.

Διορίστηκα 2 φορές (μία το 2009 και μία πριν 10+ χρόνια) και όλα πήγαν άψογα. Επίσης είχα και έχω επαφές με γραφεία προσωπικού και δεν ποτέ δεν καθυστέρησαν τις διαδικασίες πρόσληψης.

Το μόνο που θα καταφέρετε είναι να εκνευρίσετε τους απλούς υπαλλήλους με τα συνεχή τηλέφωνα συν ότι δεν τους αφήνετε να κάνουν τη δουλειά τους (το έχω ζήσει και αυτό και προσωπικά και το έχω δει).

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΗΣΥΧΟΥΣ λοιπόν και να είστε σίγουροι ότι οι ίδιοι δεν καθυστερούν και επίσης δεν υπάρχει περίπτωση επειδή θα τους πάρετε τηλ ή θα τους πιέσετε να γίνει κάτι πιο γρήγορα.

Και στη τελική εδώ δεν έχει ψηφιστεί ακόμη το νομοσχέδιο για το φορολογικό, για τις περικοπές, για τα χρέη των νοικοκυριών και ένα σωρό ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ νομοσχέδια και θα ασχοληθούν αποκλειστικά με εσάς; (πιστέψτε με ο Παπακωνσταντίνου έχει πολύ σοβαρότερα προβλήματα από εσάς).

Ετοιμάζετε κάποιοι "όπλα" για ένα πόλεμο που είναι μόνο στη φαντασία σας.


μπραβο ρε lucker συμφωνω απόλυτα

ANIFOREISON
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 3:48 pm

Δημοσίευσηαπό ANIFOREISON » Πέμ Φεβ 25, 2010 1:57 pm

[quote="SAVRAKI"][quote="SportBilly"][quote="pavlos-thess"][quote="didani"]ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ Ο ΑΝΙΦΟΡΕΙΖΟΝ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΑΡ. ΔΟΚΙΜΙΟΥ 128Γ.

ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΕΤ ΕΧΕΙ ΕΚΔΩΣΕΙ ΤΟ 127Γ

ΕΙΜΑΣΤ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Aρα, σχεδον βεβαια, αυριο βγαινει! Αντε να το γιορτασουμε[/quote]
Γιορτάσαμε στα προσωρινά, γιορτάσαμε στα οριστικά, θα γιορτάσουμε στο ΦΕΚ οριστικών, θα γιορτάσουμε όταν θα έρθει η επιστολή για δικαιολογητικά, κάποιοι έχουν ήδη γιορτάσει και γι' αυτά, θα ξαναγιορτάσουμε κ γω δεν ξέρω γιατι... Στο τέλος τουλάχιστον και να μη μας πάρουν, θα έχουμε ζήσει τόσες γιορτές... :lol:[/quote]



Καλό πολύ καλό μου θύμισες ένα ανέκδοτο:

[i]"Συναντιούνται δυο φίλοι που ήταν παλιοί συμμαθητές.
Μετά από τις χαιρετούρες ο Νίκος ρωτάει τον Γιάννη αν έκανε παιδιά. Τότε ο Γιάννης του λέει ότι έκανε μια κόρη όπως και ο Νίκος.
Αμέσως μετά άρχισε ο Γιάννης να λέει ότι η κόρη του γνώρισε έναν Ζακυνθινό με πολλά λεφτά και πήγαμε στην Ζάκυνθο για τους αρραβώνες, γλεντήσαμε, αλλά τα παιδιά τα χάλασαν.
Μετά βρήκε έναν Πατρινό με πολλά λεφτά, πήγαμε στην Πάτρα για τους αρραβώνες, γλεντήσαμε, αλλά τα παιδιά δεν στέριωσαν.
Μετά γνωρίζει έναν Κυκλαδίτη πήγαμε στις Κυκλάδες για τους αρραβώνες, γλεντήσαμε, αλλά και πάλι δεν στέριωσαν.
Αλλά τώρα μη σε κουράζω με τα δικά μου για πες μου και για τη δική σου κόρη.
Και ο Νίκος λέει:
- Και εμάς πουτάνα είναι, αλλά δεν το γλεντάμε."[/i][/quote]

kalo
ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΠΟΡΤ ΜΠΙΛΙ ΚΑΛΟ


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες