Εθνική Σχολή Δημόσιας Διοίκησης

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
dimis1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Σεπ 05, 2006 3:28 pm

Δημοσίευσηαπό dimis1 » Τετ Σεπ 06, 2006 1:33 pm

κι εγώ κάτι τέτοιο μυρίζομαι.... anyway, είμαι περίεργος να δω τι αιτιολογία θα δώσουν!

Καλή επιτυχία στα υπόλοιπα που συμμετέχεις.

katerina_toska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Σεπ 04, 2006 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό katerina_toska » Πέμ Σεπ 07, 2006 9:40 am

Το αυτό επιθυμώ και δι υμάς!!

:)

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Τρί Σεπ 12, 2006 12:30 pm

kanena neo gia thn prokhryksh?

xaxa100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 16, 2006 12:06 am

Δημοσίευσηαπό xaxa100 » Τρί Σεπ 12, 2006 5:49 pm

e nai etsi einai..

katerina_toska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Σεπ 04, 2006 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό katerina_toska » Παρ Σεπ 15, 2006 12:34 pm

Αντε πάλι ο χάχας!!! Δεν αφήνει forum για forum!

katerina_toska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Σεπ 04, 2006 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό katerina_toska » Παρ Σεπ 15, 2006 12:39 pm

Αυτό που έμαθα σχετικά με την προκήρυξη είναι ότι αυτήν την εβδομάδα θα κατέβαινε το νομοσχέδιο για ψήφιση στη Βουλή και μετά από αυτό η Επιτροπή των εξετάσεων θα αποφάσιζε για θέματα κλπ. Οπότε στην καλύτερη, τέλη της άλλης εβδομάδας θα βγεί η προκήρυξη που σημαίνει ότι οι εξετάσεις πάνε για τέλη Νοεμβρίου.
Ίσως τελικά να γίνουν 25-26 Νοεμβρίου μιας που τότε πέφτει Σ/Κ (δική μου υπόθεση).

olive
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Σεπ 05, 2006 2:41 pm

Δημοσίευσηαπό olive » Δευ Σεπ 25, 2006 7:50 am

Καλημέρα σας, την Τρίτη που μας πέρασε ψηφίστηκε επιτέλους το νομοσχέδιο για τις αλλαγές από τη Βουλή!!! Οπότε θα ήθελα να ελπίζω ότι μέσα σε αυτή τη βδομάδα μπορούμε να περιμένουμε κ την πολυπόθητη προκήρυξη!!
Τελευταία επεξεργασία από olive σε Δευ Σεπ 25, 2006 12:37 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

katerina_toska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Σεπ 04, 2006 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό katerina_toska » Δευ Σεπ 25, 2006 10:02 am

Από το στόμα σου και στου Θεού τ’ αφτί!!

Πάντως και μέσα στη βδομάδα να βγει η προκήρυξη, λογικά οι εξετάσεις θα γίνουν καλό Δεκέμβρη. Γιατί δεδομένου του ότι χρειάζονται 2 μήνες από την ημέρα δημοσίευσης της προκήρυξης, το επόμενο Σ/Κ από την 25η Νοεμβρίου είναι 2 Δεκεμβρίου. Οπότε και το δεύτερο στάδιο θα πάει με τον καινούριο χρόνο.

Καλά κρασιά!! :x

rickardo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2006 12:22 pm

Δημοσίευσηαπό rickardo » Τρί Σεπ 26, 2006 7:26 am

σπαστική η αναμονή...αλλά δείτε και τη θετική πλευρά: περισσότερος χρόνος για διάβασμα 8)

makris
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 6:09 pm

Δημοσίευσηαπό makris » Παρ Σεπ 29, 2006 6:13 pm

Γεια! θα μπορουσε καποιος να μου απαντησει στα εξης
1. μπορω να δωσω τωρα για ΑΣΕΠ και του χρονου αν δεν περασω ασεπ να δωσω ΕΣΔΔ;
2.Ποτε ειναι οι εξετασεις ΑΣΕΠ;Ξερετε ακριβη ημερομηνια;Προλαβαινω να διαβασω αν αρχισω τωρα;Που μπορω να βρω πληροφοριες για εξετασεις ασεπ,τι μαθηματα δινω,πως ειναι οι εξετασεις κ.λ.π
Ευχαριστω πολυ

kostase
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 30, 2006 12:22 pm

ΕΣΔΔ

Δημοσίευσηαπό kostase » Σάβ Σεπ 30, 2006 12:27 pm

katerina_toska έγραψε:Από το στόμα σου και στου Θεού τ’ αφτί!!

Πάντως και μέσα στη βδομάδα να βγει η προκήρυξη, λογικά οι εξετάσεις θα γίνουν καλό Δεκέμβρη. Γιατί δεδομένου του ότι χρειάζονται 2 μήνες από την ημέρα δημοσίευσης της προκήρυξης, το επόμενο Σ/Κ από την 25η Νοεμβρίου είναι 2 Δεκεμβρίου. Οπότε και το δεύτερο στάδιο θα πάει με τον καινούριο χρόνο.

Καλά κρασιά!! :x


Γεια σας παιδιά.
Είναι η πρώτη μου φορά που μπαίνω και γράφω σε forum. Ελπίζω να με βοηθήσετε.
Γιατί λέτε ότι ο διαγωνισμός για ΕΣΔΔ θα γίνει Σ/Κ. Αυτό είναι σίγουρο; Το πρόβλημά μου είναι ότι δουλεύω σε ιδιώτη και δεν μπορώ να ζητήσω άδεια για εξετάσεις, οπότε εάν όντως είναι Σ/Κ θα με εξυπηρετεί. Γνωρίζετε σε πόσο χρόνο γίνεται το δεύτερο στάδιο του διαγωνισμού και ποιες μέρες;
Ευχαριστώ

olive
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Σεπ 05, 2006 2:41 pm

Δημοσίευσηαπό olive » Σάβ Σεπ 30, 2006 1:09 pm

Οι εξετάσεις θα γίνουν σίγουρα ΣΚ γιατί διενεργούνται στα σχολεία της γκράβας, που τις καθημερινές διατίθενται για άλλες χρήσεις (!!). Οπότε μην έχεις ανησυχία γι' αυτό. Τώρα για το δεύτερο στάδιο είναι μια πολύ πικραμένη ιστορία το πότε θα γίνει. Προσωπική μου εκτίμηση κατά τα μέσα γενάρη, αφού πριν τα χριστούγεννα δεν προλαβαίνουν με τίποτε.
Ελπίζω να σε κάλυψα κάπως :)

kostase
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 30, 2006 12:22 pm

Δημοσίευσηαπό kostase » Κυρ Οκτ 01, 2006 7:34 am

Olive σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το πρόβλημα μου είναι ότι είμαι από τη βόρεια ελλάδα και ότι δουλεύω σε ιδιώτη.
Αυτό που με ενδιαφέρει για το δεύτερο στάδιο είναι οι ημέρες που πραγματοποιείται. Θα είναι καθημερινές ή πάλι Σ/Κ;
Όπως έγραψα και πριν δεν μπορώ να πάρω άδεια με τη δικαιολογία των εξετάσεων οπότε εάν είναι καθημερινές θα είναι πολύ δύσκολο να κατεβώ στην Αθήνα.

hot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2006 7:22 pm

Δημοσίευσηαπό hot » Κυρ Οκτ 01, 2006 7:26 pm

Παι διά αξίζει τον κόπο να προσπαθήσει κανείς για την ΕΣΔΔ, από οικονομικής, κυρίως, πλευράς; συγκεκριμένα θα με ενδιέφερε ο κλάδος εμπορικών ακολούθων.

katerina_toska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Σεπ 04, 2006 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό katerina_toska » Δευ Οκτ 02, 2006 2:53 pm

Παιδιά μπείτε στο site του ΕΚΔΔ. Έχουν βγει οι θέσεις που προκηρύσσονται στα διάφορα υπουργεία αλλά τίποτα σχετικό με ημερομηνία διαγωνισμού.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες