πολλά ευχαριστώ στον ΧΑΙ!

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
marcella
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 3:11 pm

πολλά ευχαριστώ στον ΧΑΙ!

Δημοσίευσηαπό marcella » Πέμ Σεπ 10, 2009 2:46 pm

Γεια σε όλους. Είμαι νέο μέλος του φόρουμ, αν και παρακολουθώ από καιρό τις συζητήσεις και τις εξελίξεις μέσα σε αυτό. Τον Οκτώβρη 2007 πήρα την (ατυχή) απόφαση να μπω στον παραλογισμό μιας διαδικασίας μετάταξης που τώρα φτάνει στην ολοκλήρωσή της (να το δω και να μην το πιστέψω δηλάδη). Για την "οδύσσεια" αυτή δεν υπάρχει λόγος να μιλήσω, είμαι μία από τους εκατοντάδες που ταλαιπωρήθηκαν και ταλαιπωρούνται και τα ξέρετε αυτά τέλος πάντως όλοι από πρώτο χέρι. Θέλω όμως δημόσια να ευχαριστήσω τον ΧΑΙ όχι μόνο για τα όσα μοιράζεται μαζί μας τόσον καιρό αλλά γιατί η βοήθειά του είναι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ και τα όσα λέει ισχύουν. Πολλά πράγματα δεν περίμενα ξεκινώντας αυτή την πορεία μέσα στα γρανάζια του κρατικούμηχανισμού. Λιγότερο όμως απ' όλα περίμενα την βοήθεια από έναν άνθρωπο άγνωστο που χωρίς να έχει να χάσει ή να κερδίσει τίποτα με βοήθησε σε πολλά επίπεδα και με ενθάρρυνε να μην το βάλω κάτω. Δουλειές και πόστα, συνάδελφοι, νομίζω ότι βρίσκονται. Άνθρωποι όμως τέτοιοι που να βοηθούν και να συναισθάνονται τον αγώνα σου σίγουρα είναι δυσεύρετοι. ΧΑΙ, σ' ευχαριστώ για όλα. Να' σαι πάντα καλά εσύ και όσοι αγαπάς.

npir
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2007 4:04 pm

````

Δημοσίευσηαπό npir » Πέμ Σεπ 10, 2009 5:53 pm

και λιγα λες :)
πραγματι ειναι εδω μερικα ατομα αξιολογα που δινουν κατευθυνσεις και λυσεις ουσιαστικες.οταν καποιος εχει διοριστει στην ανατολη και ο αλλος στη δυση και εχει και παιδι φαντασου ποσο πολυτιμο φανταζει αυτο εδω το forum και τα ατομα που βοηθουν τη στιγμη που εχεις να αντιμετωπισεις το τερας της γραφειοκρατιας και ατομα απο γραφεια προσωπικου που συρτιαριαζουν τις αιτησεις σκοπιμως και παρανομως για να σε καθυστερησουν και δε σου λενε πληροφοριες για να σε κρατουν δεσμιο ενω εσυ θελεις να προχωρησεις στη ζωη σου.και πολλα και αλλα τραγικα.
γιαυτο πολλοι εχουν καταφυγει εδω στο forum.
αυτα τα ατομα λοιπον που βοηθουν αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο μεχρι να μπει η τελικη υπογραφη φανταζομαι ποσα εχουν περασει τα ιδια και χειροτερα και κατανοουν τι δυσκολιες αντιμετωπιζουμε γιαυτο και μας καταλαβαινουν.
τι να πει κανεις ενα ευχαριστω ειναι λιγο σε ολους αυτους που προσφερουν και την πιο ασημαντη πληροφορια η οποια μπορει να αποδειχτει πολυτιμη καμια φορα.

XAI
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 6:50 pm

Δημοσίευσηαπό XAI » Πέμ Σεπ 10, 2009 6:12 pm

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ,,,,(να το δω και να μην το πιστέψω δηλάδη) ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΑΞΗ,,,,ΠΗΡΕΣ ΔΟΚΙΜΙΟ ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΑΛΑΜΑΤΙΝΑ(ΧΑ ΧΑ),,ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΟΥ,,ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ,,,,,ΕΜΕΝΑ ΜΗ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑΣ,,,ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΗΡΕΣ ΚΩΔΙΚΟ(ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΡΕΞΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ),,ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΩΣΤΑΣ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ,,,,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΞΕΡΕΙ ΕΙΧΕ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΑΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ,,,,, ΝΑ ΜΕ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ,,,....//--ΧΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ???ΔΗΜΟΣΙΑ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΣ ΕΜΕΝΑ,,,,,ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΧΡΩΣΤΑΣ ΤΙΠΟΤΑ,,,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΠΩ ΤΟ ΦΕΚ,,,,,,ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΑΑΑΑΑΑ ΧΑΡΩ ΤΑ ΦΕΚ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ,,,ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ,,ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ---ΤΡΙΤΗ,,,ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΩΡΑ(ΔΗΛ ΣΕ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΗΜΕΡΩΝ ΜΙΛΑΩ),,,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ,,,,,,ΜΕ ΔΙΝΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΩ ,,ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ

dinio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό dinio » Πέμ Σεπ 10, 2009 6:46 pm

Μολις βγει και το δω με τα ματια μου τσααααακ θα το κανω μια εκτυπωσουλα και θα σου ερθω κι εγω για μια μαλαματινα(αρκει να ειναι σκωτσεζικη και ανω των 12 ετων)Πολλα ευχαριστω και απο εμενα

debbieg
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Τετ Απρ 29, 2009 1:17 am

Δημοσίευσηαπό debbieg » Πέμ Σεπ 10, 2009 6:48 pm

XAI αν μπορείς να με βοηθήσεις κι εμένα θα σου ήμουν υποχρεωμένη!
Κάποιος απο τους γνωστούς σου στα υπουργεία αν μπορεί να σου πει μήπως υπάρχει κανένα παραθυράκι που να επιτρέπει τις αμοιβαίες όσο ισχύει η γενική απαγόρευση λόγω εκλογών? Κάπως περίεργο μου φαίνεται να μην επιτρέπεται απο την στιγμή που είναι εσωτερική διαδικασία του ΟΠΑΔ και δεν χρειάζεται υπογραφές απο υπουργούς. Για μια μέρα έχασα την διορία και τώρα πρέπει να περιμένω να βγει κυβέρνηση για να ξεκινήσει πάλι η διαδικασία του υπηρεσιακού. Βοήθα γιατί χάνομαι!!! :cry: :cry: :cry:

XAI
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 6:50 pm

Δημοσίευσηαπό XAI » Πέμ Σεπ 10, 2009 8:17 pm

ΘΑΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ,,,,,ΑΛΛΑΑΑΑ,,,ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΩΤΟΚΟΛΛΟ ΜΕ 4 ΚΑΙ 7 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ,,ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΑΘΑ ΣΤΗΝ ΛΙΓΗ ΑΥΤΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ,,ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ,,,,,,,,ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ,,,,ΕΧΟΥΝ ΠΑΓΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,,,ΥΠΟΜΟΝΗ

debbieg
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Τετ Απρ 29, 2009 1:17 am

Δημοσίευσηαπό debbieg » Πέμ Σεπ 10, 2009 8:24 pm

Το ξέρω αυτό με το πρωτόκολλο είναι δύσκολο να γίνει, αλλά μήπως υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω μιας και πρόκειται για αμοιβαία και μάλιστα στον ίδιο φορέα. Τι λόγος υπάρχει για να πρέπει να περιμένω εκλογές? Ούτε μέσον μπορώ να βάλω ούτε τίποτα. Μόνο τα πρόσωπα αλλάζουν, οι θέσεις δεν μένουν κενές. Αν μάθεις τίποτα θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως. Αυτό που αναφέρει η εγκύκλιος περί άμεσων υπηρεσιακών αναγκών δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω? Η κοπέλα που είναι Λασίθι (εκεί που θέλω να πάω) έχει άδεια λόγω εγκυμοσύνης και εκεί έχουν πολλή δουλειά και λίγο πρσωπικο!!

olivi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 12:55 am

Δημοσίευσηαπό olivi » Παρ Σεπ 11, 2009 8:55 am

O Xai είναι ξεχωριστή πάστα ανθρώπου που δυστυχώς παει να εκλείψει σιγα σιγα......

Εμενα δεν χρειάστηκε να με βοηθήσει σε κατι.. αλλα μονο που με καθησύχασε για καποιο θεμα μου τον ευχαριστώ πολύ..

σου εύχομαι τα καλύτερα στη ζωή σου...

npir
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2007 4:04 pm

Δημοσίευσηαπό npir » Παρ Σεπ 11, 2009 1:33 pm

μηπως ειναι η ΧΑΙ??

XAI
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 6:50 pm

Δημοσίευσηαπό XAI » Παρ Σεπ 11, 2009 8:04 pm

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ,,Η ΧΑΙΙΙ,,,ΑΛΛΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΧΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΗΜΟΣΙΑ(ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ)olivi ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ

diliger
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 05, 2008 10:47 pm

Δημοσίευσηαπό diliger » Κυρ Σεπ 13, 2009 9:25 pm

Να είστε πάντα καλά και οι δύο και μπράβο σας γι' αυτό που κάνετε.Αξίζετε πολλά :D :D :D και σας χρωστάμε πολλά!!! :D

gogoka_
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ Αύγ 14, 2009 11:44 pm

Δημοσίευσηαπό gogoka_ » Κυρ Σεπ 13, 2009 10:29 pm

an spane ta prwt. leei...mono toy spanoy ta genia den ginontai..(kapote!!!) legane :roll:

XAI
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 6:50 pm

Δημοσίευσηαπό XAI » Τετ Σεπ 16, 2009 5:57 pm

ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ,,,,,,,,,,,,,marcella ΕΣΥ ΕΜΕΙΝΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ,,,,ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ,,,ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ,,,,,,,,,,,,,

dinio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 4:11 pm

Δημοσίευσηαπό dinio » Τετ Σεπ 16, 2009 7:27 pm

γεια σου χαι γιγαντα!!!ολα τα οφειλουμε σε σενα φιλε μου .απιστευτο μου φαινεται που τα καταφεραμε.ετοιμαζω ενα μεγαλο αερα για αυριο μολις το δω.να εισαι παντα καλα.σας χαιρετω γραφω απο το κινητο

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 11:08 am

Δημοσίευσηαπό ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ » Τετ Σεπ 16, 2009 8:00 pm

Τι γίνεται φίλε μου ΧΑΙ? ΄Εκανες πάλι τα μαγικά σου τα κόλπα?
Πάντως εδώ που τα λέμε, οι μισές ευχές που παίρνεις από δώ μέσα να πιάσουν, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα στη ζωή σου από δώ και πέρα. Και βέβαια,ό,τι και να πούμε και εγώ και οι υπόλοιποι, είναι λίγο. Εγώ τουλάχιστο, σου χρωστάω πάρα πάρα πολλά!!!! :) :) :)


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες