Διαγωνισμός Υπουργείου Οικονομικών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Τρί Απρ 27, 2010 1:28 am

chas τι λεει τι κανεις

παμε το σαββατοκυριακο ξανα για καφεδακι?

chas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 1:51 am

Δημοσίευσηαπό chas » Τρί Απρ 27, 2010 1:43 am

πάμε οπωσδήποτε...

για το joura δε ξέρω, γιατί αν δει κατά λάθος τον πάγκαλο μπροστά του την τετάρτη, θα τρέχουμε να τον βγάζουμε από τα κρατητήρια..... :D είναι και δικηγόρος...

psahnometathesi
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2009 4:33 pm

Δημοσίευσηαπό psahnometathesi » Τρί Απρ 27, 2010 2:12 am

Δεν αγνοούν μόνο τους 1Γαμίτες.

http://www.realpolitics.gr/?p=13543

odisseas09
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 27, 2009 12:44 am

Δημοσίευσηαπό odisseas09 » Τρί Απρ 27, 2010 3:22 am

add_meaning έγραψε:
giannoulaki έγραψε:
pavlos-thess έγραψε:Πραγματικα κριμα. ολη η χαρα που μας εδωσαν προσωρινα και οριστικα, ολη η αγωνια που φαγαμε, τα σκαμπανεβασματα, μια κρυο μια ζεστη...
τωρα μας λενε να κανουμε υπομονη. μονο εμεις! εξαιρουν τους παντες και εμεις κανουμε υπομονη για ...αδιευκρινιστο χρονικο διαστημα.

ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΜΕ ΓΡΑΠΤΕΣ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ.


Απο τη στιγμή που έρθει το ΔΝΤ, ξεχάστε νομοσχέδια, προσλήψεις, 5 προς 1 κλπ.

Δε πρόκειται να μπούμε ποτέ στο δημόσιο (τουλάχιστον για την επόμενη 5ετία) και θα πέσουν κορμία.

Δική μου πρόταση:

Η στους δρόμους ή βαζελίνη!


Πωπωπω .............
http://www.youtube.com/watch?v=j0odSXLWydY

odisseas09
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 27, 2009 12:44 am

Δημοσίευσηαπό odisseas09 » Τρί Απρ 27, 2010 3:25 am

psahnometathesi έγραψε:Δεν αγνοούν μόνο τους 1Γαμίτες.

http://www.realpolitics.gr/?p=13543


http://www.youtube.com/watch?v=qjKxTMYYHFI

odisseas09
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 27, 2009 12:44 am

Δημοσίευσηαπό odisseas09 » Τρί Απρ 27, 2010 4:00 am

manandr80 έγραψε:
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΑΠΕΔΕΙΞΑΝ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ..

ΔΕ ΛΕΩ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΑΚΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΟΜΑΡΙ ΜΑΣ.. ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ..

ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΟΛΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ.. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΩΡΗ ΚΑΤΑΣΤΡΑΤΗΓΗΣΗ Ή ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ..

Ή ΜΗΠΩΣ Η ΤΟΣΟ ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΗ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΗ;...



Επειδή όπως είχε πει και ο Χέγκελ η ιστορία επαναλαμβάνεται joura σου αφιερώνων εξαιρετικά αυτό http://www.bbc.co.uk/greek/news/020824_argentina.shtml


http://www.youtube.com/watch?v=_GdiZLdD-24

http://www.youtube.com/watch?v=-yB7J7DYi6M

http://www.youtube.com/watch?v=-yB7J7DYi6M

http://www.youtube.com/watch?v=-yB7J7DYi6M

...o no i can't

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Τρί Απρ 27, 2010 10:39 am

ΕΛΕΟΣ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΜΟ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΜΑΣ. ΔΙΟΡΙΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ ΚΟΣΜΟ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΕΥΧΟΣ Γ' ΑΛΛΑ ΣΤΟ Β' (READ ONLY) ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΕΔΩ. ΜΠΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΑΛΛΕΣ 8 ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ . ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΕΙΘΑΡΧΙΑΣ.

ΦΕΚ Β' 473/27-04-2010


ΑΙΣΧΟΣ

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Τρί Απρ 27, 2010 10:42 am

ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΔΑΠΑΝΗΣ 4458/3047/30-3-2010
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΤΣΑΛΝΙΚΟΣ


ΜΟΝΟ Η ΒΟΥΛΗ ΕΧΕΙ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.
ΠΕΡΑΣΤΕ ΚΟΣΜΕ. ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΦΘΟΝΙΑ.
ΠΡΟΣΦΕΡΟΝΤΑΙ 14 ΜΙΣΘΟΙ(+2 ΒΟΝUS)

chas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 1:51 am

Δημοσίευσηαπό chas » Τρί Απρ 27, 2010 10:59 am

pavlo, τα οργανικά κενά είναι στους εγκεφάλους τους και τα ανόργανα στις τσέπες μας.

μην ψάχνεις λογική αιτιολογία για αυτά που κάνουν....ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ ΟΛΩΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ...

το μόνο που μένει, είναι να τους την ΠΕΣΟΥΜΕ εμείς.

Είναι ευθύνη όλων των πολιτών να αλλάξουν το μέλλον τους ΦΤΥΝΟΝΤΑΣ τις γελοίες ηγεσίες

marionik
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1036
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 2:22 pm

Δημοσίευσηαπό marionik » Τρί Απρ 27, 2010 11:58 am


original
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2007 2:17 pm

Δημοσίευσηαπό original » Τρί Απρ 27, 2010 3:53 pm

Εγώ ακόμα απορώ γιατί ο κόσμος δεν έχει κατέβει στους δρόμους....και περιορίζεται στο να διαμαρτύρεται μόνο μέσω blog-forum κ.λ.π......δηλαδή τι περιμένει να του πάρουν και το σπίτι( ;; )....να είναι σίγουροι ότι θα το χάσουν και αυτό σε 2-3 χρόνια!!!
Απο τη στιγμή που κανείς δεν μπαίνει φυλακή για όλα αυτά τα διαχρονικά σκάνδαλα που έφεραν την Ελλάδα σ'αυτό το χάλι...δεν ξέρω τι άλλο περιμένει ο κόσμος για ν'αντιδράσει...και δυστυχώς αρχίζω πλέον και πιστεύω ότι είμαστε άξιοι της μοίρας μας!!!
Το Δ.Ν.Τ θα βάλει μια τάξη σε αρκετούς τομείς της οικονομίας μας,θα ξενερώσουν πολλά λαμόγια με την παρουσία του και θα χάσουν και τον ύπνο τους μάλιστα αρκετοί εξ'αυτών αφού ουσιαστικά το Δ.Ν.Τ θ'αναγκάσει τους(ανίκανους-διεφθαρμένους) πολιτικούς μας να κάνουν όσα δεν έκαναν χρόνια τώρα κυρίως λόγω προσωπικών-κομματικών συμφερόντων,απο την άλλη όμως θα <<πηδήξει>> και τον απλό κοσμάκη...οι λεγόμενες παράπλευρες απώλειες σε κάθε μορφή πολέμου...ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!
Βέβαια και το Δ.Ν.Τ. σαν οργανισμός εξυπηρετεί άλλα συμφέροντα..................νομίζω έρχεται η σειρά της Πορτογαλίας........και μετά ποιος ξέρει τι άλλο έπεται για το ευρώ..!!!:wink: :wink:

original
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2007 2:17 pm

Δημοσίευσηαπό original » Τρί Απρ 27, 2010 3:57 pm

Και κάτι τελευταίο...οι Γερμανοί το ευρώ το 'χουν γραμμένο....με ότι αυτό σημαίνει...για τις υπόλοιπες αδύναμες-μικρές χώρες της ΟΝΕ....!!!

giannoulaki
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 10:54 am

Δημοσίευσηαπό giannoulaki » Τρί Απρ 27, 2010 4:17 pm

original έγραψε:Εγώ ακόμα απορώ γιατί ο κόσμος δεν έχει κατέβει στους δρόμους....και περιορίζεται στο να διαμαρτύρεται μόνο μέσω blog-forum κ.λ.π......δηλαδή τι περιμένει να του πάρουν και το σπίτι( ;; )....να είναι σίγουροι ότι θα το χάσουν και αυτό σε 2-3 χρόνια!!!
Απο τη στιγμή που κανείς δεν μπαίνει φυλακή για όλα αυτά τα διαχρονικά σκάνδαλα που έφεραν την Ελλάδα σ'αυτό το χάλι...δεν ξέρω τι άλλο περιμένει ο κόσμος για ν'αντιδράσει...και δυστυχώς αρχίζω πλέον και πιστεύω ότι είμαστε άξιοι της μοίρας μας!!!
Το Δ.Ν.Τ θα βάλει μια τάξη σε αρκετούς τομείς της οικονομίας μας,θα ξενερώσουν πολλά λαμόγια με την παρουσία του και θα χάσουν και τον ύπνο τους μάλιστα αρκετοί εξ'αυτών αφού ουσιαστικά το Δ.Ν.Τ θ'αναγκάσει τους(ανίκανους-διεφθαρμένους) πολιτικούς μας να κάνουν όσα δεν έκαναν χρόνια τώρα κυρίως λόγω προσωπικών-κομματικών συμφερόντων,απο την άλλη όμως θα <<πηδήξει>> και τον απλό κοσμάκη...οι λεγόμενες παράπλευρες απώλειες σε κάθε μορφή πολέμου...ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!
Βέβαια και το Δ.Ν.Τ. σαν οργανισμός εξυπηρετεί άλλα συμφέροντα..................νομίζω έρχεται η σειρά της Πορτογαλίας........και μετά ποιος ξέρει τι άλλο έπεται για το ευρώ..!!!:wink: :wink:


Αγαπητέ μου φίλε,

πες μου ένα μέτρο από αυτά που έχει επιβάλλει μέχρι τώρα η Χούντα του ΠΑΣΟΚ και που θα επιβάλλει η νέα μονεταριστική Χούντα του ΔΝΤ, που να βλάπτει το μεγάλο κεφαλαιο.

Ενα μόνο!

Οσο για τους πολίτες που αναφέρεις που δε ξεσηκώνονται, είναι μια μεγάλη ιστορία.

H κοινωνία μας έιναι κομμένη και ραμμένη για το Greek Idol και τις υπολοιπες παπαριές.

Με όλα αυτά τα μέτρα που έχουν έρθει και που έχουν πέσει στο τραπέζι, έπρεπε ήδη να έχουν πέσει τα μάρμαρα από τον Παρθενωνα.

giannoulaki
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 10:54 am

Δημοσίευσηαπό giannoulaki » Τρί Απρ 27, 2010 4:20 pm

giannoulaki έγραψε:
original έγραψε:Εγώ ακόμα απορώ γιατί ο κόσμος δεν έχει κατέβει στους δρόμους....και περιορίζεται στο να διαμαρτύρεται μόνο μέσω blog-forum κ.λ.π......δηλαδή τι περιμένει να του πάρουν και το σπίτι( ;; )....να είναι σίγουροι ότι θα το χάσουν και αυτό σε 2-3 χρόνια!!!
Απο τη στιγμή που κανείς δεν μπαίνει φυλακή για όλα αυτά τα διαχρονικά σκάνδαλα που έφεραν την Ελλάδα σ'αυτό το χάλι...δεν ξέρω τι άλλο περιμένει ο κόσμος για ν'αντιδράσει...και δυστυχώς αρχίζω πλέον και πιστεύω ότι είμαστε άξιοι της μοίρας μας!!!
Το Δ.Ν.Τ θα βάλει μια τάξη σε αρκετούς τομείς της οικονομίας μας,θα ξενερώσουν πολλά λαμόγια με την παρουσία του και θα χάσουν και τον ύπνο τους μάλιστα αρκετοί εξ'αυτών αφού ουσιαστικά το Δ.Ν.Τ θ'αναγκάσει τους(ανίκανους-διεφθαρμένους) πολιτικούς μας να κάνουν όσα δεν έκαναν χρόνια τώρα κυρίως λόγω προσωπικών-κομματικών συμφερόντων,απο την άλλη όμως θα <<πηδήξει>> και τον απλό κοσμάκη...οι λεγόμενες παράπλευρες απώλειες σε κάθε μορφή πολέμου...ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!
Βέβαια και το Δ.Ν.Τ. σαν οργανισμός εξυπηρετεί άλλα συμφέροντα..................νομίζω έρχεται η σειρά της Πορτογαλίας........και μετά ποιος ξέρει τι άλλο έπεται για το ευρώ..!!!:wink: :wink:


Αγαπητέ μου φίλε,

πες μου ένα μέτρο από αυτά που έχει επιβάλλει μέχρι τώρα η Χούντα του ΠΑΣΟΚ και που θα επιβάλλει η νέα μονεταριστική Χούντα του ΔΝΤ, που να βλάπτει το μεγάλο κεφαλαιο.

Ενα μόνο!

Οσο για τους πολίτες που αναφέρεις που δε ξεσηκώνονται, είναι μια μεγάλη ιστορία.

H κοινωνία μας έιναι κομμένη και ραμμένη για το Greek Idol και τις υπολοιπες παπαριές.

Με όλα αυτά τα μέτρα που έχουν έρθει και που έχουν πέσει στο τραπέζι, έπρεπε ήδη να έχουν πέσει τα μάρμαρα από τον Παρθενωνα.


Αλλα χαίρε Βάθος Αμέτρητον...!!!!

Αν και διοριστέος ως ΠΕ Εφοριακών στον Πειραιά, ξεκίνησα ήδη την αναζήτηση εργασίας στο εξωτερικό. Γιατί και να μπούμε στην εφορία, το να μπούμε με 12 μισθούς των 1.200 ή 1.300 ευρώ, συγγνώμη αλλά εγώ δε παίρνω. Τόσα πάιρνω και στην αγορά...

Σε 10 χρόνια θα έχω μπει φυλακή από τα χρέη!

NASTEEDV
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Δευ Οκτ 26, 2009 4:30 pm

Δημοσίευσηαπό NASTEEDV » Τρί Απρ 27, 2010 4:34 pm

pavlos-thess έγραψε:ΕΛΕΟΣ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΜΟ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΜΑΣ. ΔΙΟΡΙΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ ΚΟΣΜΟ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΕΥΧΟΣ Γ' ΑΛΛΑ ΣΤΟ Β' (READ ONLY) ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΕΔΩ. ΜΠΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΑΛΛΕΣ 8 ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ . ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΕΙΘΑΡΧΙΑΣ.

ΦΕΚ Β' 473/27-04-2010


ΑΙΣΧΟΣ



Αν μπορειτε τριψτε τα αυτα στην μουρη του Ραγκουση που χθες το βραδυ σε εκπομπη της κρατικης τηλεορασης μιλαγε για αξιοκρατία. Για ποσο ζωα μας περναει Θεε μου? Στο θεμα των συμβασιουχων ακουσατε τι ειπε? Διωχνει ολους τους συμβασιουχους οχι για να παρει μονιμους αλλα για να παρει άλλους καινουριους συμβασιουχους, και για να μπορουν τα παιδια του ιδιωτικου τομεα να διεκδικησουν μια θεση. Θα μας τρελάνει εντελως!!!! Ποιος θα αφησει τη δουλεια του στον ιδιωτικο τομέα για να παει σε μια 6μηνη ή 8μηνη συμβαση???????? Κυριο μελημα του είναι η επικρατηση της αξιοκρατικης επιλογης προσωπικου!!!!!!!
Τωρα αν άλλα λεει αλλα εννοει και άλλα κάνει τι να πω!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες