ΜΙΣΘΟΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ (ΠΕ)

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
KONSTADINA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 02, 2009 7:23 pm

Δημοσίευσηαπό KONSTADINA » Πέμ Νοέμ 12, 2009 10:25 am

ΒΑΣΙΚΟΣ ΜΙΣΘΟΣ: 985
ΕΠΙΔ. ΕΞ. 175
ΕΠΙΔ. ΑΠΟΔ. 150
ΔΙΒΕΤ 800
ΣΥΝΟΛΟ 2.110 (ΜΙΚΤΑ)
ΕΠΙΠΛΕΟΝ:
ΕΠΙΔ. ΓΑΜΟΥ 35
ΕΠΙΔ. ΠΑΙΔΙΩΝ 17 (για κάθε 1ο και 2ο παιδί)
47 (για κάθε 3ο και 4ο παιδί)
73 (για κάθε παιδί από το 5ο και πάνω)
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ 45
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ 75

Αυτά κατάφερα να βρώ

DREAMS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Δευ Σεπ 07, 2009 3:43 pm

Δημοσίευσηαπό DREAMS » Πέμ Νοέμ 12, 2009 10:40 am

Παιδιά,

ας κρατάμε μικρό καλάθι. Ακούτε τι γίνεται? Ο Αλμούνια σε λίγο θα μας στείλει στον αγύριστο.....Παίζει να κόψουν επιδόματα ή να εφαρμόσουν νέο μισθολόγιο τύπου 'ΝΔ' ?

happy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:25 am

Δημοσίευσηαπό happy » Πέμ Νοέμ 12, 2009 10:56 am

maria pap έγραψε:
gotzilla έγραψε:
maria pap έγραψε:Ως διορισμένη σε δημόσια υπηρεσία και επειδή το ψάχνω για μετατάξεις πρέπει να σου πω ότι ο πρώτος μισθός ΠΕ Εφοριακών είναι 1.400,00 ? και ΠΕ Τελωνειακών 1.300,00 ?. :wink:


Όπως είπα και σε άλλη σελίδα αυτά δεν ισχύουν. Για τελωνειακούς είναι 1700+ πιστεύω


Μιλάω για πρώτο μισθό το 2006.
Το θέμα, πάντως δεν είναι τι πιστεύεις...κ εγώ πίστευα ότι στην υπηρεσία που διορίστηκα με γραπτό διαγωνισμό θα αμείβομαι καλύτερα, από πληροφορίες εξ ακοής, αλλά μόλις διορίστηκα διαπίστωσα άλλα...
Το καλύτερο θα ήταν να μιλάνε όλοι με στοιχεία.
όχι ο γνωστός του γνωστού παίρνει τόσα...κτλ


Καλημέρα και απο μενα!Πληροφορία απο παιδιά που πέρασαν το 2004, 1.350-1.400? καθαρά είναι ο μισθός για ΠΕ πρωτοδιοριζόμενους εφοριακούς γιατι τα 2 πρώτα χρόνια οι κρατήσεις είναι υψηλότερες.Επίσης ΠΕ που διορίστηκε το 2002 παντρεμένη με 2 παιδιά παίρνει τώρα 2000? καθαρά.Απ΄οτι διάβασα στο topic πιστεύω οτι όντως για τους εφοριακούς εκει κυμαίνεται ο πρώτος μισθός!

nameless
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 826
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό nameless » Πέμ Νοέμ 12, 2009 1:46 pm

happy έγραψε:
maria pap έγραψε:
gotzilla έγραψε:
maria pap έγραψε:Ως διορισμένη σε δημόσια υπηρεσία και επειδή το ψάχνω για μετατάξεις πρέπει να σου πω ότι ο πρώτος μισθός ΠΕ Εφοριακών είναι 1.400,00 ? και ΠΕ Τελωνειακών 1.300,00 ?. :wink:


Όπως είπα και σε άλλη σελίδα αυτά δεν ισχύουν. Για τελωνειακούς είναι 1700+ πιστεύω


Μιλάω για πρώτο μισθό το 2006.
Το θέμα, πάντως δεν είναι τι πιστεύεις...κ εγώ πίστευα ότι στην υπηρεσία που διορίστηκα με γραπτό διαγωνισμό θα αμείβομαι καλύτερα, από πληροφορίες εξ ακοής, αλλά μόλις διορίστηκα διαπίστωσα άλλα...
Το καλύτερο θα ήταν να μιλάνε όλοι με στοιχεία.
όχι ο γνωστός του γνωστού παίρνει τόσα...κτλ


Καλημέρα και απο μενα!Πληροφορία απο παιδιά που πέρασαν το 2004, 1.350-1.400? καθαρά είναι ο μισθός για ΠΕ πρωτοδιοριζόμενους εφοριακούς γιατι τα 2 πρώτα χρόνια οι κρατήσεις είναι υψηλότερες.Επίσης ΠΕ που διορίστηκε το 2002 παντρεμένη με 2 παιδιά παίρνει τώρα 2000? καθαρά.Απ΄οτι διάβασα στο topic πιστεύω οτι όντως για τους εφοριακούς εκει κυμαίνεται ο πρώτος μισθός!



ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ: ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟΣ ΧΑΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ :?: :?:
ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ Π.Χ. ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ, ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΕΜΠ. ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ Κ.Α..

PIRATHI
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2009 7:00 pm

Δημοσίευσηαπό PIRATHI » Πέμ Νοέμ 12, 2009 5:26 pm

nameless έγραψε:
happy έγραψε:
maria pap έγραψε:
gotzilla έγραψε:
maria pap έγραψε:Ως διορισμένη σε δημόσια υπηρεσία και επειδή το ψάχνω για μετατάξεις πρέπει να σου πω ότι ο πρώτος μισθός ΠΕ Εφοριακών είναι 1.400,00 ? και ΠΕ Τελωνειακών 1.300,00 ?. :wink:


Όπως είπα και σε άλλη σελίδα αυτά δεν ισχύουν. Για τελωνειακούς είναι 1700+ πιστεύω


Μιλάω για πρώτο μισθό το 2006.
Το θέμα, πάντως δεν είναι τι πιστεύεις...κ εγώ πίστευα ότι στην υπηρεσία που διορίστηκα με γραπτό διαγωνισμό θα αμείβομαι καλύτερα, από πληροφορίες εξ ακοής, αλλά μόλις διορίστηκα διαπίστωσα άλλα...
Το καλύτερο θα ήταν να μιλάνε όλοι με στοιχεία.
όχι ο γνωστός του γνωστού παίρνει τόσα...κτλ


Καλημέρα και απο μενα!Πληροφορία απο παιδιά που πέρασαν το 2004, 1.350-1.400? καθαρά είναι ο μισθός για ΠΕ πρωτοδιοριζόμενους εφοριακούς γιατι τα 2 πρώτα χρόνια οι κρατήσεις είναι υψηλότερες.Επίσης ΠΕ που διορίστηκε το 2002 παντρεμένη με 2 παιδιά παίρνει τώρα 2000? καθαρά.Απ΄οτι διάβασα στο topic πιστεύω οτι όντως για τους εφοριακούς εκει κυμαίνεται ο πρώτος μισθός!



ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ: ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟΣ ΧΑΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ :?: :?:
ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ Π.Χ. ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ, ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΤΟΚαλησπέρα,
Υ ΠΡΩΗΝ ΕΜΠ. ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ Κ.Α..



Καλησπέρα,
Εμένα πάλι πριν το διαγωνισμό άτομο που μπήκε το 2004 (ΠΕ) μου είπε ότι με επίδομα ταμείου έπαιρνε 2130€ καθαρά και δεν νομίζω ότι υπήρχε λόγος να μου πει ψέματα, αλλά καλυτέρα να κρατάμε μικρό καλάθι .

Napalm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 12, 2009 11:57 am

Δημοσίευσηαπό Napalm » Πέμ Νοέμ 12, 2009 9:58 pm

Καλησπέρα μελλοντικοί συνάδελφοι!
Είμαι εργαζόμενος στον επίμαχο φορέα (πρώην Υπ. Οικ & Οι) και σάς διαβεβαιώνω πως το σύνολο των αποδοχών είναι σημαντικά υψηλότερο από 1.300 Ευρώ για νεοδιοριζόμενο...
Τώρα το ακριβές ποσό θα το δείτε μέσα και σιγά σιγά θα αποκτήσετε τη νοοτροπία της μυστικοπάθειας για αυτά τα πράγματα...
Απλώς να επισημάνω, όσον αφορά στο κίνητρο απόδοσης που αναφέρθηκε πιο πάνω, από το 208, το 1/3 αυτού ενσωματώθηκε στο βασικό μισθό και κατά συνέπεια σήμερα ανέρχεται σε 100 Ευρώ για υπάλληλο κατηγορίας ΠΕ από τα 150 που ήταν....

armandomvb
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 9:39 pm

Δημοσίευσηαπό armandomvb » Πέμ Νοέμ 12, 2009 10:41 pm

Napalm έγραψε:Καλησπέρα μελλοντικοί συνάδελφοι!
Είμαι εργαζόμενος στον επίμαχο φορέα (πρώην Υπ. Οικ & Οι) και σάς διαβεβαιώνω πως το σύνολο των αποδοχών είναι σημαντικά υψηλότερο από 1.300 Ευρώ για νεοδιοριζόμενο...
Τώρα το ακριβές ποσό θα το δείτε μέσα και σιγά σιγά θα αποκτήσετε τη νοοτροπία της μυστικοπάθειας για αυτά τα πράγματα...
....


νο νομιζω οτι καπου εδω πρεπει να κλεισει το θεμα αυτο.


Ας ελπιζουμε απλως οτι οταν με το καλο μπουμε ολα θα ειναι οπως και τωρα.
(κατι που φαινεται οτι θα ισχυει κατα 99%)...

aroulio
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό aroulio » Πέμ Νοέμ 12, 2009 11:51 pm

armandomvb έγραψε:
Napalm έγραψε:Καλησπέρα μελλοντικοί συνάδελφοι!
Είμαι εργαζόμενος στον επίμαχο φορέα (πρώην Υπ. Οικ & Οι) και σάς διαβεβαιώνω πως το σύνολο των αποδοχών είναι σημαντικά υψηλότερο από 1.300 Ευρώ για νεοδιοριζόμενο...
Τώρα το ακριβές ποσό θα το δείτε μέσα και σιγά σιγά θα αποκτήσετε τη νοοτροπία της μυστικοπάθειας για αυτά τα πράγματα...
....


νο νομιζω οτι καπου εδω πρεπει να κλεισει το θεμα αυτο.


Ας ελπιζουμε απλως οτι οταν με το καλο μπουμε ολα θα ειναι οπως και τωρα.
(κατι που φαινεται οτι θα ισχυει κατα 99%)...


Μέσα στο υπουργείο πάντως κυκλοφορεί -έστω και ως ράδιο αρβύλα- η υποψία κατάργησης επιδομάτων.
Πως θα μπορούσε να γίνει αυτό χωρίς να ξεσηκωθεί το σύμπαν είναι ένα άλλο ζήτημα...

pant
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Δευ Φεβ 12, 2007 11:57 am

Δημοσίευσηαπό pant » Παρ Νοέμ 13, 2009 4:09 pm

napalm eyxaristoume poly gia tis plirofories....

johnypolis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 6:38 pm

Δημοσίευσηαπό johnypolis » Σάβ Νοέμ 14, 2009 9:11 am

Καλήμερα συνάδελφο μου!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Να πω και εγώ με τη σειρά μου, ότι οι μισθοί στο ΥΠ.ΟΙΚ. είναι πολύ καλοί, και γ αυτό δεν είναι και πολύ καλό να λέγονται πολλά γ αυτό το ζήτημα....

Ας ελπίσουμε πως θα αφήσουν ήσυχα τα επιδόματα μας....

Παντως και μένα γνωστή μου από το 2004 το διαγωνισμό παίρνει άνετα την 1600αρα της...

:D :D :D :D :D :D

happy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2009 11:25 am

Δημοσίευσηαπό happy » Σάβ Νοέμ 14, 2009 12:20 pm

johnypolis έγραψε:Καλήμερα συνάδελφο μου!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Να πω και εγώ με τη σειρά μου, ότι οι μισθοί στο ΥΠ.ΟΙΚ. είναι πολύ καλοί, και γ αυτό δεν είναι και πολύ καλό να λέγονται πολλά γ αυτό το ζήτημα....

Ας ελπίσουμε πως θα αφήσουν ήσυχα τα επιδόματα μας....

Παντως και μένα γνωστή μου από το 2004 το διαγωνισμό παίρνει άνετα την 1600αρα της...

:D :D :D :D :D :D


Τόσα παίρνει και η μια απο τα δύο παιδιά που προανέφερα,μετά απο 4 χρόνια βέβαια.Το άλλο παιδί έχει βγει στον έλεγχο-είχε χρόνια προυπηρεσίας ως λογιστής -οπότε δεν τολμάω να ρωτήσω πόσα παίρνει τώρα :D


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες